Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A saját fizetésemből azt...

A saját fizetésemből azt vehetek amit akarok?

Figyelt kérdés
A szüleim beleszólnak, hogy mit mennyiért veszek meg. L/24
2012. máj. 31. 20:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

24 évesen?? az se rossz..

velük élsz még?

2012. máj. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Igen, de ha otthon élsz, akkor szerintem illik beszállni a rezsibe.
2012. máj. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Nézőpont kérdése. Ha velük élsz, és 1 Ft-ot sem adsz haza, de minden hülyeségre elköltöd a pénzt, akkor beleszólhatnak. De ha pl. albérletben laksz, akkor semmi közük hozzá.
2012. máj. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek, amíg ott laksz, addig beleszólhatnak, mert eltartanak.

Ha önálló vagy és eltartod magad, akkor nem szólhatnak bele, maximum tanácsokat adhatnak. :)

2012. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én itthon lakom, és beadok a közösbe 30 ezer forintot, a többivel viszont csak én gazdálkodok. Mi így állapodtunk meg.
2012. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
38%
Igen.
2012. máj. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
16%
Nem tudom emberek, de a saját pénzét szerintem akkor is arra költi, amire akarja, ha otthon lakik. Egyébként is miért kellene beleadnia a rezsibe, 18 évig el tudták tartani a szülei, akkor ahogy elkezd az ember hirtelen dolgozni, már rögtön le akarják húzni, vagy mi? Semmivel sem kerül többe eltartani egy 24 évest, mint egy 15 évest, pláne hogy saját fizetése van, valószínű már csak max. kaja meg rezsi amit utána fizetni kell, mert minden egyebet (ruhák, stb) a saját pénzéből vesz...
2012. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is bele akart szólni apám, míg otthon éltem. No, nem azért, amiért gondolom sokaknak: hogy inkább adjam nekik, mert egy fillérrel nem engedte, hogy beszálljak a kasszába. Néha bevásároltam, de az is önkényes akcióm volt.

Ő azért szólt bele, hogy inkább tegyem félre. Mondjuk tettem is félre bőven, hülyeségre nem szórtam, húgomra többet költöttem, mint saját magamra. Egy nagy kiadásom volt, a laptopom, ami mindenestül 200 volt, azért morgott, hogy minek. Hát megmondtam, minek. Nem fogok osztozkodni két testvéremmel a gépen.

2012. máj. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%
Tehát nem az a bajuk a szülőknek, hogy veszel valamit, hanem hogy drágán? Nem lehet, hogy igazuk van? Én pl. barátnőmnek is megmondom, ha valamiről úgy gondolom, nem érte meg az árát, vagy máshol olcsóbban is megvehette volna. Ezzel nincs baj.
2012. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván attól is függ, hogy ki milyen anyagi helyzetben van.

De mivel Magyarországon élünk,és valószínű egy dolgozó ember azért lakik otthon, mert így jobban megéri mid neki mind a szülőknek anyagilag, abból indulok ki, hogy nincsenek túl jó anyagi helyzetben.

És amíg tanul a gyerek, a szülő dolga a körülményeket biztosítani, legjobb tudása szerint. De ha már dolgozik és keres mondjuk 100ezer forintot is a gyerek, had legyen már végre egy kis megkönnyebülése a szülőnek, és had költse magára azt a pártízezret... Vagy had rakja azt félre nyugdíjas korára.

Minek egy dolgozó embert eltartani?

Attól még hogy gyereket vállal az ember, nem kell haláláig eltartania. Csak azért mert az apja vagy az anyja. Szerintem.

2012. máj. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!