Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az egyik...

Mit tegyek, ha az egyik bátyám állandóan (minden nap 3-4szer) elkezd csúfolni, hogy fogyjak le?

Figyelt kérdés

Az egyik bátyám(2 van), aki 18 éves állandóan csúfol. Csak az a baj, hogy nem tudja, milyen asztmásnak lenni. Kiskorunkban a testvéreimnek meg nekem is asztmánk volt, ezért eljártunk úszni rendszeresen. Nekik teljesen elmúlt az asztma, de nemkem megmaradt és tesiórákon is rosszul vagyok és már úsznom sem szabad, mert abba is belefáradok és elkezdek fulladni. Cska sajnos a tesóm ezt nem érti meg. Mindig, amikor a lakásban véletlen "egymás mellé kerülünk" akkor szóba hozza, hogy milyen duci vagyok(csak csúnyább szavakkal). A szüleim se tudnak ellene mit tenni, ő már majdnem anorexiás, nagyon-nagyon sovány, és hiába mondják neki, hogy hagyjon békén, nem valami hatásos.

Lehet, hogy őt ez tényleg zavarja, hogy ha vele mutatkozok? És lehet, hogy egész évben azért mondja, mert a strandon zavarni fogja?

Mit tegyek(már kialakítottam egy egészséges étrendet, csak sport nélkül elég nehezen mennek le a plusz kilók)?


2012. jún. 3. 09:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt két dolog van.

Az egyik, hogy konfliktusod van a testvéreddel.

A másik a testsúlyod.

Az a kérdés, hogy Téged zavar-e? Senki nem tud lefogyni, mert valaki más mondja neki, hogy kéne. Ez nem jó motiváció.


Az a kérdés, hogy Te szeretnél-e fogyni.

Ha igen, akkor, meg nosza neki.

Vannak mozgási lehetőségek, amik nem járnak kifulladással, pulzusemelkedéssel, ilyet kéne választanod.

Pl. pilates, vagy én a gerinctornát is tudom ajánlani. Én gerincbetegség miatt csinálom azt, és irtóra megmozgatja az izmokat, hasizmot is durván. Lényege, hogy nincsenek lendületes mozdulatok, mindent lassan és izomból kell csinálni, nagyon jó.

Akár az orvosodtól is kérhetsz segítséget, hogy hová menj.

Ezeket a gyakorlatokat ha egyszer megtanulod, egyedül csinálhatod utána otthon bármikor, bármennyit.


A testvéreddel a következőt próbálnám:

egyszer, amikor épp nem megjegyzést tesz, csak együtt vagytok, akkor teljesen nyugodt hangnemben a következőt mondanám:

"xy, fájdalmat okoz, amikor megjegyzéseket teszel az alakommal kapcsolatban. Azt fejezed ki vele, hogy nem szeretsz igazán. Ne tedd többet"


Hátha így ráébred. A lényeg, hogy ne legyél vele indulatos, és ne azt mondd neki, hogy ő milyen, hanem hogy Te hogy érzed magad, amikor ilyeneket mond.


Minden jót Neked!

2012. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!