Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak a kislányomnak...

Mit mondjak a kislányomnak hogy ne szenvedjen "Miatta"?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Van egy 16 éves lányom aki már 1 éve együtt van a barátjával. A fiú sokat van nálunk mert nem szeretem ha eljárkálnak , inkább aludjon itt a fiú és közösen estig hülyülünk , társasozunk , karaoke stb.. :-)

Viszont kb. 1 hónapja folyamatosan veszekednek, volt hogy nekem kellett közbeavatkoznom és leültetnem a lányom, különben összeesett volna.

A fiú mostanában eléggé elhanyagolja, és a lányom tudta nélkül én próbáltam vele beszélni felnőttek módjára, ami akkor hatott is rá, ám egy hét múlva megint elölről kezdődött.

Már próbáltam beszélni a lányommal, hogy ez nem lesz jó hogy ők többet veszekednek mint mi a férjemmel de ő hajthatatlan, fél hogy egyedül marad.

Mit kéne tennem hogy végre rendezzék a dolgaikat még akkor is ha esetleg ez egy szakítás?

Főleg kamaszok válasza érdekelne, akik tudnának segíteni a kamasz gondolkodásukkal.

Előre is köszönöm Nektek!

36.N


2012. jún. 5. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem korai volt megengedni az együtt alvást..Beszélj a lányoddal..de ezt nekik kell megoldani,szakítás lesz valószínűleg,de még nagyon fiatalok át kell ilyeneken esniük..
2012. jún. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinteséget, bár számomra az együtt alvás jobb mint az éjszakában bolyongás. :-)
2012. jún. 5. 20:21
 3/9 anonim ***** válasza:
úgy gondolom,mindkettő nélkül lehet tinipárkapcsolatban lenni,nekem ez a meglátásom :)
2012. jún. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
:-)
2012. jún. 5. 20:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nalunk is detto ugyan igy volt. En is 16/l vagyok. Amikor merges voltam a sracra, akkor szidtuk anyuval. Amikor nem voltam, es anyu szidta, akkor az nem tetszett.. Nekem az volt a meghatarozo mondat, amikor anyu ezt mondta.."kislanyom, Te egy szep, es okos lany vagy. ezerszer jobb sracot is talalhatsz nala" Ugyhogy ebben remenykedve szakitottam vele.. Biztos a lanyod is tudja, hogy ez nem fog orokke tartani.

Szerintem szervezz vele csajos programokat, menjetek kajalni valahova, beszeljetek ki a pasikat.. Tuti jot tenne neki. Mindenkepp lassa, hogy tamogatod, akarhogy is fog donteni.

2012. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nos, én is rengeteget veszekedtem a barátommal az első évben, akkor én is 16 voltam. Mondjuk most sem vagyok sokkal több (18lassan:)).

Én annak örültem, amikor anyukám látta, hogy sírok, odajött, átölelt, megvigasztalt, elmondhattam neki, hogy mi a probléma, de ennyi. Mondott valami "biztatót", néha csak annyit hogy "na, akkor holnap csinálok rizottót neked", vagy bármi kedveset, és már mosolyogtam is:)

Nem igazán éri meg ebbe beleavatkozni, hidd el nekem, minden párkapcsolat ilyen ebben a korban, körülöttem is ugyanez zajlik.

Mi végül együtt maradtunk, nemsokára a 2. évfordulónkat ünnepeljük. Már lecsillapodtunk, harmonikusak az együttlétek, sokat beszélgetünk stb.

Ja, és az én édesanyám is megengedte már akkor is, hogy itt aludjon a barátom, de ennek ellenére az elején nem is volt szex, mindig védekeztünk stb. Nem volt belőle gond.

2012. jún. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam 16 évesen (most 22 vagyok). Fél év és egy nagyon csúnya összeveszés kellett hogy sikerüljön véglegesen szakítani. Anyu mindig azt mondta, hogy sokkal jobbat érdemlek, de az én döntésem, nem szól bele. Nem tudom mi mást tudnál tenni ezen kívül.
2012. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyukám nagyon sokszor beleszólt a dolgainkba, húgom mellől el is mart jópár pasit, úgy, hogy nem is találkozott eggyel sem, csak ellehetetlenítette a találkozást.


Nem akarok gonoszkodni, de nem lehet, hogy az a baj, hogy nem tudnak kettesben maradni? Azt írod, hogy együtt (tehát hárman) társasoztok, hülyültök, karaokéztok... Talán maradhatnának kicsit egyedül is, nem csak éjjel. Nem avatkoznék bele. Egyrészt ez a lányod harca. Másrészt, ha a tanácsaidnak hála valami nem úgy sül el, ahogy szeretnéd, te leszel a bűnbak. Hagyd, hogy elkövesse a hibáit, és ha szükség lesz rá, csak hallgasd meg.

2012. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm MINDENKI válaszát!

Először is, egy pici félreértés történt, ami nyilván az én hibámból ered hogy kihagytam információt vagy nem jól fogalmaztam. :-)

Tehát, a lányommal már egész kicsi kora óta megbeszélünk mindent, én vagyok a legjobb barátnője. Mindent nekem mond el, mindenben én állok mellette.( Vannak barátai, de egyiket sem mondhatni legjobbnak , sajnos. )

Nekem még van egy két éves kislányom is és egy férjem is. Amikor játszunk vagy kártyázunk stb. akkor nem csak 3-an vagyunk :-) Átjönnek a lányom és a fiú közös barátai is.

Ez egyátalán nem kötelező, nem is én erőltettem ezt a dolgot. Ha itt van a fiú , és szeretnék valamit akkor bekopogok, és ha ráérnek kijönnek. Ez egy nap max 2x van.

Én próbálom feldobnia hétvégi bulis estéket, hogy sütök valamit , vagy iszogatunk , van hogy pizzát sütök stb..

A nagylányommal mindig foglalkozom, ha kell akkor a kicsit is cipeljük magunkkal vásárolni vagy fagyizni , a kicsi miatt sosincs lemondva program.

Idáig sosem volt fennakadás a kapcsolatukban, de látom hogy szenvednek.

Igazából ma a dolog végére jutottunk, mert hajnali 3-kor átjött a lányom hogy egy kicsit menjek át hozzá, beszélnünk kell.

Azt mondta hogy beszélni fog a barátjával, mert már nem biztos a dolgaiban. Javasoltam neki hogy ha úgy van hogy szakítanak, attól még ugyanúgy meg lehet tartva a hétvégi összejövetel, nem kell egyből hátat fordítani.


Az meg hogy együtt aludtak azon már nem lehet változtatni. Őszintén remélem hogy nem lesz harag senki részéről.

2012. jún. 6. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!