Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nyelvvizsgakérdés! Van egy...

Nyelvvizsgakérdés! Van egy gyerek az osztályomból aki nálam sokkal gyengébben beszél angolul és megvan a nyelvvizsgája?

Figyelt kérdés

igaz én még meg sem próbáltam(eddig nem mertem ,de májusba megyek) ,de szerintem sokkal jobb vagyok nála


mégis ha szóbelibe jól kell teljesíteni akkor kifogyok az ötletekből (pl mik a fő érvek hogy hova megyek nyaralni, felsorolok kapásból kettőt és akkor jön a nagy leblokkolás)


neki meg baromi jó a beszélőkéje(nem az hogy angolul, hanem magyarul ,de emiatt az angol 3mas ból is 5öst tud csinálni)


én meg hiába tudok többet ha nem tudok kommunikálni, persze úgy állok hozzá hogy menni fog az.. de mégis megvan bennem hogy mivan ha nem


2011. ápr. 8. 19:36
 1/9 A kérdező kommentje:
nincs válasz, egyszerűen csak mit gondoltok?
2011. ápr. 8. 19:36
 2/9 anonim ***** válasza:

igyál meg egy felest vizsga előtt :D

na jó..am ne izguld túl,nem kell olyan nagy érveket mondani és fel lehet rá készülni témákból előre..otthon kigondolod mire mit tudnál mondani..menni fog :D sok sikert

2011. ápr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el, mit mondanál, ha a kérdést a barátod/barátnőd tette volna fel, magyarul, vagy még jobb, egy újonnan megismert angol ismerősöd. Mondd a véleményedet, meg azt, ami neked jut eszedbe a témáról. Nyugodtan lehet "terelni" a beszélgetést, általában jobban értékelik, mint azt, ha felmondod a tankönyvszöveget. Mert olyankor "nyelvként" használod a nyelvet.
2011. ápr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Erre három megoldás van. Az egyik az, hogy előre begyakorlod a főbb szituációkat, ötleteket gyűjtesz.


A második az, hogy olyan erős nyelvtudásra teszel szert, ami kompenzálja a mondanivaló hiányát: tartalmilag nem mondasz sokat, de azt szépen és választékosan.


A harmadik az, hogy felsőfokú nyelvvizsgára mész, ahol értelmesebb témák vannak, amikről beszélni is lehet :)))

2011. ápr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a következőket tudnám neked ajánlani:

Az ember két okból nem tud egy témáról idegen nyelven beszélni, vagy azért, mert nem tudja jól a nyelvet, vagy azért, mert nincs mondanivalója. Azt szokták mondani, ha nincs az embernek mondanivalója, a semmit sem az anyanyelvén, sem idegen nyelven nem lehet elmondani.

Amint írod, elég jó nyelvtudásod van, inkább a tartalommal vannak problémáid.

Ha megnézed a neten a nyelvvizsga témákat, akkor megtudod, hogy akár képleírásnál, akár szituációkban milyen témák fordulhatnak elő. Ezekre kell felkészülnöd. Nem a vizsgán kell kitalálnod, mit mondhatnál a témáról, hanem előtte. Ez a vizsgára való felkészülés részét képezi.

Tehát vedd sorra a témákat, és szótár segítségével írjál összefüggő szövegeket mindegyikről, aztán tanuld meg. Tanulás közben csinálj magadnak vázlatot. A vázlat legyen mondjuk mindegyik témánál 10 pontba szedve egy-egy kulcsszóval vagy kifejezéssel. És ezeket tanuld meg "párosítással".

Nézzünk egy példát, mondjuk a "kollégiumot":

1. ki veszi igénybe

2. légköre

3. nemcsak tanulási lehetőséget nyújt

4. szabadidő eltöltési lehetőségek a kollégiumban

5. házirend

6. sportolási lehetőségek

7. kötelező tanulási idő

8. milyen szórakoztató elektronika használható

9. kollégiumi menza

10.dohányzás a kollégiumokban

A sorrendet úgy állítsd össze, hogy számodra logikus legyen a témakifejtés. Az sem lényeges, hogy tíz pont legyen, lehet pl. nyolc is, de minden témánál ugyanannyinak kell lenni. És ezt megtanulod az anyanyelveden. Ezzel párhuzamosan tanulod az idegen nyelvet, összegyűjtöd a témához tartozó szavakat, kifejezéseket, azokat szintén megtanulod. Mint a szinkron tolmácsok. Azok is keményen készülnek a tolmácsolás témájából. Olvassák a szakirodalmat a tolmácsolás előtt, és tanulják a hozzá tartozó szavakat. Sajnos a tanulás a témakifejtésnél sem nélkülözhető. Ha ezt te is így fogod csinálni, téged is meg fognak csodálni a társaid, meglátod!

Sok sikert a munkához.

2011. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat
2011. ápr. 8. 22:13
 7/9 anonim ***** válasza:

azért lett meg az osztálytársadnak a nyelvvizsga, mert rengeteg beszélt, magabiztos volt és nem érdekelte, hogy hibázik. az ilyeneket szeretik, az élőbeszédben sokat hibázik az ember a saját anyanyelvén is. én úgy toltam el a német szóbelimet, hogy túlságosan figyeltem a szórendre, ragozásra, és a végén már nem tudtam arra gondolni, miről is beszéljek...


egyébként az hogy valakinek nyelvvizsgája van, sokat nem jelent. legalább 20féle nyelvvizsgaközpontnál leteheted az "akkreditált nyelvvizsgádat", a rigótól kezdve a telcig akárhol megszerezheted, ugyanannyit ér. egyébként CSAK a nyelvtudás és nyelvhasználat számít, nem a papír.

2011. ápr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
de az emberek a papírból indulnak ki
2011. ápr. 9. 22:22
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol és nem mindenki. Egy cégvezető, aki maga nem beszél idegen nyelveket, nem tehet mást, mint elkéri a nyelvvizsga bizonyítványt. De ma már egyre kevesebb az olyan vezető, aki nem beszélne két-három idegen nyelvet. Aki pedig külföldre megy, az biztos lehet benne, hogy nem a "papírját" fogják elkérni, hanem kérdéseket tesznek neki fel, és tesztelik a válaszait. Nálunk is hallottam már olyan vezetőről, aki hivatalos levelet fordíttatott a jelölttel, és maga ellenőrizte a fordítás minőségét.

A diplomához nyilván kell a bizonyítvány.

2011. ápr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!