Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedjek a férjemmel...

Hogyan viselkedjek a férjemmel a gyereke szülinapján?

Figyelt kérdés

Férjemnek előző kapcsolatából van egy 9 éves gyerek. Jó a kapcsolatuk, nekem is jó a gyerekkel.

Nekünk van egy közös 3 éves fiunk.

A szülinap a férjem telkén kerül megrendezésre, ahol felmerül problémaként, hogy nem tudnak túl sok gyereket meghívni, mivel messze van ezért ottalvós parti lenne, viszont a szülők nem is tudják levinni a gyerkőcöket, ill. felügyelet is kell, amire nem elegendő egy anyuka. (férjem exe) Ja és még ott lesznek a nagyszülők, de őket nem számítják be, mint felügyelő felnőttek.

Férjem a szülinapon leutazik, felköszönti a fiát, kicsit ünnepelnek majd hazajön.

Felmerült egy olyan lehetőség, hogyha ő lent töltené a hétvégét, akkor gyerekeket is tudna levinni a kocsijával ill. ő, mint még egy szülő, már elég lenne a felügyelethez is.

Én nem támogatom ezt az ötletet, nem elleneztem (mert nem állítottak választás elé, valószínű akkor elleneztem volna) hanem jónak tartom az egy napos verziót.

Mi a fiammal nem vagyunk meghívva. Ami engem zavar, hogy volt már rá példa, hogy az ex péntek és szombat este 10-kor telefonált, amit a férjem nem vett föl, (később kiderült, hogy semmilyen oka nem volt) de engem zavar így is.

Nem tudom, hogy mi lenne a helyes döntés, mondani a férjemnek, hogy menjen le és töltse ott a hétvégét vagy maradjak az eredeti verziónál, hogy lemegy és visszajön?


2012. máj. 31. 22:43
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
90%
majd ő eldönti hogy a legjobb neki és afiának. Gondolom elég nagyfiú már, tud dönteni.
2012. máj. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Megbeszéltük még az elején, hogy az ilyen dolgokat ketten beszéljük meg és úgy döntünk. Kvázi ő nem dönt nélkülem.

Ha én nem lennék, akkor lemenne a telekre a hétvégére.

De nem akar engem egyedül hagyni, főleg úgy ha nem is értek egyet azzal, amit csinál.

2012. máj. 31. 22:52
 3/43 anonim ***** válasza:
39%
Azért én furcsállom, hogy a féltesója miért nem kapott meghÍvást. Ti már egy család vagytok, ott lenne nektek is a helyetek.
2012. máj. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
66%
Én elengedném. Mégpedig azért, mert az ő fia és az ő telke. Az érkező gyerekeknek is jobb lenne, és a férjed is kikapcsolódhatna egy kicsit. Viszont én akkor se mennék vele, ha hívna. 28N
2012. máj. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
81%
Izé, én nem mennék, de a háromévest elküldeném az apjával. Utolsó voltam.
2012. máj. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Ezt én is így gondoltam, és rosszul esett főleg a fiam miatt.

Az ok, ami miatt nem lettünk meghívval, hogy nemet mondtam egy olyan ex általi kezdeményezésre, hogy ő lejöhessen alkalomadtán a telekre, amikor mi is ott vagyunk.

Ezt ő úgy értékeli, hogy nem látom szívesen, ezért ő sem hív meg minket.

Az én véleményem szerint ez két külön dolog, az egyik egy egyszeri alkalom, a másik meg annyiszori alkalom, ahányszor az ex gondolja (ha belemennék) Persze lehet, hogy ez csak 1 alkalom vagy 2, de lehet 12 is. Ő dönthetne a hétvégéimről ha épp ahhoz szottyanna kedve.

2012. máj. 31. 23:09
 7/43 anonim ***** válasza:
69%

ha őmenne,akkor engedd. Miért ne engednéd? a gyereke és a gyerekéveltöltené a szülinapját. Mi ezzel a gond?

Ha nem bízol benne, akkormár adhatod is be a válópert, akkor ez nem egy jó kapcsolat

2012. máj. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
60%

Az lenne a legjobb, ha a többi gyerek szülei döntenének. Ha ők nem bánják az ottalvós bulit, és a gyerekeknek is tetszik az ötlet, akkor legyen az.

Ha mégis ódzkodnak ettől, akkor az egynapos verzió.


Kiegyezhetnétek a telek-kérdésben az ex-szel. Én engedném a helyedben, hogy ő is ott legyen időnként. A ő közös fiuk biztosan örülne, ha néha együtt lenne az apja meg az anyja. Csak azért mert elváltak, lehet normális kapcsolatuk a feleknek, akár közös programot is szervezhetnek.

A férjednek közel ugyanannyi időt kéne eltöltenie az első házasságból származó fiával, mint a ti közös fiatokkal. Ez így lenne helyes.

Kössetek kompromisszumot, hogy te is tudd, mire számíts egy-egy hétvégén. Kb. fele-fele arányban lehessen jelen az ex is a telkes hétvégéken, a másik felében meg ne legyen ott. Előre meg kell beszélni, melyik hétvégén megy ő is.

2012. máj. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

A többnapos verzió akkor menne, ha az én férjem be tudna szállni a kocsival és ott tudna aludni. Mert akkor ő tud fuvarozni és felügyelni is.

Ez a dilemmám.


Nekem miért kéne az exszel hétvégét eltölteni? Nekem ő nem a családom.

2012. máj. 31. 23:36
 10/43 anonim ***** válasza:
62%

Az ex is a családod, a férjed gyerekének az anyja.

vállaltadőt is a férjeddel együtt. Nem értem miért nem lehet jóbarátságban lenni. Aki elvált barátunk van,mindenki még nyaralni is együtt mennek, hiszen a gyerekek is féltestvérek, miért ne lennének együtt?

2012. máj. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!