Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miattam (is) halt meg a...

Miattam (is) halt meg a tesóm? (már egyszer túltettem magam rajta)

Figyelt kérdés

Egyke vagyok (13 éves lány). Nem vagyunk gazdagok de azért szegények sem ... és mégis? Anya kb. 7 hónappal ezelőtt bejelentette, hogy terhes és, hogy megy abortuszra. MIATTAM! Mert akkor nem tudunk nyaralni/színházba/moziba menni együtt. És ez nekem így sokkal jobb. DE NEM! Én szerettem volna kistesót. Egy nagy lakásban élünk, zenesuliba járok (amit abba is hagyhattam volna). Simán lett volna a babának hely. Én mondtam de nem. Nekem az rossz. Én kérleltem meg minden de elment és megölte a tesómat. Akit látatlanban is egyből megszerettem. Apu szerint is jó lett volna a gyerek. Aztán eléggé magamba fordultam (azt hittem miattam ölte meg) de végül is rájöttem, hogy ez csak anyu miatt történt. Nem kellett neki a baba és ÉN voltam az indok.

Utána nem annyira gondoltam rá de most születne a kicsi meg még a legjobb barátomnak is most született tesója...

NEKEM IS ITT LEHETNE EGY BABA! Annyira szeretném (miért jó ez anyának, hogy így szenvedek?) a picit és annyira szenvedek. Miért mondta el a abortuszt? Miért ment el? Miért csinálta ez velünk? :(



2012. jún. 4. 20:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%
Hát sajnálom, de már úgyse tudsz mit tenni, szépen lassan úgyis elmúlik ez az érzés.
2012. jún. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Nézd, ha édesanyád nem szertné a gyereket, akkor az ellen nem tudsz mit tenni. Az más kérdés, hogy apukád szerette volna, tehát anyudnak meg kellett volna beszélnie vele. Anyukád nem örül annak, hogy szenvedsz, egyszerűen csak nem akart még egy gyereket. Ezt tiszteletben kell tartani. Az viszont nem volt szép tőle, hogy téged tett meg indokká, hiszen valójában nem te vagy az indok, hanem ő, ezt jól látod.
2012. jún. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
:( Köszi!
2012. jún. 4. 20:43
 4/30 anonim ***** válasza:
52%

Anyukádnak volt egy döntése.A saját döntése.Egy kicsit rosszul adta elő,hogy rád hivatkozva vetette el,de ez is egy indok.

Lehet,hogy anyud ezerszer végig gondolta,végigrágta a dolgot,és arra jutott,hogy még egy gyerek már nem férne bele az egészbe.Nem akarta hogy az élete gyökeresen megváltozzon. Van ilyen. Te 13 évesen sok mindenről nem tudsz.Lehet hogy szerinted jó anyagi körülmények között éltek,mert ezt látod,de lehet hogy ezért keményen,és sokat dolgoznak a szüleid.Egy új gyerek sokszor tényleg hátrány..

Lépj túl rajta és kész.


Amúgy meg az a kérdés erősen provokatív mert az abortusz pártiak és ellenesek most szépen összeugranak..

2012. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Azért ha úgy mondta volna el, hogy nem szeretné akkor szerintem nem fájna ennyire.
2012. jún. 4. 20:45
 6/30 anonim ***** válasza:
87%
ezt nem miattad csinálta, biztos már belátta hogy nem könnyű egy gyereket felnevelni még ott vagy te aki hamarosan az a tipikus kamasz lesz akire rengeteget kell figyelni nehogy hülyeséget csináljon. Nyilván nem te vagy az oka ez tény anyukádnak biztos más indoka van erre de nem akarja az orrotokra kötni. Lehet fél egy újabb babától és ebben a világban tényleg rossz lesz ha esetleg valamelyik szülőd elveszíti munkahelyét mert borzalmasan nehéz a helyzet itt és akkor vakarnák a fejüket hogy mi legyen. Mondom ez nem miattad van szerintem anyukád bepánikolt miatta vagy rájött hogy mégsem képes arra hogy még egy gyereket felneveljen. Ez sajnos sokszor meg esik, szerintem felejtsd el a dolgot.
2012. jún. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Utolsó! Kösz!

Nem kérek véleményt az abortuszról! (már ha ez lehetséges)

2012. jún. 4. 20:46
 8/30 anonim ***** válasza:
41%
Nekem olyan érzésem van, hogy anyukádnak bűntudata lett, és azzal próbálta orvosolni, hogy erre a dologra fogta, amit te is írtál. Szerintem beszéld meg vele a dolgot, biztos nem lesz könnyű, de így túl tudnád tenni magad véglegesen.
2012. jún. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Megpróbálom érteni a döntését (ami talán azért aputól is függött volna egy kicsit) csak ...
2012. jún. 4. 20:48
 10/30 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem anyukád ezt nem azért mondta, hogy lelkifurdalásod legyen, hanem, hogy vigasztaljon és meggyőzzön: jobb neked így.

Bár nem tudom, milyen hangsúllyal fejezte ki, de én erre tippelek.

SEMMIKÉPPEN ne menj tönkre ebben az érzésben, hiszen ez nem rajtad állt, ez, amit mondott, csak kifogás lehet, vagy 'nyugtatás'. Hiszen nem voltál ellene, ki is mondtad, ezzel minden tőled telhetőt megtettél.

Ne emészd magad, kérlek, ebben egyáltalán nem vagy hibás.

2012. jún. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!