Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös szülői felügyelet van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös szülői felügyelet van nálunk. Mind ketten albérletben. A gyereket nekem ítélték és most költözni akarok egy "saját lakásba", kb fél órára a másik szülőtől. Nem tehetem meg?

Figyelt kérdés
Ő nem akarja,bírósággal fenyeget.Nem értem,ő nem kötelezhet arra,hogy albérletben éljek csak azért,hogy az adott kerületben maradjunk.Vagy igen?Pláne.hogy már nem bírom fizetni sem és akkor raknak ki innen,amikor akarnak.Hogy van ez?
2011. máj. 14. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
De megteheted, minden további nélkül. Azért fél óra sem a világ vége.
2011. máj. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Ha a gyereket neked iteltek, akkor mar nem kozos szuloi felugyelet. Oda koltozol ahova akarsz.
2011. máj. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Attól, hogy ő a gondozó szülő, még közös a felügyeleti jog. Ha nem enged elköltözni, be kell nyújtani egy beadványt a bíróságra és azok majd hoznak egy ítéletet, hogy mehettek.
2011. máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen nekem ítélték,de én bolond beleegyeztem a közös szülői felügyeletbe,a békesség kedvéért,hogy ne legyen szabályozva a láthatás.Ne érezze az apuka,hogy kizárom a gyerek életéből,legyen neki is beleszólása.Erre most tesség!
2011. máj. 14. 13:57
 5/12 A kérdező kommentje:
De ha már nem tudom tovább fizetni az albérletet,menjünk az utcára?
2011. máj. 14. 13:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Dehogyis, adj be egy kérelmet soron kívüliséggel és kapsz egy ideiglenes határozatot, hogy mehettek.
2011. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Itt valami nem stimmel. Vagy neked ítélték a gyerekeket, vagy közös szülői felügyelet van.

Költözni mindenképpen költözhetsz, nem tilthatja meg senki, hogy albérletet válts. Ráadásul egy albéérletbe be sem lehet jelenteni senkit, tehát szó sincs lakhelymegváltoztatásról hivatalosan.

Ráadásul városon belül akarsz költözni,nem többszáz kilométerre, tehát ne legyen telhetetlen.

De szerintem add be neki azt, hogy a főbérlő mondta fel az albérletet és azért kell menni. Vagy tegyél róla, hogy tényleg felmondja.

2011. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem értem én se.Ha egyszer nálam van elhelyezve,akkor ott kell lennie ahol én vagyok.A kapcsolattartása attól még nincs akadályozva.
2011. máj. 14. 14:23
 9/12 anonim ***** válasza:
A magyarországi törvények rendkívül bonyolultak. A különélő szülőknek is vannak jogai, még akkor is, ha a gondozó szülő kizárólagos felügyeleti jogot kapott. Ezek a jogok a következőek: a gyermek nevének meghatározása, taníttatásának, életpályájának kijelölése, lakhelyének meghatározása. Ezekről csak a két szülő dönthet együtt. Kivétel, ha különélő szülő szülői felügyeleti jogát a bíróság megvonja. Ennek igen komoly feltételei vannak, nem megy egyszerűen. Tapasztalat. Apuka lelépett a gyerek születésekor, sosem látogatta a ma már iskolás lányát, ennek ellenére gyermekelhelyezési pert kellett indítanom és a bírónő csak azért vonta meg a szülői jogait, mert okos apuka egy levélben lemondott róla abban a reményben, hogy akkor majd nem kell tartásdíjat fizetnie, de tévedett...
2011. máj. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elköltözhetsz, csak ugyanúgy biztosítanod kell neki, hogy találkozhasson a gyerekkel. Akár az ország másik végébe is költözhetnél. Ahhoz kell a hozzájárulása, hogy az állandó lakcímet, ami a lakcímkártyán van megváltoztasd.
2011. máj. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!