Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, vagy nem hogy a...

Normális, vagy nem hogy a barátom nem fogad el tőlem pénzt?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt a barátommal, minden jól működik közöttünk. Egyvalami mégis kicsit zavar: mivel én még tanulok, nem tudok mindent megvenni magamnak ami megtetszik, ellentétben a barátommal, aki dolgozik és elég jól is keres, bár pontos számokat nem tudok csak látom hogy mennyit és mikre költ.

Már ismerjük egymást annyira hogy tudja nekem mi tetszik meg pl. egy ruha, könyv vagy bármi más és megveszi nekem ajándékként. Persze jól esik, meg örömöt akar okozni, de ilyenkor olyan csóri érzésem van és félek h később sem lesz annyi pénzem h felépítsem a saját egzisztenciámat. Amikor azt kérdeztem tőle hogy mi lesz velünk, ha majd dolgozni fogok és keresek 70- 80 ezret? elhűlt, hogy én miért mondok ilyet, neki semmit nem befolyásol a pénz. Nem is olyan ember, de azért nem szeretném hogy később "pénzeljen" engem.

Tegnap is voltunk vásárolni ezt-azt, és erősködött hogy amit megkívánok vegyem le a polcról, úgy szeretne kedveskedni nekem valamivel. Aranyos tőle, de nem szeretnék rajta csüngni anyagilag, és most nem a 150 forintos jégkrémre gondolok hanem nagyobb dolgokra. Remélem értitek mit akarok mondani mert nehéz leírni.

Ami a legfontosabb, hogy idén el szeretne menni nyaralni velem, amire én nem tudtam félretenni, bejelentette hogy lefoglalta a szállást és mindent ő áll. Szóhoz sem jutottam, akkor én most ingyenélő vagyok?

Kívülről persze nagyon kedves dolog meg nekem is jól esik, de aki volt már ilyen helyzetben az lehet érti mire gondolok, mit érzek.

Mikor nagyon meg voltam szorulva anyagilag, mondta hogy ő nagyon szívesen ad nekem pénzt és vissza se kell adnom. Nagyon bántott ez, én nem akarok eltartott ócska nő lenni. Lehet túl büszke vagyok...

22L


2012. máj. 31. 09:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%

Én pasiként teljesen átérzem a gondod.

Általában a pasik szeretik ha van pénzük és lazán költekeznek. Mert úgy gondolják ezzel fejezik ki a szeretetüket.

Úgy gondolom beszélgess el a barátoddal erről mert később ebből igenis nagy bajok lehetnek!

És az előttem lévő kommentelőkkel szemben egyáltalán nem gondolom hogy mondjuk egy komplett utazás lefoglalása anélkül hogy megkérdezne téged, jó ötlet!

Egy csoki igen, de egy komplett nyaralás?

Bár gondolom nők mind és nem látják a másik oldalon a problémát.


Egyik barátomnak szintén sok pénze van és rengeteg olyan csajjal találkozott akiknek teljesen természetes volt hogy mindenhova elviszik őket és fizetnek nekik mindent.

És igenis a végén mi dumáltuk meg vele hogy ne ilyen csajt válasszon!!

Tavaly volt az esküvője és elvett egy tündéri csajt aki amíg együtt jártak kemény korlátokat tartott hogy mire "hívhatja meg" és mit fizet maga!


Szóval bármikor elkezdheti mondani neki valamelyik barátja hogy te csak élősködsz a nyakán, pláne egy másik csaj!


Nekem rendkívül szimpatikus hogy te nem szereted ezeket az "automatikus" dolgokat. Hidd el sok pasi szeretne ilyen csajt! Ugyanakkor az vagy akinek látszol! Belül hiába aggaszt hogy ezt elfogadod mert ha megteszed akkor az vagy...


Persze te ismered a barátodat de pasiként azt mondom, kockázatos irányba haladtok.

Persze azért az sem rossz ha az embernek mindent fizetnek.

Neked kell tudnod hogy mit akarsz és mit engedsz.

Most arról nem is beszélve hogy mi lenne ha egy vitában valamikor felvetődne ez, hogy "bezzeg ő mennyit költött rád"...

