Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miattam (is) halt meg a...

Miattam (is) halt meg a tesóm? (már egyszer túltettem magam rajta)

Figyelt kérdés

Egyke vagyok (13 éves lány). Nem vagyunk gazdagok de azért szegények sem ... és mégis? Anya kb. 7 hónappal ezelőtt bejelentette, hogy terhes és, hogy megy abortuszra. MIATTAM! Mert akkor nem tudunk nyaralni/színházba/moziba menni együtt. És ez nekem így sokkal jobb. DE NEM! Én szerettem volna kistesót. Egy nagy lakásban élünk, zenesuliba járok (amit abba is hagyhattam volna). Simán lett volna a babának hely. Én mondtam de nem. Nekem az rossz. Én kérleltem meg minden de elment és megölte a tesómat. Akit látatlanban is egyből megszerettem. Apu szerint is jó lett volna a gyerek. Aztán eléggé magamba fordultam (azt hittem miattam ölte meg) de végül is rájöttem, hogy ez csak anyu miatt történt. Nem kellett neki a baba és ÉN voltam az indok.

Utána nem annyira gondoltam rá de most születne a kicsi meg még a legjobb barátomnak is most született tesója...

NEKEM IS ITT LEHETNE EGY BABA! Annyira szeretném (miért jó ez anyának, hogy így szenvedek?) a picit és annyira szenvedek. Miért mondta el a abortuszt? Miért ment el? Miért csinálta ez velünk? :(



2012. jún. 4. 20:38
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Eddig nem tudtam róla beszélni (és persze nem is akartam hanem próbáltam elfelejteni).
2012. jún. 4. 20:51
 12/30 anonim ***** válasza:
33%
Azt a gyereket nem neked kellett volna felnevelni,fogadd el hogy ez van.Egyébként is egy nem létező dologgal kapcsolatban nem értem hogy lehetnek ennyire indulatos gondolataid.
2012. jún. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
17%

Lehet hogy szeretett volna ő is gyereket,de lehet apukád közben volt egy másik férfia is,és megijedt hátha tőle van(?)És nem merte vállalni a kockázatot,hogy születés után,vagy 20 év múlva derül ki az igazság.

ÉN NEM AZT MONDOM HOGY EZ A MAGYARÁZATA ANNAK MIÉRT MENT ABORTUSZRA,DE LEHETSÉGES.

2012. jún. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
33%

Már bocs, hogy ezt mondom de Anyud elég gáz. Szerintem Ő is rájött, hogy neki sem futná sminkre, fodrászra, sportra vagy bármire amit csinál, ezért megpróbálta rádverni. Ez nagyon gáz.

Főleg, hogy mondtad is neki, hogy lemondanál 1-2 dologról...

Ne emészd magad ezzel, beszélj inkább legjobb barátod szüleivel, hogy néha játszanál a babával és vigyáznál rá, ha megengedik.

2012. jún. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
53%

De mégse tetted túl magad rajta, különben nem írtál volna ki róla kérdést. Erről anyuddal kellene beszélgetned. Igaz szerintem jobban járt volna azzal a kegyes hazugsággal, hogy elvetélt és nem az abortuszt emlegetni.

Nem látok bele az anyagi helyzetetekbe, viszont sokszor van, hogy egy második gyerek eléggé átírhatja a hosszútávú költségvetést. A szüleid azt szeretnék, hogy mindent megkapj, és mondjuk az esetleges továbbtanulásod is tudják fizetni, viszont egy második gyereknek már nem tudnák azt a színvonalat adni, mint neked. Elég sok kérdés van itt gyakorin az "elnyomott" kistesóktól, hogy pl miért járhat egyetemre a nővérem, megkap mindent én meg miért dolgozzam ki a belem. Valahol anyukádat is megértem. Amúgy szabad tudni a korát? Azért kérdem, mert 40 környékén már nem biztos, hogy jó ötlet a gyerekvállalás.

2012. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
37%
Ne idegeld magad ezen. A terhesség csak az élet lehetősége, a szülés nem feltétele a terhességnek. Olyan emberre gyereket erőszakolni felesleges és értelmetlen, aki nem akar. A gyerek és a szülő is boldogtalan életet fog élni, sosem lesz felhőtlen. Majd ha akarsz, egyszer alapítasz családot, és te csinálod másképp. A gyerek viszont szeretetből nem lakik jól, ha pedig olyan szüli, aki nem akarja, az boldogtalan lesz, és még szeretni sem lesz képes. Az a gyerek pedig nem meghalt. Meghalni csak az tud, aki megszületik.
2012. jún. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
86%
Én azért nem értem anyukádat, mert aki nem szeretne gyereket, az védekezik, nem utólag megy el abortuszra (más az, ha rendesen védekezett és mégis becsúszott, de arra elég kevés az esély). De ha már megvan a baba, és az abortusz mellett döntött anyukád, akkor előadhatta volna normálisan, hogy mi az oka a döntésének. Nem gondolt arra, hogy te ettől hibásnak fogod magad érezni és lelkifurdalásod lesz miatta. Ez elég nagy meggondolatlanság volt tőle.
2012. jún. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a te hibád drágám!
2012. jún. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Nektek is köszi.

Anyu engem viszonylag fiatalon szült (23 volt) és most 36.

Valahogy ezt nevelik belém, hogy ami nekem úgy érzem "kell" azért álljak ki. És pluszba még hülye természetem van, nagyon hamar indulatos leszek.

Lehet, hogy nem halt meg a baba a szó legszorosabb értelmében de én így éreztem.

Nem voltam mérges anyára csak kicsit csalódtam benne de kitudja mi történt vele...

Igaziból én tényleg csak egy gyerek vagyok aki ezeket nagyon nem érti de érezni hát azt muszáj. :(

De még persze mindig nagyon szeretem a szüleimet, csak néha ez rám tör.

2012. jún. 4. 21:14
 20/30 anonim ***** válasza:
56%

Lehet hogy ezt most így nem kéne leírnom de én így látom: anyukád a saját önös érdekei miatt vetette el a picit hogy színházba meg moziba mehessen és gerinctelen módon veled takarózott hogy a te érdekedben tette (amivel csak még nagyobb kárt okozott hiszen még őhelyette is téged gyötör a lelkiismeret-furdalás).


Azt pedig nem akarom elhinni hogy egyszer már túltetted magad rajta, ha most is ezen agyalsz akkor még egyáltalán nem tetted túl magad ezen. Javaslom hogy beszélj pl. egy gyermekpszichológussal aki segíthetne feloldani ezt a téves bűntudatot. (Apukádat megkérhetnéd hogy vigyen el)

2012. jún. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!