Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselkedjek vele, ha...

Hogy viselkedjek vele, ha csúnyán megbántott az egyik rokonom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdem rögtön az elején: van egy rokonunk, aki kb. 2-3 éve látogat el hozzánk egy-két hétre az ország másik feléből. A mi családunk viszont sosem volt náluk, sosem hív vissza minket. Legutóbbi ittléte vége felé a szüleim megkérdezték tőle, hogy a tesóm és én elmehetünk-e hozzájuk egy éjszakára a nyaralójukba. A válasza ez volt: nem tudja megoldani, nem tudja ezt nekünk finanszírozni.

Tudniillik mi sem vagyunk egy tehetős család, nekünk is össze kellett húzni a nadrágszíjat amikor ő nálunk lakott 2 hétig, és mi csak egy éjszakára mentünk volna... Ráadásul ők anyagilag is jobban állnak, mindegy.

Ez a "rokon" megszólt engem, hogy úgy váltogatom a barátaimat mint más a bugyiját. Egyébként ő ennyit lát az egészből, mert 2 évente jön ide, 4 éve más barátom volt mint 2 éve... nem voltak futó kapcsolatok, de nem kezdtem el neki magyarázni mert nem tartozik rá...

Most nyáron megint óhajt ide jönni, meghivatta magát ide. Hogy viselkedjek vele?

23L


2012. jún. 6. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%

Mivel sértett meg? Nem értem. Ha igaza volt, akkor nincs min megsértődni. Ha nem, akkor minek ezzel foglalkozni? Én úgy viselkednék vele mint eddig.

Egyébként nem értem az előzményt a meg és visszahívásról. Ha ő is meghívna, akkor kevésbé éreznéd sértőnek, amit rólad mond?

2012. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a szüleidnek kell elintéznie vele. Legfeljebb mondják ők is, hogy nem tudják finanszírozni az itt létét, de ha ezt nem teszik, te nem szólhatsz bele.
2012. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Mondjátok meg, hogy nem tudjátok megoldani, hogy fogadjátok őt, mert nem tudjátok finanszírozni most ezt.
2012. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ez 2 különálló dolog, az hogy nem tudna minket elszállásolni egy éjszakára, holott ő itt van 2 hétig is, a másik meg az hogy ezt mondta rólam, mert kicsit sem volt igaza... nem sok köze volt hozzám.
2012. jún. 6. 11:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

ha nem kedvelitek és nem hajlandó segíteni sem, akkor mi a ráknak fogadjátok?

Nem kell meghívni, gondolom elvagytok nélküle is.

2012. jún. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos ez esetben amit írtam az áll, nem kell vele foglalkozni.

Az pedig, hogy meghívatja magát... Rajtatok áll, hogy befogadjátok-e vagy sem. Gondolom nem erőszakkal kényszerít rá titeket, így egyszerűen csak nemet kell mondani.

Nem mert meguntunk, nem mert nem szeretünk, nem mert nem viszonzod, nem mert nem telik rá, nem mert csak.

2012. jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azt mond amit akar! A te magánéletedhez amig kiskoru vagy addig csaka szüleidnek utána már nekik is alig alig van közük! Hogy hogy viselkedj vele! Nézz át rajta mint az üvegen! Nem kell sértegetni nem kell hajbokolni vedd semmibe! Ha szol hozzád rázd le! Ennyi!
2012. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egyet nem értek.

Ti miért fogadjátok be minden évben 1-2 hétre??

Nem meritek megmondani neki,hogy nincs rá keret,ne jöjjön? Vagy mi??

Miért pitiztek neki ha ő nem képes 1 napra sem meghívni titeket??


nekem ez nagyon magas..


A másik: Azt hogy mit mondott,azzal nem kell foglalkozni.

Én egy jót vigyorogtam volna,és odaszóltam volna neki. hogy " te aztán tudod,hogy milyen a nemi életem! Mert olyan sűrűn jössz,Apropó..Minek is jöttél?? Mikor mész??"

2012. jún. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Ez az illető egy bunkó parazita, sürgősen leépíteném, nem veszitek észre, hogy teljesen palira vesz benneteket??

Meghívatja magát rendszeresen és még ő sérteget a saját lakásotokban?

Én biztos keresztülnéznék rajta, de a szüleimnek is megmondanám, hogy nem kéne erőltetni ezt a rokonságot...

2012. jún. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ti rendszeresen vendégül látjátok, ő meg egy éjszakára sem volt hajlandó??? Na, nekem nem lenne problémám azzal, hogy megmondjam neki, hogy hova is menjen....Ezek után nálam biztos nem vendégeskedne!
2012. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!