Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vállalnak gyereket akik...

Miért vállalnak gyereket akik rossz anyagi körülmények között élnek?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy mindent vegyenek meg a gyereknek, hanem arra, hogy alapvető dolgokra sincs pénzük.
2012. jún. 8. 19:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
17%
Mert nem ezen múlik a szeretet.
2012. jún. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
16%
Azért, hogy legyen kit verni.
2012. jún. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
És ha a gyerek beteg lesz és nincs pénz gyógyszerre, akkor elég lesz a szeretet?
2012. jún. 8. 19:34
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Segílyért...
2012. jún. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%

Mert mindenki úgy van vele, hogy lesz még jobb is.

Anyámnak is anno a legnagyobb szegénység közepére sikerült be öcsém, és megtartotta.

Először el akarta vetetni, de az utolsó pillanatban meggondolta magát.

Öcsém 8 éves korára már xboxon játszott, azóta két okostelefonja van.

2012. jún. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%

Első: szeretetből majd tudsz gyógyszert venni a gyerekednek ha beteg lesz? Vagy pelenkát?


Szerintem is azért mert azt gondolják hogy később jobb lesz. Amikor nálunk kiderült hogy baba lesz, a férjemnek épp nem volt munkahelye. Meg sem fordult a fejünkben hogy elvetessük. Azóta jobban keres mint az előző munkahelyén. Baromira megbántuk volna ha elvetetjük.

2012. jún. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%

Az anyagi helyzet egyáltalán nem állandó... amikor mi gyereket vállaltunk, nagyon jól álltunk... most meg nagyon is vacakul... de bízom benne, hogy ez sem lesz állandó.


Az meg, hogy valakinek nincs pénze gyógyszerre: amikor a gyerekem kicsi volt, a gyerekorvosunk összevissza írt fel mindenfélét, 8-10 ezer Ft értékben. A fele tök felesleges volt. Ma már nem váltanám ki, mert tapasztalatból tudom, hogy mi szükséges és mi nem, és van ezer más helye is a pénznek. Inkább veszek belőle a gyereknek mondjuk gyümölcsöt...

2012. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
17%
Első vagyok- igen, lehet szeretetért pelenkát venni, ugyanis van nagyon sok jószívű ember, aki adakozik. Én is segítettem egy családnak, ahol babát vártak és szegények.
2012. jún. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%

Rengeteg ilyen kérdés van, és az elsők közt mindig a szeretet a válasz. Mintha egy jobb körülmények közé születő gyermek nem kaphatna annyi szeretetet, mint egy szegényebb családban élő... ekkora ökörségekkel azért felnőtt emberek ne dobálózzanak már...


Személy szerint én szeretném annyira születendő gyerekemet (aki sosem kéri, hogy megszülessen, épp ezért joga van az emberhez méltó élethez, ha már ilyen súlyos döntést hozok felette), hogy ne kelljen koplalnia, hiányt szenvednie alapvető dolgokban(és itt nem a szélsőségekkel kell dobálózni, hogy márkás játékok, telefon, saját laptop...)

Én szeretném, ha a gyerekemet majd el tudnám indítani az életben, szeretném, ha támogathatnám abban, hogy hasznos tagja legyen a társadalomnak.


Tudjátok, az az igazság, hogy rengeteg gyerek megsínyli azt, hogy "becsúszott", a szülei nem várták, nem készültek az érkezésére semmilyen formában. Romantikus ábránd azt hinni, hogy a magzatnak érdeke élni. A szüléssel az ember csak a saját vágyait valósítja meg, szóval szerintem ha van bennünk valamennyi jóérzés, akkor figyelembe vesszük azt is, hogy milyen életet tudunk biztosítani a gyereknek.


Nem kell kőgazdagnak lenni egy gyerekhez, ezt senki nem mondta. De pénz igenis kell hozzá. A pénz pedig nem egy mocskos dolog, csak egy eszköz, amit fontos (és persze gyakran teljesen felesleges) dolgokra lehet költeni. Értékrend kérdése, hogy egy leendő szülő hogy áll ezekhez a dolgokhoz.

2012. jún. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
9. Nagyon egyetértek veled. Mintha az én gondolataimat írtad volna le!
2012. jún. 8. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!