Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt élettársamnak mindig van...

Volt élettársamnak mindig van valami rosszindulatú megjegyzése, amikor jön láthatásra elvinni 3 éves kislányunkat. Gúnyosan viselkedik velem, mindig beszól valamit. Hogy viselkedjek vele, úgy, ahogy ő, vagy nem kell vele foglakozni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem NE alacsonyodj le az ő szintjére!

Ne foglalkozz vele, mert valószínűleg arra megy ki, hogy direkt bosszantson!

2012. máj. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
én élettársat cserélnék a helyedben!!
2012. máj. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak volt az élettársam, már nem az.
2012. máj. 28. 09:29
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Látom, drágám, nem vagy valami boldog, ha neked ez okoz örömet.
2012. máj. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Olyanok válaszoljanak, akik voltak már hasonlóképpen, köszönöm
2012. máj. 28. 09:49
 6/8 anonim ***** válasza:

az én párom is úgy utálja az exét, hogy gyötrelem.

még az is fáj neki, ha az boldog.

az exe folyamatosan leoltja. aminek semmi értelme, mert a párom még velősebb, fájóbb dolgot eszel ki ellene.


szerintem a megoldás a legminimálisabbra szorított kontakt.

2012. máj. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én csak odaveném neki, hogy ennyire frusztrált azért nem lehetsz!
2012. máj. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sofiel ***** válasza:

Szia!

Szerintem fölösleges belemenni minden adok-kapokba, mert csak élesedik a helyzet, és tönkreteszed az idegeidet. Ráadásul a másiknak sem segítesz, hogy kilépjen ebből az ostoba játékból, csak olajat öntesz a tűzre.

Ha úgy érzed, hogy valamit reagálnod kell, akkor mondj egy pár őszinte mondatot, de saját magadról. Hogy már hozzászoktál ehhez a csipkelődéshez, de azt el szeretnéd neki mondani, hogy belőled rengeteg erergiát von el, és a számodra nagyon nehézzé teszi, hogy normális maradjon köztetek a kommunikáció. És nem tudod, hogy ez-e a célja, de ha nem, akkor jó lenne ha végiggondolnátok, hogyan tudna ezen változtatni, mert a kislányotoknak nagyon rossz lesz, ha folymatosan ezt hallja. Esetleg kérdezd meg, hogy őszerinte te mit tehetnél, hogy ez változzon, mert ez a helyzet mindenki számára romboló, ezzel biztosan egyetért.

Ezzel bizos nagyobb meghökkenést és talán elgondolkodást váltasz ki, mintha te is beszállsz a ringbe.

Nem mellesleg pedig tényleg rettenetesen rossz hatással lesz a kislányotokra, ha ezt hallja.

(Én is voltam hasonló helyzetben, és megmondom őszintén, néha rettenetesen nehéz volt, nagy kísértést éreztem, hogy beolvassak, mert az ember zsebében néha kinyílt a bicska, de tudatosan választottam ezt az utat, és most utólag, 5 év után is nagyon-nagyon örülök neki, hogy volt hozzá elég erőm.)

Nem az a fontos, hogy ne reagálj semmire, sőt, időnként muszáj tükröt tartani, amikor a másik túlságosan benyomul az ember személyes határaiba és beletapos a lelkedbe, de az mindig legyen az iránytűd, hogy te soha ne bántani akard, ne ez legyen a célod. Tekints úgy rá, mint egy beteg lélekre, aki nem tudja mit csinál. És ha tudsz, imádkozz érte.

Remélem tudtam segíteni, sok erőt és bölcsességet kívánok!

u.i. a 4-es válaszoló nem bántani akart, hanem csak javaslatot tett, hogy mit mondjál.

2012. szept. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!