Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha most meghalnék ki örökölne...

Baranka kérdése:

Ha most meghalnék ki örökölne utánam?

Figyelt kérdés
Közeli vér rokonaim nincsenek csak a kislányom és a nővérem. Az én nevemen levő ingatlant melyikük örökölné ha végrendelet nélkül halnék meg?

2012. jún. 6. 14:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vetted az ingatlant,akkor a Kislányod örökli
2012. jún. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én vettem 7,3 millióért, az előzőt 7 millióért adtam el. A fennmaradó 300 ezret a párommal közösen pótoltuk ki, de az ingatlan teljes egészében az én tulajdonom.
2012. jún. 6. 14:57
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a te tulajdonod, így a kislányod örökli. Végrendelettel pedig legalább a felét örökli a kislányod (függetlenül attól, hogy mit írsz a végrendeletbe).
2012. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
A kislányod és a nővéred nem eléggé közeli vérrokon?
2012. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a kislányod? Mert ha fiatalkorú, úgy a gyámhatóság kezeli majd az örökségét, amíg nagykorúvá nem válik. Ha írsz végrendeletet, hogy másra hagynád az ingatlanodat, azt is megteheted, de a köteles rész akkor is járna belőle a lányodnak.
2012. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az örökség mint a szó maga is mutatja hogy az egyenesági leszármazot kapja meg a tulajdon jogot ezesetben a kislányod!Ha irsz egy végrendeletet hogya növéredre hagynál mindent akkor is bizonyos %-ban a lányod is örökölne mert az örökségböl nem lehet kizárni!
2012. jún. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A kislányod örökli egyértelműen,hiába van nővéred amennyiben te máshogy nem rendelkezel végrendeletben.Mindig az egyenes ági leszármazott a kedvezményezett végrendelet nélkül!
2012. jún. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te neveden van, akkor a lányod örökölné.
2012. jún. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves negyedik válaszoló írtam csak ők vannak nekem közeli hozzátartozóim. A kislányom jövő hónapban lesz egy éves. Akkor is a gyámhatóság rendelkezik az örökséggel vagy az apja?
2012. jún. 6. 15:08
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Apjával házasok vagytok?
2012. jún. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!