Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan segíthetnék a kislányom...

Hogyan segíthetnék a kislányomnak a történtek után? (bővebben lent) Voltatok már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Pár nappal ezelőtt elmentünk bicajozni a lányommal. Egy enyhe kanyarban a 10 éves lányom előretekert a bringájával. Ahogy megpillantottam, azt láttam, hogy két gyerekkel beszélget (8-10 év körüli kisfiú és kislány). Közeledve hozzájuk aztán láttam, hogy nem beszélgetnek, hanem elállták az útját, majd láttam, hogy megütötték a lányomat, és lelökték a bicajáról. Mivel megláttak, és hallották, hogy ordítok, elszaladtak. A lányom zokogott, hogy elakarták az Mp lejátszóját venni, és mivel nem adta oda, megütötték. Azóta, ha már két ember jön velünk szembe az utcán, látom rajta, hogy fél, sőt képes a végletekig lelassítani az utcán, hogy nehogy utolérjünk és megelőzzünk bárkit is. (A két gyerek lehet nem helyes, hogy leírom, de cigány volt, és ha kemény akarok lenni, akkor azt mondom, hogy ez egy rablási kísérlet volt.) A férjem lecseszett, hogy miért nem hívtam rendőrt, de én akkor fontosabbnak ítéltem, hogy az agyonig felzaklatott gyereket próbáljam valahogy megnyugtatni. Egyébként soha semmilyen atrocitás nem ért még bennünket.
2009. jún. 11. 21:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%

Ur Isten! Ez iszonyat. En nem elek otthon, de mi van otthon??? Mi van abban az orszagban? Mindent ezek a ciganyok uralnak?

Csak felugyelettel menjen barhova is a lanyod, es ne vigyen magaval MP3-at. Mast nem tudok. Ha van telefonja, akkor azt is mindig jol tegye el, ne a kezebe vigye. A kabatja belso zsebebe.

Segiteni? Csakis ugy, hogy nem megy egyedul az utcan.

Hat a ferjed jopofa, mire kijonnek a rendorok a ciganyok mar reg elfutnak, soha nem erik oket utol. Es a masik pedig, tudod 1 perc alatt 1000-en vannak.

Felelemben kell elni? Hol laktok?

2009. jún. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%
Az iskolában hogyan viselkedik? Ha nem nyugszik meg,akkor az iskolapszhiológussal beszélgessetek el.Nehezen foga elfelejteni.A lányom egyszer kutyától ijedt emg az utcán.Még ma is fél a kutyáktól,akkor is,ha azok bevannak zárva.
2009. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%
Az én hugom 20 éves volt amikor befenyítették a cigányok pedig csak rájuk szolt a boltba hogy ne tolakodjanak várják ki a sort mint a többiek. Elkezdtek K...anyázni megöllek te kis Ku..a dögölj meg és hasonlók. Aboltosnak be kellet zárni és kikisérni a villamosmegálóba mert ott mindenki be lett fenyítve. Azóta is felemlegeti és nagyon rossz élmény ként ékte meg egyedül nem nagyon mászkál azóta .
2009. jún. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Az első hozzászólónak írom, hogy egy vidéki megyeszékhelyen lakunk.

Az eset egyébként fényes nappal történt. Eddig sem ment sehová egyedül, ezek után sem fog teljesen biztos vagyok benne. Az eset óta állandóan figyelmeztet, hogy zárjam be a kaput, az ajtót, mindent. mostmég elég sokat emlegeti az esetet, én mindig meghallgatom, nyugtatgatom.

2009. jún. 11. 21:50
 5/30 anonim ***** válasza:
96%
Úristen! Én 18 éves lány vagyok, de pont ezektől félek... az ilyen helyzetektől... de nagyon... nem merek egyedül menni sehova, főleg este... borzasztó milyen világot élünk...:S Megmondanád merre laktok? Hajdú-Bihar megye fele?
2009. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
98%

Huhh lehet, hogy most lepontoztok, ez csak egy javaslat!, de sajnos lehet itt tartunk!

