Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet saját lakása az...

Hogyan lehet saját lakása az embernek? Nem akarok a szüleimmel örökké élni.

Figyelt kérdés

Most vagyok 21 éves. Ha minden jól megy, 25 évesen fogom elvégezni az egyetemet, utána kell még 3 év gyakorlat + szakvizsga, utána kezdhetek el úgymond "rendesen" dolgozni, addig a minimálbértől kb. 10-20 ezerrel fogok többet kapni, de a szakvizsga után sem számíthat az ember nagy fizetségre.

Tegyük fel el tudok helyezkedni, az átlag fizetésem legyen olyan 150e környékén, többet nem hiszem, hogy más szakmával haza lehet vinni.

Egyedül akarok élni, vagyis egyedül kell fizetnem mindent.

Hogyan lehet az embernek manapság lakása? Akár egy sima 35-40 nm-es lakás. Mi éri meg jobban? Hogyan működik ez manapság? A hitel lehet az egyetlen megoldás, amit kb. fizetnék életem végéig? Ha félre raknák, akkor is kellene vagy 10 év, mire összegyűlne.

Szüleimnek nincsenek tartalékai.


2011. júl. 14. 19:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%

A szülőkkel élés és a saját lakás között azért van még lehetőség.

Albérlettel szokás kezdeni :)

Illetve valószínűleg úgyse egyedül leszel majd, lesz egy párod, akivel közösen már egyszerűbb a lakásvásárlás.

2011. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Igen, de ha albérletbe megy az ember, akkor fizetheti azt, amiből meg már nem tud semmit se félretenni.

Nem akarok, és nem is lesz párom, tényleg az érdekelne, hogy egyedül hogyan lehetne, vagy a mai lakásszerzési praktikák hogyan működnek.

2011. júl. 14. 20:04
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Ha a szüleid nem raktak félre, nem örökölsz semmit, nem vagytok gazdagok, nem rabolsz ki egy bankot, vagy netán nem nyered meg a lottó ötöst, akkor sokáig kell várnod mire lesz saját lakásod. Még ha 200ezres fizetésed is lenne. Nagyon nehéz lakáshoz jutni, azon kívül hogy albérletbe költözöl.
2011. júl. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
68%

külföldi munkavállalás kb.5 év és megvan a lakás ára..de ezt csak akkor lehet ha másokkal laksz együtt

kevés a rezsi,lakbér,ruhát alig veszel és olcsó koszton vagy.

2011. júl. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 ava87 ***** válasza:
100%
Hát pedig ezek az alternatívák. Vagy lakáshitel, amit sokáig fizetsz, de akkor - remélhetőleg - egyszer tényleg a sajátod lesz. Vagy félreteszel, de akkor a szüleiddel élsz még jó sokáig. Vagy pedig albérlet.
2011. júl. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
33%

Inkább az albérlet, minthogy így felnőtt korodban is a szülőknél élj. Szerintem. Bár, ha amúgy is egyedül akasrz maradni, maradhatnál a szülőknél is (nem nagyon értem, miért akarsz egyedül maradni, remélem ez az érzés elmúlik, és nagyon boldog saját családod lesz!)


Kiszámoltuk, kölcsön esetén csak a kamatokra (tehát nem a kölcsönre, csak a kamatra) fizettünk volna annyit, mint amennyi az albérleti díj.

2011. júl. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
52%
Amig a szüleiddel élsz, próbálj meg valamilyen lakáskassza (pl: fundamenta) takarékot. Nem sok, de állami támogatást is kapsz. Tíz év múlva, amikor aktuálissá válik a lakásvásárlás, egy ki önerőd már van.
2011. júl. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
55%
Hali!Az albérlettől jobb a lakást törleszteni, de min 25 évről beszélünk és akkor egy 35nm -es lakásod lesz 25 év múlva a pl. Havannán, a XvIII ker-ben. Viszont sajátban laksz (ill banki tul),de kell valamennyi ugrótőke, vagy másik ingatlan fedezet.
2011. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
39%

egy baráti jó tanács kölcsönt ne vegyél fel mert sose jössz kibelőle


megoldás

jobb lenne ha lenne párod akkor legalább ketten vinnétek ennek a tehernek a súlyát

2011. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
31%

Nemrég hallottam azt hiszem a tvben...vagy talán olvastam valahol, nem tudom, nem is lényeges, hogy ma már nem éri meg saját lakásba, házba, akármilyen lakó alkalmatosságba fektetni, mert ugye pont ezért...leélsz vagy 40 évet mire saját házat tudsz venni. Ehelyett inkább amolyan bérlakás, vagy nem tudom,hogy hívják pontosan, nem tudom megegyzik-e azzal, ahogy most itthon kibérelsz egy lakást, szóval olyanokban laknak az emberek, mondjuk Amerikában. Ha szoktál nézni amcsi filmeket, vagy sorozatokat (persze,hogy szoktál nézni) ott láthatod, hogy pl. az ország egyik végében élő valaki egyik napról a másikra munkát vállal az ország másik végében, repcsire ül és átutazik, pont azért, mert ott is bérelhet lakást, mondjuk nyugaton is olyanban élt, azt felmondja, megy keletre, mert épp ott kapott munkát aztán ott kivesz egyet. (tehát nem mondja azt, hogy nem tud menni, mert itt a háza stb. és nem lehet itt hagyni, ha mondjuk egyedül él) Jó persze, nem kell mindent elhinni, ami a filmekben van, de ez éppen szerintem így működik nagyon sokaknál kint, jó lenne itthon is bevezetni. De mondom nem tudom, hogy megegyezik-e azzal, ahogy most itthon is bérelhetsz egy lakást.

Amúgy én is 21 éves vagyok engem is érdekelnek már ezek a dolgok:)

2011. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!