Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan passzol össze a két...

Hogyan passzol össze a két dolog "anyós" fejében?

Figyelt kérdés

Rosszul esett "anyósom" "kirohanása" nemrégiben. Náluk voltunk, beszéltük, hogy (mivel én idén végzek az egyetemmel) nyáron összeköltözünk a párommal. Én dologzom, mellette mesterizek. Erre kiakadtak, nem is azon, hogy összeköltözünk (mondjuk elég fura lett volna 5 év után ezen fennakadni...) hanem azon, hogy ha összeköltözünk a párom hogy fog tanulni?! Hát hogy??? Kb. mint eddig. 23 évesen van annyi felelősségtudata, hogy nem hagyja ott az orvosit negyed-ötödéven...Elhiszem, ha egy olyan valaki lennék, aki nem végeztem sulit, vagy mittudom, hogy visszahúznám...de nem, végig 9-10 ben első voltam, egyetemen TDK-t nyertem és végig tanulmányi ösztöndíjas voltam, ezt mind tudják. Sőt, a páromat is mindig én nogatom, hogy tanuljon már többet. MErt dög tanulni, viszont jó esze van, így simán 3-4-5 mindenből megvan. Ha leülne szín 5 lenne...


Nem értem most mi bajuk a szülőknek????


2012. máj. 21. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem az jutott rögtön eszembe,hogy anyuka nem akarja,hogy a fia elköltözzön otthonról.Csak egy kifogás,hogy hogy fog tanulni..
2012. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is igaza lehet az elsőnek: anyuci pici fiacskája elköltözik és anyuci nem nagyon tud mit kezdeni ezzel a helyzettel. Ne vedd magadra. Ez nem a te problémád, hanem az övé.
2012. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A párom már így sem lakik otthon...4. éve
2012. máj. 21. 14:43
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Lényegtelen milyen vagy,lehetnél te professzor is,akkor se lennél jó,mert elveszed a kisfiát,pedig ő azt hitte hogy legalább addig vele fog élni amig nem végez.
2012. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Ez mindig igy van. Anyucikának ha van egy pici jánya szinte le se tojja. De ha pici fiacskája van akk ahoz már ragaszkodik. Mamámnak van egy fia és egy lánya anyukám. Anyámmal állandoan ordít. Pici fiacskáját meg imádja szinte isteniti. Na min1. Az a lényeg h nem akarja h elköltözzön
2012. máj. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De mondom, hogy már elköltözött...nem él otthon 4. éve.
2012. máj. 21. 14:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok

Akkor nem tudom mi lehet a probléma.

Talán más lányt képzelt el a fia mellé,vagy nem tudom.

2012. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Nalunk ugy volt, hogy megvolt a szulok fejeben a dolgok sorrendje: iskola (befejezese), katonasag, hazassag (osszekoltozes), gyerek. Ezzel szemben a ferjemnel a sorrend ilyen volt: osszekoltozes, katonasag, iskola, gyerek. Feltettek a ferjemet, de nagyon nem ellenkeztek vegul. Amugy talan ertheto az aggodalom: amikor valaki haztartast vezet, az sokkal tobb munkaval jar, mint az, ami nalunk volt, mig kulon-kulon eltunk az egyetem alatt (nalatok nem tudom, mi a helyzet ilyen teren): hazavittuk a szennyest mosni, 1-2 edenyunk volt, amiben etelt keszitettunk, menzan ettunk foleg. Mindez a munka idoigenyes, es gondolhatjak, hogy a tanulas rovasara menne. De ha te tamogatod (mint en is tettem), akkor nem lesz gond. En ott estem at a lo tulso oldalara, hogy agyon lett tamogatva a ferjem, igy elvarja, hogy mindent en csinaljak tovabbra is :( nem igazan segit otthon semmiben, csak a kajakeszitesben neha, de akkor o az "isten", ha valamit csinal... No mindegy, batoritani akartalak, es panaszkodok itt, ne haragudj!
2012. máj. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8!

A párom nem fog dolgozni, mindössze annyi dolga lesz továbbra is, hogy tanuljon, plussz besegítsen a háztartásba (ezt én elvárom számomra szükséges és elégséges egy párkapcsolatban ez a dolog). A háztartás eddig is dolga volt, annyi, hogy most nem kell főznie, én fogok. Takarítani amúgy is szeret (ezzel megy az idegeimre sokszor) más dolga meg nincs nagyon.



Az elsőnek: Szeretnek a szülei, mindenhova magukkal visznek, kedvesek, aranyosak velem. Családtagnak tekintenek.

2012. máj. 21. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!