Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha apuval akarok...

Mit tegyek, ha apuval akarok élni, de a felesége nem lát szívesen?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, anyunak lett egy pasija, akivel nem jövök ki jól, lelkileg teljesen tönkrementem, ennyire rosszindulatú embert még sosem ismertem. Volt előtte egy nevelőapám, akit imádtam, de szakítottak és most van ez az ember. Szeretnék apámhoz költözni, ő azt mondta, hogy mehetek, de a felesége azt mondta nekem, hogy nem lát szívesen, nem fog rám is keresni, mert neki külön is van egy gyereke. Ez teljesen indokolatlan, mert anyám pasija sem fizette semmimet, különben is nemsokára diákmunkám lesz. Mit tehetnék, hallgassak apura, vagy féljek a nőtől?
2012. jún. 1. 00:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, szegénykém! :( Ez ám a gáz helyzet. A szüleid amúgy tudják, hogy hogyan állsz a párjaikkal? (hogy az új nevelőapukád egy rosszindulatú, a mostohaanya meg nem kér belőled?)


Én biztos kidobnám a pasimat, ha a lányommal nem jönne ki!!! Bár lehet, anyukád úgy gondolja, hogy úgyis hamarosan "kirepülsz" a családi fészekből, és akkor ő egyedül marad (?)


Gondolom még tanulsz? (amúgy én tennék egy próbát, és mondjuk 2 hétre apámhoz költöznék... addig csak látod, hogy bánik veled az új asszonyka).

2012. jún. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem vagy nagyon ronda, akkor keress egy kicsit idősebb srácot magadnak, aztán költözz oda, addig kibírod muterodnál.
2012. jún. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha Apukád szívesen lát költözz oda! Miért félnél a nőtől? Írtad, hogy neki is van gyereke. Ő ott lakik Apudékkal?

Egyébként el is mondhatnád Édesapádnak, mit mondott az asszony.

2012. jún. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Nyugodtan hallgass Apukádra és költözz oda.Sajnálom hogy Anyukádnak többet ér a pasija mint Te!!!Az Apukád barátnőjével próbálj minél közvetlenebb lenni,biztosan megszeret ha látja milyen aranyos vagy és nem kihasználod őket.Ha szereti Apukád Téged is szeretni fog.3 saját gyerekem van és a párom első házasságából egy nagyfiú(17)!! :) Menj nyugodtan!! :))
2012. jún. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le először anyuddal és a pasijával és hármasba beszéljétek meg mi a baj. Lehet, hogy otthon is változni fognak a dolgok. Ha nem jön be, ülj le apuddal és a nőjével, és tedd meg ugyanezt.

Ahol kisebb az új pár részéről az ellenállás, légy ott.

Hozzáteszem tudom mit érzel, szörnyű helyzetben vagy.

Mivel lesz diákmunkád, ajánld fel esetleg, hogy valamennyivel beszállsz a havi kiadásokba. Mivel 18 elmúltál de tanulsz a családit is és a tartásdíjat is /ha van ilyen/ meg a munkádért járó bért is sajátodnak tekintheted, tehát ha ezeket összeszámolod nem lehetsz senkinek a terhére. Ezt értesd meg velük, vagy a három összegből vegyél ki egy szobát valahol ahol nyugodtan tanulhatsz, és nem kell harcolni.


Amúgy anyud is és apud is szégyellheti magát, amiért az új társ elsőbbséget élvez a gyereküknél.

2012. jún. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elöször anyámmal és a pasijával ülnék le beszélni, ha fogékonyak esetleg rá. Ha nem, akkor az apukád feleségével ülnék le bezélni, és elmondanám neki, hogy nem kell anyagilag tőlem tartania. Lehet, hogy csak megijedt, mert így is csak alig jönnek ki a pénzből, egy plusz ember, akit nem kalkuláltak be, mindig pluszköltséget jelent. Nem biztos, hogy a rosszindulat beszélt belőle. Felajánlhatod neki a segítségedet, stb. De első körben anyáméknál próbálnám tisztázni a dolgokat mindenképp. Ne menekülj otthonról, ha nem muszáj feltétlenül...
2012. jún. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tyű, ez nagyon gáz, szegénykém!


Először anyudékkal ülj le hármasban. Mondd el, mi bánt, próbálj objektív lenni, és ne kapd fel a vizet - az új társ valszeg tagadni fog.


Ha ott nem jutsz dűlőre, akkor menj apudékhoz, és beszélj a mostoháddal, hogy elmész dolgozni, állod a kiadásaid. Bár ő is megkeserítheti az életed, ha nem fogad el.


Sok sikert, de a szüleid meg szágyelljék magukat, amiért az új párjuk fontosabb, mint a gyermekük.


Amúgy teljesen átérzem a helyzeted, nekem dettó. Apa jegyese ki nem állhat, én vagyok a fekete bárány, kötekszik, lelki terror, miegymás. Kitartás, sok sikert, hogy javuljon a helyzet!

2012. jún. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Félni mondjuk nem kell, de azt mondjuk megértem, hogy nem akarsz kerülgetni olyan embert aki nem lát szívesen.

Kollégiumba nem tudnál menni?

Akkor csak a hétvégéket kell "megoldanod", bár lehet, hogy bent is mardhatsz. Szar így "kihúzni" a függetlenné válásig az időt, nem irigyellek

2012. jún. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudod mit? Nem azért költözöl apudhoz (ha költözöl) mert kihasználnád őket, hanem mert anyudnál nem bírod. Na most: Te NEM apudnak a nőjéhez költözöl hanem az apádhoz! A lánya vagy, és ha beleegyezik akkor odamész és ennyi! Persze előtte mond el hogy nem áll szándékodban kihasználni őket, de ha nem hallgat meg a nő, nem kell vele foglalkozni. Ki kell jelenteni: Apu megengedte, jövök!

Akárhogy is van: Te fontosabb vagy és kész ;)

2012. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért az apja házastársának is van beleszólása, akármilyen furán hangzik. És nem élvez elsőbbséget a nő, egyszerűen csak az ő élete, az ő lakása is, és az ő pénze is. Nem tudom, hogy esne neked, ha a hátad mögött döntenének arról, kivel élj együtt. Azt sem tudjuk , mekkora a lakás, stb. A gyerek mindig az első, de azért ezt lehet úgy is intézni, hogy a lehető legkevesebb sérelem érjen mindenkit. Szóval én kissé radikálisnak tartom, a tojd le a nőt, apád megngedte megoldást, mert az pontosan ugyanoda fog vezetni, ahonnan a kérdező menekül. Ez a cél? Nem hiszem...
2012. jún. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!