Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom pánikbeteg, és...

A barátom pánikbeteg, és állandóan aggódik az egészsége, meg a jövő miatt. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
Amellett, hogy ott vagyok neki és meghallgatom, támogatom lelkileg, mi segíthet még? Olyasmire gondoltam, mint pl. aromaterápia, masszázs, egyéb, csak ezek közül mi segíthet? Kineziológusnál, pszichológusnál járt párszor, ami segített, de nem jött rendbe teljesen.
2012. jún. 6. 20:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
nekem is van időnként, gyógyszerrel elmúlik, többféle is van, ha az első nem válik be vagy túl sok a mellékhatása. jobbulást kívánok a barátodnak!
2012. jún. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A pániknak mindig valamilyen oka van - nyilvánvaló, vagy kevésbé nyilvánvaló, de van. Nekem az segített, hogy szembesültem ezzel az okkal. Megszüntetni nem tudtam sajnos (egyelőre, bár rajta vagyok), de a tudatosítás is segített.

Az elmúlt 3 évben kb. 2-3 pánikrohamom volt, de nem tudott rajtam eluralkodni.

Egyébként azt is olvastam, hogy ilyenkor az a jó, ha megéljük a rohamot, tudatosan. Ha érezzük, hogy jön, akkor belemerülünk és hagyjuk, hadd menjen... nagyon rossz, tudom, átéltem párszor, de tényleg segített, hogy néhányszor hagytam úgy tényleg elhatalmasodni, tudatosan. Tehát nem küzdöttem ellene, hanem engedtem. És akkor rájöttem, hogy nincs hatalma felettem, hanem én uralom...

2012. jún. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Édesanyám szintén pánikbeteg. Sosem láttam, mikor rohama volt mert nagyon figyelt rá, hogy ne ijesszen meg minket. Általában esténként, elalvás előtt volt apám elmondása szerint de volt, hogy közben is. Görcsbe rándult a teste, visszafeszültek az ujjai, fulladozott, csak a szeme fehérje látszott ki, majd hirtelen elernyedt mintha elájult volna vagy leállt volna a szíve. Pár mp múlva újra lélegzett és felébredt. Apám szerint ez volt a legdurvább rohama az évek során. Ekkor úgy 30 évesek lehettek. A történethez hozzá tartozik, hogy anyám ideggyenge- borzasztóan labilis személyiség és az anyja is az volt, aki az alkoholizmusába halt bele.

Apámtól elvált és elmondása szerint már csak 3-4 havonta van egy egy kisebb rohama és nem is szed gyógyszereket.

Hozzá kell tenni, hogy most 43 éves és szívbillentyű-problémát diagnosztizáltak nála, ami elméletileg gyerekkora óta meg van neki csak a rohamokra gondolkodás nélkül ráhúzták, hogy pánikbeteg. A pánikbetegség előidézhet szívproblémákat és a szívproblémák is előidézhetnek pánikbetegséget. Melyik volt előbb: a tyúk vagy a tojás?

2012. jún. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
7%
2 nagy pofon,h szedje össze magát. ha pátyolgatod,csak erősíted és konzerválod a problémát. fel kell rázni,és csakis ő maga tudja megoldani a dolgokat
2012. jún. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
49%

magam is 15 éve pánik és epilepsziás beteg vagyok az epilepsziám nem agyi hanem neurologiai. verekedni megverni egy pánik beteget? hát szomoru, mégjobban bepánikol, aztán még az utcára sem mer majd kimenni mert félni fog, hogy lenézik.nem bántás képp mondom de elég szegénységi bizonyitvány hogy a verést javasolta valaki. engem megboldogult férjem rendzseresen megvert a betegségem ellenére és még jobban bepánikoltam. majdnem belehaltam.a hozzá szólo nem tudja, hogy a pánik betegség légszomjjal pulzus és vérnyomás emelkedésel jár, s vannak esetek nállam is volt hogy ilyenkor a vizelet és a széklet is megindulhat. nem éppen együttérzö . én 15 éve vagyok ebben és együtt lehet élni vele, teljes életet lehet élni, bár a megerőltetett munkát nem javaslom én probálta dolgozni de a fáradságtol elvesztettem az eszméletetmet és legurultam a lépcsön.még jo hogy nem tort el a nyakam, kezem lábam de jol megütöttem magam. javaslom a további pszihiátriás kezelést, gyogyszerszedést,sok sok szeretetet, és ha annyira elöre haladott az állapota mint az enyém akkor azt el kell mondanom, hogy ezt nem lehet kigyogyitani, csak kezelni.

pussz kata

2012. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
privátban tudok segíteni
2012. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"2 nagy pofon,h szedje össze magát."

- csodálom ezt a sötétséget. a teret nem görbíted véletlenül? hihetetlen, hogy 2012-ben még mindig itt tartunk, hogy akinek valamilyen lelki baja van, az "csak elhagyta magát, és egy jó maflástól rendbe jön"... utálok itt élni

2012. jún. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha utálsz itt élni, ha nem, valaki így gondolkodik. Ha ennyire nem tetszik,költözz egy lakatlan szigetre. (Valljuk be,a pánikbetegek jelentős része retteg dokihoz is menni,nehogy kiderüljön,hogy beteg és tovább hergelje magát) és így később még komolyabb problémával kell megküzdenie. Szóval valahol maguknak generálják és csak ők segíthetnek magukon-ez viszont önsajnálattal nem fog menni.
2012. jún. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
abba nem gondolsz bele, hogy azért félnek felvállalni a betegségüket, mert a nagyokosok rögtön közlik, hogy ez csak hiszti és 2 nagy pofon kellene rá?
2012. jún. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha maguk előtt sem hajlandóak felvállalni,így jártak.
2012. jún. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!