2012. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ennyire fekete-fehér minden, mint ahogy itt ezt leírják. A kérdésed talán nem is az,amilyen címet adtál neki, hanem csak bizonytalan vagy, a történetedre vársz reakciót. Tanácsot igazán senki nem tud adni, mert más-más szemszögből válaszolnak. Van,aki irigykedik, hiszen sokszor olvasni hány nőt bánt, hogy egy fagyira sem hívja meg a párja, van,akik pont ilyen társat keresnek, vannak férfiak, akik mindezt nem tudják megadni a barátnőjüknek, a saját sérelmeik, tapasztalataik alapján válaszolnak. Személy szerint abba a kategóriába tartozok,akit szintén támogat a párja, én is tanulok. Így csak azt tudom mondani, hogy ne érezd magadat rosszul emiatt. Az egész kapcsolat szolgáltatások cseréje, még ha sokan lázadnak is ellene. Te adsz neki valami olyat, amit ő így hálál meg. Mi kívülállóként nem tudjuk mik az igényei, ő mit értékel százszorosan, mit nem kapott meg régen. Úgy gondolom minden ép elmével rendelkező férfi érzi, hogy kihasználják-e, szeretik egyáltalán. Számodra a legjobb válasz a párodé lenne, vagy egy olyan férfié,aki hasonlóan viselkedik, kár, hogy pont olyanok nem írnak, hasznos lenne. Szóval ne bizonytalankodj, ne kergesd magadat butaságokkal, mert a következő lány hidd el nem hezitálna!
2012. máj. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

utolsó előtti válaszolónak: nem mindent fogadok el tőle, mindig elmondom neki hogy ezt most én szeretném fizetni (kávézó, étterem, szórakozóhely) a válasz: úgy szeretne engem meghívni! Én pedig erősködöm, hogy legalább az én részemet had fizessem ki, erre ő azt válaszolja hogy tudja hogy másra jobban kell az a kis pénzem, ő is volt ilyen helyzetben amíg nem dolgozott.

Tavaly vett egy több milliós kocsit, pár hónappal utána miután összejöttünk. Megkaptam a közös ismerősünktől azt, hogy még jó hogy nem a kocsi vásárlása után jöttünk össze mert még azt hihetné mindenki, hogy a kocsi miatt vagyok vele... pffff. Amikor mi összejöttünk, meg se említette nekem h kocsit akar venni, szerintem direkt, leszűrte h milyen lány vagyok:) hoz-visz mindig, vagyis hozna- vinne, de a jó idő miatt inkább bicajozunk:D

A kajával is így van a barátom: mindig kínál, és amikor visszautasítom mert diétázom akkor azt mondja hogy úgy szégyenli magát h nem tud a kedvemben járni.

Igen, a kérdésem nem illeszkedik tökéletesen a leírtakhoz, csak nem tudtam más frappáns kérdést írni.

Megpróbálom neki máshogy visszaadni a "rám költött pénzét"- nagyon csúnya így leírva! Ahogy írtam már, sütök, főzök neki, mosogatok. És nem félek attól, hogy valaha is a fejemhez fogja vágni a mostani időszakot, nem ilyen ember Ő. Tiszteljük, megbecsüljük egymást, csak ő -mivel megteheti- a pénztárcájával is érzékelteti ezt, kezdem ezt belátni.

Köszönöm a válaszokat, írjatok még! :)

2012. máj. 31. 12:06
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező barátja a legjobb példa arra, hogy léteznek még pasik, akik - megtehetik és - szeretik tenyerükön hordozni az imádott nőt :) És a kérdező is a legjobb példa arra, hogy milyen egy rendes nő, aki mindezt nem használja ki, valószínű más lenne a barátja hozzáállása is, ha azt érzné, kihasználják őt.

Csak így tovább, sok boldogságot nektek :)

2012. máj. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
köszönjük szépen:)
2012. máj. 31. 14:48
 16/17 anonim ***** válasza:
Bár az enyém is ilyen lenne. Nem a pénzére vágyom, mert az nekem is van, hanem a közös programokra. Ő nagyon jól keres, de ül a millióin. Egy egyszerű lakásban él, mikor luxusvillája lehetne, kisautóval jár, mikor abból is a legjobbat is megvehetné, és ha felvetem, hogy menjünk étterembe/állatkertbe/kirándulni/fagyizni, akkor valamit kitalál, hogy miért ne menjünk, mert egyszerűen még két gombóc fagyira is sajnálja a pénzét. Erre lassan rámegy a kapcsolatunk, de nem azért, mert ő nem fizet nekem semmit, hanem azért, mert annyira sajnálja saját magától is a pénzt, hogy képtelenség kimozdulni vele olyan helyre, ahol akár egy ezrest el kell költenie. Szerintem próbáld minél lazábban kezelni ezt, és örülj, hogy szeretetből adja neked ezeket. Hidd el, ha nem szeretne, nem adna meg neked mindent, és nem szeretne ennyire a kedvedben járni.
2012. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

örülj, hogy ilyen édes, szeretetre méltó a barátod...és nem a pénz miatt..hanem mert ennyire fontos neki a boldogságod, hogy jo kedved legyen...hogy jol érezd magad! ez ritka kincs! az én barátom is ilyen....és nem a pénz a lényeg..hanem hogy bármiben igy cselekszik...hogy imád, és az első neki, hogy én boldog legyek!!! és ez vissza is! szép a kapcsolatotok...és ennek örülj:) ne filózz ilyenen!:)

23L

2012. jún. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!