Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tolerálnátok, hogy a...

Hogy tolerálnátok, hogy a férjetek/barátotok minden nap elmenne a kocsmába a cimboráihoz?

Figyelt kérdés
Ismerősöm minden nap megiszik 1-2 feles pálinkát meg pár pohár fröccsöt, de emellett soha nem agresszív, rendesen dolgozik, a családja szerint sincs ebben kivetnivaló, hogy elmegy minden nap.
2012. jún. 8. 07:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez a tipikus. "Jaj szegény dolgozik, ennyi jár neki a sok munka után..." az egy dolog, hogy nem agresszív, de a szervezete hozzászokik a napi adaghoz. Szerintem nem csak kocsmába lehet találkozni haverokkal. Ez olyan buta sztereotípia amit írtam az elején is, hogy már fáj. Akkor minden dolgozó ember lazítani menne a kocsmába mi lenne? Nem zárnának be kocsmák, csak nőnének kifele mint a gomba a földből.
2012. jún. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
"Csak" 13 évig tudtam tolerálni. Utána feladtam! (Kutyából nem lesz szalonna, sosem fog megváltozni!)
2012. jún. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vaok. Volt melóstársunk, aki mindig viccesen mondta, hogy jött befele, bement egy sört meginni, vagy amikor ő ment délután, akkor is, hogy busz előtt megiszik "valamit" namost mi nevettünk rajta, de ahogy mesélte előtte, hogy sokat ivott amúgy is régen, meg gondolom hazament a feleségéhez,a három lányához, gondolom az asszony már nem tartotta olyan viccesnek mikor a spicesség állandó a férjénél. Aki minden nap elmegy, az már kívánja is, ez nem olyan, mint a cigi, hogy a mozdulat is hiányzik. Itt kémiailag hiányzik a szervezetnek egy idő után ezen nincs mit szépíteni! Főleg olyan ne dumáljon aki nem ért ehhez. Ezt azért írom, mert biztos lesz okoska itt is, aki biológiával akkor talizott mikor még állt. 4.-ben volt környezetismerete. Nem kell szemellenző, ez az igazság amit leírtam. Ezért a sok alkoholista, mert az elején tolerálják nekik, közben meg nyílván való, hogy pl sok kőműves is, ha nem ellenőrzött brigádba van, napközbe is beveri a sört, ahogy anyánk férje is tette, utána meg tette nap végén, a "jaj de jól esik egy kis sör" azelőtt meg ivott ugyan úgy.
2012. jún. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én már attól is ki voltam, hogy minden héten elment, ugyanis ez szombatokon volt ezzel megölte az egész hétvégét, amit a családjával tölthetett volna.

Igen, sokat dolgozik, pont ezért igényelném, nem csak én, hanem a gyerekek is a közös programokat.

Azóta szerencsére csak elvétve megy.

2012. jún. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért? Mert ő dolgozik? Én mit csinálok? Én reggel "felcűgölöm" a gyereket, elviszem oviba, visszajövök, készítem a kaját, csomagolom a férjemét, közben összepakolok, elmegyek dolgozni, dolgozom délutánig, rohanok a gyerekért, hazajövök játszom vele, takarítok, mosok vasalok porszívózom, mikor mit, közben folytatom a főzést, megterítek, vacsoráztatok, elmosogatok, közben készítem a fürdetést, fürdetek, altatok, mesét olvasok, este 10-kor letusolok, szerető feleség vagyok az ágyban, és aztán elájulok. Komolyan mondom 9 percem nincs egy nap, hogy esetleg kiszedjem a szemöldökömet.

A férj: Felébred, kap reggelit, felöltözik,tisztálkodik,kv-zik, elmegy dolgozni, hazajön, kap vacsorát, szabadfoglalkozás, ha van kedve játszik a gyerekkel, ha nincs akkor nem. Nincs kötelező dolog, vacsora főzés, mosogatás stb. Sokkal szabadabb mint én. Nagyjából az ő 24 órájjából 8íat dolgozik, a többi szabafoglalkozás.

Érdekes...én miért nem ugrok be a haverokkal mindennap a kocsmába? Pedig azt hiszem bőven megérdemelném.

2012. jún. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Aki minden nap iszik, az már alkesz, még ha nem is részegedik le teljesen, én nem lennék együtt ilyennel.
2012. jún. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Én ugyanúgy eljártam dolgozni. Ő reggel 6-ra járt, én 8-ra, ő d.u. 2-kor végzett, és ment a haverokkal a kocsmába.

Én 4-kor végeztem, bevásároltam, és minden este hozzáfogtam vacsit főzni, mert neki az előző napi maradék az nem kell. Mire végeztem vele, kb. este 7 körül, jó, ha addigra hazaért. Ha mégsem, akkor vacsiztam egyedül.

No ennek vetettem véget 13 év után. Azt mondtam, én nem ilyen életet akarok!

Persze: leültünk megbeszélni esküvő után 3 évvel, 8 évvel, mindig csak jött az igérgetés, amit nem tartott be, esetleg csak napokra. Ezért mondtam azt 13 év után, hogy köszönöm, ebből nekem elég volt.

Kár az éveket "elherdálni", hiszen én is dolgoztam, nekem is járt volna pihenés, meg szerettem volna vele együtt, stb. stb.


Majd az ismerősöd felesége is egy idő után felteszi magának a kérdést: tényleg ilyen életet képzelt magának?

Csak nehogy akkor már késő legyen!

2012. jún. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Néha a felesége is elmegy vele a kocsmába!
2012. jún. 8. 08:57
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
8:36: Férjet is meg kellene nevelni,nálunk nincs ilyen,amig én főzök,addig ő rendet rak,mosást indit be,kitereget,de semmiképp nem kocsmázik,ki is vágnám mint macskát...
2012. jún. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt ilyen pasim és nem is lesz,előbb teszek szüzességi fogadalmat:DDe gyerekként ilyen családban nőttem fel.Ezek alapján nem fér bele.Az alkoholtól meg olyan szinten undorodok,hogy aki iszik,az nálam szóba se jöhet.Utálom még a szagát is.
2012. jún. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!