Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megteheti e az anya, hogy...

Megteheti e az anya, hogy kéri a gyerekláthatás módosítását?

Figyelt kérdés
Kérem segítsenek ha van tapasztalatuk! Van egy 7 éves lányom. Az anyukájával 5 éve külön élünk. Nem voltunk házasok. A hivatalos megállapodás szerint eddig minden második hétvégén velem volt a lányom plussz minden héten kedd és csütörtöki napokon négy órátol este hétig. Sajnos az anyukával nem felhőtlen a kapcsolat. Finoman szólva. A gyereket ellenem használja csak, hogy keresztbe tegyen nekem. Ez rendszeres. Ha nem lenne hivatalaos papír a láthatásomról oda sem adná. Pedig nagyon jó a kapcsolat a kislányommal. Imádjuk egymást, de ez az anyukát nem érdekli. A probléma az, hogy most kezdi a sulit szeptemberben és az anyuka ki találta, hogy mostantól a gyereket csak két hetente hétvégén láthatom és ha ebbe bele egyezem akkor talán szerdánkét megengedi egy két órára. Arra hivatkozik hogy a gyerek suliba megy és sok elfoglaltsággal fog ez neki járni. Nem tudom van e erre joga.??? Más részről a kislányt ez érzelmileg megfogja viselni mert megszokta, hogy mennyit van velem és imád hozzám jönni. Haza menni meg nem is akar. Milyen lehetősége van ilyen esetben egy apának??? Ha valakinek van tapasztalata kérem írjon! Köszönöm!
2012. jún. 5. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem van joga kérvényt írni, de azt már kétlem, hogy engedik is. ha jó apa vagy, szeret a lányod, fizeted rendesen a gyerektartást, akkor úgymond szerintem nincs reaális indok a módosításra. hidd el, a szakemberek hozzászoktak már a házisárkányokhoz.


de nekem ilyennel még nem volt gondom, de én nem félnék a helyedben, ha jó apa vagy.

2012. jún. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez a szitu volt. Én az anyuka vagyok.

Ami papíron le van fektetve, nyugodtan követelheted, nem módosíthatja az anyuka csak úgy ahogy akarja. Egyébként látom, jó apa vagy és fogod látni mennyire lesz fáradt a gyerek hétköznaponként. Az ő érdekét nézd, ha nem lesz nagyon fáradt akkor vidd el ahogy eddig, ha látod hogy sok neki, maradjatok meg a szerdában. Csúnya dolog az anyától, hogy ellened hangolja, de ne foglalkozz vele és sose szidd a gyerek előtt.

2012. jún. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A kérvényezésről annyit, hogy mivel elköltöztünk 200 km-re az apukától, kérvényeztem hogy havonta egyszer vigye el a gyereket, mert sok neki a a kéthetenkénti 6-7 óra autózás. Erre fél évig húzták a gyámügyön az ügyet, aztán a valós problémán semmit nem változtattak, csak megállapítottak + egy hetet a nyári szünetre...
2012. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kérni bármit lehet, de ez az érve nem nagyon fog megállni. Nálad is tud tanulni de a gyerek - egyrészt. Másrészt meg akkor miért pont a szerdát javasolja? Szerdán kevésbé kell tanulni, mint kedden vagy csütörtökön, és ezt így előre tudja?

Gondolom, ha épp különóra miatt nem lenne jó az időpont, azt te is elfogadnád, de akkor meg kell beszélni másikat. Olyan nincs, hogy most már nem akarja neked engedni, és kész.

Ha kéri a bíróságnál a módosítást, szépen reagálsz majd a kérelemre, leírod, milyen nonszensz ez, és kész. Nem hiszem, hogy a bíróság belemenne abba, amit az anya akar. Az időpont módosításába szükség esetén persze, de abba nem, hogy effektív kevesebbet láthasd a gyereket.