Én már most azt tervezem, hogy kisfiamat milyen küzdősportra írassam be. Én is tanultam, igaz csak egy évig, a testvérem (fiú) több, mint 10 évig járt Take Wan Do-zni, és egyik kedves barátom többszörös bajnok szintén ebben a sportágban. Őket is érték persze atrocitások (engem is és szerintem sok mindenkit), de tudták mit tegyenek, nem feltétlen az erőszakra, vagy a visszaütésre gondolok, de lelkileg és szellemileg is sokat segítenek a gyerekeknek!!! Felkészítik őket erre az agresszív világra/országra! Persze a sport se utolsó előnye a dolognak és a fegyelem, ami azután is jól jöhet majd!

Én tudom, hogy ezt tenném és a kislány lehet visszanyerné a bizalmát, ha kiadhatná pl egy versenyen a "dühét" és félelmeit és sikere lenne...

Tudom van aki nem ért velem egyet, de légyszi....csak egy javaslat! Ja igen és ezzel nem az agresszióra hívod fel a gyermeked figyelmét (arra ott a tv.), hanem arra, hogy megvédje magát, bármely helyzetben.

Sok szerencsét és beszélgess sokat a lánykáddal az esetről, az is nyugtatja, ha kibeszéli magából.

2009. jún. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%
Öhm,nos amíg én Baz megyében laktam a 2.legnagyobb városban is volt ilyen eset nem is egy.Egyik ismerős fiát,az uszodából kifelé menet támadták meg szintén cigány gyerekek,olyan 10 volt a megtámadott fiú akkor,az anyja ment érte,látja,hogy verik a fiát,nah ő a trabanttal együtt ment utánuk,először odament akkor már látták,hogy itt bibi lesz,elrohantak kölyköt be az autóba utánuk trabanttal.Elfutottak de a srác totál ki volt akadva,ő is így félt.Feljelenteni felesleges,úgy sem tudnak semmit sem csinálni,neház lesz újra visszanyernie a bizalmat,egy idő után talán megnyugszik most még friss neki az élmény.Azért beszéljetek vele erről és nem árt egy önvédelmi tanfolyam sem,mert ezek mindenhol ott vannak,mmint a putrisabb része,vigyázni kell velük.Főleg ugye északon és főleg nálunk meg Miskolcon,huhúúúú,kész élmény.Mondjuk én sosem féltem,de hírhedt a környék róluk.Nem vagyok nagy darab de megvédeni megtudom magam,azért mondom kicsiknek egy önvédelmi tanfolyam nem árt,de először a bizalom helyreállítása
2009. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%

Az utolsó vagyok....bocsi az utolsó hozzászólásod nem láttam. Itt a beszélgetésre gondolok. Csak azért írtam, mert vannak olyan szülők akik inkább nem beszélgetnek róla a gyermekkel, gyorsabban elfelejtse alapon. De látom itt mindent megtesztek!:)

Fel a fejjel!

2009. jún. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Kérdezte valaki, hogy merre lakunk pontosan. Szolnokon élünk.

Az önvédelmi tanfolyam jó ötlet, utána fogok nézni, mibe foghatna bele.

A suliban egyébként a tanító nénikkel is beszéltem, ők is említették, hogy elmesélte a gyerekeknek a történteket.

2009. jún. 11. 22:28
 10/30 anonim ***** válasza:
88%

Esetleg ha mod van ra, vegyetek egy kutyat a kislanyodnak, talan az egy kicsit visszatarto ero nekik. Bar a napokban epp olvastam, hogy egy fiu vitte setaltati a kutyajat, es belerugtak neki a kutyusaba a cigok. Itt ezen a forumon olvastam.

Ha most meg nem is, de kesobb esetleg megy majd a kutyussal, mondjuk egy farkaskutya az eleg jo!

Bar kutyussal se mehet mindenhova.

2009. jún. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!