Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindig vizsgaidőszakban...

Miért mindig vizsgaidőszakban jön össze minden?

Figyelt kérdés
Nemsokára vizsgázom.A családom pedig teljesen megbolondult.Anyám minden apró hülyeségért nekem esik,most reggel pl azért üvöltötte le a fejem,mert ment a ventilátor.Félálomban voltam.Erre keltem fel.Csak úgy mellesleg.Teljesen meggyűlölt valamiért,idegbeteg,nem árulja el,hogy mi a baja,már próbáltam vele beszélni.De szerintem a munkahelyi stresszt vezeti le rajtam.Csak felfoghatná,hogy én is stresszelek és nem bírom elcipelni még az ő terhét is,mert összeroppanok.Elköltözni sajnos nem tudok,mert nincs se munkám,se pénzem.És igen,kerestem munkát,de qurvára nem vesz fel senki,folyton csak ígérgetnek.Nem tudom,mit tegyek,itt fogok megdögleni.
2012. jún. 4. 06:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Fuu ismerős érzés, nem elég, h az ember dolgai úgy alakulnak, még a közeli ismerősök is mintha megbolondulnának.

Én most a munkahelyemen ülök, de ősszel mikor megbuktam anyám nem bírta felfogni, h leszarom a favágást, tanulnom kell és vizsga előtt is ezt pofázta, hiába volt egy raklap fa felvágva.

2012. jún. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
Fiú vagy lány vagy? Mert ha lány, adhatnál egy esélyt az ismerkedésünknek. Hátha ki tudnálak robbantani onnan, ahol oly rossz élned. :)
2012. jún. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hehe... hja vizsgaidőszakban tényleg minden összejön. Nekem a párom halt meg, élmény így vizsgázni/tanulni.
2012. jún. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Remélem segítek: Ismerős a helyzet. Én 28 vagyok, de nemrég láttam át, az egészet, hogy nem csak az volt a baj, hogy apu ivott, hanem anyu természete sem kutya. 14 voltam mikor elköltöztünk fatertól, de a megigért "nyugalom" sehol nem volt. Pasik, veszekedések, rajtunk kitöltött dolgok, baxtatták a melóhelyen ott nem mert szólni, a gyereken kitöltötte, szóval elhiszem. Most pl meg amit mondott valaki is, mi is 60 km-re lakunk otthontól de elvárná, hogy menjünk füvet vágni, fát vágni, stb mert ő egyedül van. Az ő természete amúgy rossz, de mindig másban keresi, és mindig alkoholos pasikat fog magának, megy férjhez, és mindig úgy csavarja, hogy pl most is mi csináltuk azt, hogy ránkunt a volt férje, konkrétan, hogy mentünk hátra a konyhába kajáért amikor ő "pihent volna" közben meg tudhatta még tíz éve, hogy három gyerek van, és attól, hogy hátra költöztek, enni még kell... szóval stb stb. Sok szülő xarik a pszichés dolgokra. Pedig arra is figyelni kéne ám szülők!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A leterheltség nem ok, mert olyannal teszik ezt, akit tudnak, ha visszaszól kap, mert ő van alárendelve, esély sincs. Ennyi. Ezt kár tagadni szülők.
2012. jún. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Elköltözhetnél otthonról.
2012. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ezért akadtam ki tegnap anyámra. Még több nehéz vizsgám hátravan, jövő héten kezdek Ausztriában, 90km-re innen dolgozni (bejárok) diákként, de elvárják a 120%-ot, mert magyar a közvetítőcég... igazi rabszolgahajcsárok sajnos, az osztrák meg hiába normálisabb, a magyar alkalmaz... aztán októberben kezdek Erasmus-szal ugyanabban az osztrák városban egyetemen, rengeteg most az intéznivaló, ráadásul mindennel elkéstünk, mert az itthoni suli semmit nem intézett el, mindent nekünk kell és minden, de minden a nyakamban van. Mindennek tetejében 2 és fél hét múlva felsőfokú nyelvvizsgám lesz németből, szóbeli, amire rengeteget kell előtte tanulni, heti 2-3x különtanár stb.