2012. jún. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kommenteket. Félni nem félek csak a gyerekemet féltem! Az anyja folyton ha gonja van a gyerek előtt mondja a magáét. A lányom ilyenkor sírva fakad és egész napra rossz kedve lesz! Volt arra is példa, hogy a gyerek láthatása miatt vitáztunk telefonon és úgy üvöltözött velem, hogy a kicsi ott űlt melette. Vagy mentem a gyerekér és az új párja ki jött és azt mondta nincsenek otthon. A gyerek meg el mondta, hogy a lakásba volt z anyjával. Egyébként a legtöbbször nem vele van a kislányom hanem a nagyival. Nagyi viszi oviba ő is hozza haza. Pedig más faluban laknak. Hetente egyszer kétszer alszik otthon a gyerek a többi napon a nagyihoz van passzolva. A gyerektartásba is megegyeztünk annó. Papíron Ő nem kért semmit, de én a gyerek érdekében fizettem minden hónapban a törvény szerint előírtakat. Most emeltem rajta 2 hónapja önszántamból. Persze e mellett mindent meg veszek a gyerekemnek. Most az anyja ki találta, hogy emeljek még és augusztusba fizessek duplán mert kezdődik a suli és ezért duplán kell álítólag fizetnem. Törvény szerint. Erről nem találtam semmit a neten. Ez igaz???
2012. jún. 5. 15:57
 6/12 A kérdező kommentje:
Ki fizetek bár mit amit kell, de azt nem hagyom, hogy ki használjon a gyerekre hivatkozva az exem. Nem tájékozatott arról sem hova iratja suliba a gyereket. A megkérdezésem nélkül tesz mindent a gyerekkel kapcsolatban. Efektív úgy érzem azért fizetek, hogy egyáltalán láthassam a lányom.
2012. jún. 5. 16:01
 7/12 anonim ***** válasza:

Pedig, feltételezem, hogy közös felügyelet van, és ebben az esetben minden fontos kérdésben - az iskola mindenképp ilyen! - közösen kellene döntenetek. Olyan nincs, hogy nem tájékoztat. Nem is tájékoztatnia kell, hanem megbeszélni veled.


Ha igaz minden, amit leírtál, neked kéne bírósághoz fordulnod, nem az anyának...

2012. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Közös felügyelet van. Igen. Gondoltam már rá, hogy bírósághoz forduljak, de a gyereket szeretném kímélni. Így is megviseli az, hogy ilyen 3 laki életet él. anya, apa, nagymama között ingázik. Szorong a gyerek. Rágja a körmét, tépkedi a bőrt a kis kezein. Ha viszem haza nem akar menni. Folyton izgul. Olyanokat mond, hogy ugye apa nem késünk el mert anya biztos kiabálni fog. Pedig sosem késünk. Amibe jön zoknit le kell venni a lábáról mert vizes az izzadtságtól. Azt sem hagyja nállam a kicsi ki mosni mert az anyja számon kéri rajta. Szóval mindenért izgul a gyerek. Nem bántja elvileg az anyja,de úgy beszélhet vele hogy a gyerek meg ilyed vagy bűntudata lesz. Nem is tudom. Az viszont egyértelmű, hogy szorong a kicsi.
2012. jún. 5. 16:21
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja és a sulival kapcsolatban is csak tényként közölte, hogy oda iratta be a gyereket. Nem volt beleszólásom. Pedig álítólag az aláírásom is kellett volna hozzá!
2012. jún. 5. 16:24
 10/12 anonim ***** válasza:

Igaza van a kettes hozzaszolonak, tenyleg a gyerek erdeket nezd. Az en parom is elvalt apuka, tudom, milyen nehez, ha ilyen ritkan latod es ebböl meg le is kellene adnod a jövöben. Viszont, talan feldobhatnad a volt felesegednek, hogy egyszer a heten egy napon, mondjuk szerdan az anyuka vigye iskolaba, te meg elhozod, es nalad alszik. Az ide-oda cingabanga hetköznaponkent lehet, hogy tenyleg sok lesz a gyereknek, igy meg lehet egy nyugodt ottalvos estetek együtt, tanulhatsz is vele, stb, reggel meg viszed suliba.

Ha a nö nem egyezik bele, akar mar most te is kervenyezheted a birosagon, szinten a gyerek erdekeire hivatkozva, hogy ne legyen összevissza rangatva ketszer egy heten, es a veled valo kapcsolattartas se legyen korlatozva. Szerintem a birosagok is jo szemmel nezik, ha egy apa a valas utan is igyekszik felelös szülöje lenni a gyerekenek, a kapcsolatot tartani vele, a körülmenyek ellenere is.

Hatha...

2012. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!