És akkor még anyám tegnap bejön hozzám, hogy mikor érek rá fát rakni (4-5 kocsi fa áll az udvarunkon, rengeteg), mert egész nyáron fát rakunk, és ezt így kijelentette (a kérdés, hogy mikor érek rá, csak gúnyolódás volt). Mikor, még nyugodt hangon, mondtam, hogy van most elég dolgom, bajom, nem érek rá ilyenekre, akkor még neki állt feljebb, hogy "óó szegénykém, mi gondod lehet neked? bele ne haljál ám...". Azt hittem, ott helyben elküldöm melegebb éghajlatra, de tűrtőztettem magam... hihetetlen.

Velem egyébként képesek vizsga előtti nap is üvöltözni, hogy lusta, semmirekellő dög vagyok, semmire nincsenek tekintettel. Bár az elmúlt 20 év alatt mindenben csak azt tapasztaltam, hogy empátia bennük nulla. Mindig mindenért én vagyok a felelős, egy doboz margarint nem képesek megvenni nélkülem, annyira trehányok, ráadásul a kajám egy részén meg a rezsin kívül mindent magamnak állok, amire azért elég nehéz előteremteni a pénzt félévi 8-9 tárggyal, nem büfészakon, bejárósként (amivel elmegy napi 3-4 órám). De a kolit nem bírtam (sem anyagilag, sem máshogyan), albérletre meg nincs pénzem... na meg most, így, hogy Ausztriába is meg Magyarországra is járnom kell, hol is lehetnék kolis? Sehogy sem érné meg, úgyhogy nyelek, amíg lehet, az Erasmus-ból megmaradt pénzt félreteszem, hogy diploma után legyen, és akkor már talán munkával, indulótőkével könnyebb lesz.

Kitartás neked is!

2012. jún. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok.

Egyébként ami vitte a pálmát nálunk, az 2 éve volt. Pont egyidőben volt a ballagásom, 2 nap múlva az érettségi, és közte anyák napja. Mivel egyetemre akartam menni, eléggé izgultam az érettségi miatt, mivel egyetemre akartam menni. Tudtam, hogy milyen magas volt az előző évi ponthatár, így azt is tudtam, hogy a matek érettségimnek 90-95%-nak meg kell lennie. Ki is ment a fejemből az anyák napja a nagy készülődés, minden közben... erre anyám pont matek érettségi napján (ami nekem a legfontosabb volt, kötelező felvételi tárgyam volt) nekemesett, reggel elkezdett üvöltözni velem, hogy nem tudja, miért szült engem a világra, hogy hogy lehet ekkora szemétláda a gyereke, hogy fel sem köszöntötte anyák napján. Csak lestem... érettségi előtt 1 órával így leosztott, elhordott mindennek, a végén bőgött is nekem, hogy én ilyen mocsok meg olyan dög vagyok... ez a sok fejemhez vágott dolog úgy megviselt engem, hogy gyomorideggel, sírva mentem be matekérettségire. Még szerencse, hogy felvettek gyengébb eredménnyel is, különben soha nem bocsátottam volna meg neki ezt.

2012. jún. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, elírtam az egyik mondatot. Csak egy "mivel egyetemre akartam menni" van benn. :)
2012. jún. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a poén, és nem vagyunk szerintem hálátlanok, hogy utána meg büszkélkednek, hogy milyen okos fiuk van, meg, hogy hogy kitaníttatták az embert. Persze a körítést már nem mesélik csak sztároltatják magukat.
2012. jún. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Háányszor hallgattam már, hogy nyelvvizsgám is azért lehet, mert ők kifizetik... azt nem teszik hozzá, hogy mikor el akarok jutni valahogy a 15km-re lévő nyelvtanáromhoz, akkor folyton keresztbetesznek, hogy ne legyen se kocsi, se a vonatról ne tudjak bejönni a szomszéd faluból. Meg azt sem teszik hozzá, hogy a könyveket, a tanárt, mindent magán a nyelvvizsgán kívül magamnak fizetek. Innentől fogva csak a papír az ő érdemük, a tudás csakis az enyém.
2012. jún. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!