Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a következő...

Eszterke32 kérdése:

Mi a véleményetek a következő szituációról? Párommal 6 éve élünk együtt. Tavaly derült ki, hogy évekkel ezelőtti vállalkozásában hibák csúsztak. Részletek alul.

Figyelt kérdés
Egy ismerős általi ügyvéd intézte a dolgot, aki 240 ezret kért egy évre. Részletekben állapodtak meg. első részletet kifizettük, még akkor. Ma kérdeztem rá, hogy mi van ezzel a dologgal. Párom közölte, hogy másik részletet lerendezte már. (120 ezer)másfél hónapja, egy alkalmi munkából sikerült. Ez teljesen jó hír. Csak számomra furcsa, hogy miért nem akkor mondta el, és ha nem kérdem meg el sem mondja. Nem tudom, bízhatok e benne ezek után. Megfordult a fejemben, hogy még ki tudja mit nem mondott el. Hogyan viszonyuljak hozzá? Megrendült a bizalmam kicsit.
2012. jún. 9. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
bocs, de ez az előző vállalkozásának ügyei. Miért számolna be róla? én se mindom el otthon, hogy mit dolgoztam, intéztem,fizettem aznap. Ha esetleg valamivel kapcsolatban szóba kerül talán akkor.
2012. jún. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Én nem értem miért bonyolítod a dolgot. Szerintem úgy volt vele,hogy amit már lerendezett az megvan oldva.Mégis mit kellett volna tenni?

Minden nap minden percéről számoljon be? Ő simán kifizette,és utána már nem is azon járt az agya.Akár el is felejthette az egészet.Gondolom ezer dolga van még..

2012. jún. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Ó Istenem, megrendült a bizalmam, oda ne rohanjak, te jó ég. örülj neki, hogy nem traktál felesleges dolgokkal amihez nincs közöd, és örülj hogy nem neked kell megoldani, mit nem adnék én ezért....megkérdezted, elmondta, ha nem kérdezed minek mondja? el van intézve, kész.
2012. jún. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Magadba keresd a hibát!Mire jó ez a folytonos kombinálás?Megmondom én: Semmire!
2012. jún. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ugye a 32 nem a korod? Remélem legalábbis.

Felnőtt ember a férjed, miért kéne beszámolnia mindenről?

2012. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Negatív feltételezéseid is lehetnek, de induljunk ki pozitívan. Jó eséllyel a párod úgy gondolkodik, mint az első 3 válaszoló. Van probléma, meg tudta oldani, nem traktál fölöslegesen téged ilyesmivel. A te oldaladról viszont, pláne ha közös kasszán éltek teljesen normális igény, hogy a közös pénzügyeitekkel kapcsolatos dolgok a tudtoddal történjenek. Az is normális, ha nincs ilyen igényed. A legvalószínűbb, hogy egyszerűen másként gondolkodtok erről a kérdésről. Ha szeretnéd, hogy az ezzel kapcsolatos dolgait megossza veled, akkor először is ezt mond meg neki. Azonkívül fontos, hogyha rendszeresen beavat a dolgokba, akkor ne reagálj rosszul (rossz az, ami számára rossz). Könnyen lehet, hogy azért nem avat be, mert nem szereti azt, ahogyan te reagálsz, amikor megbeszéli veled a dolgait.

Ehhez azonban emberi bánásmódot érdemes tanulni, ami nagyon összetett téma, és nem fér be egy ilyen válasz keretei közé.

2012. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy egyáltalán elmondta, és hogy jó irányban csinált dolgokat a tudtod nélkül.

Egy ismerősöm, kétgyerekes anyuka utólag tudta meg, hogy a férje kezességet vállalt két hitelre vett kocsira egy haverjának, és akkor szólt, mikor már benne volt a kakiban, börtön fenyegette emiatt, mert a haver nem fizette. Na, ilyen esetre azt mondom, hogy azonnali válóok, mert a tudta nélkül lépett bele.

2012. jún. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én ebben semmi gázosat nem látok, sőt.
2012. jún. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb férfi így intézi a dolgokat, ez csak a nők mániája, hogy mindig, mindenről percre pontosan beszámolnak az ébredés pillanatától, és ha kimarad egy nüansznyi momentum,már megrendül a bizalmuk.

Figyi, nem közös pénzből vette el, nem tőled lopta, nem adta el érte a veséjét, csak lerendezte a te hozzájárulásod nélkül. Ez miért baj?

2012. jún. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem baj,én örülök, hogy lerendezte. Tény, hogy közös kasszán élünk, és korábban megosztotta és elmondta ha akadt vmi plussz bevételi forrás. Nyilván a hozzáálásomon kellene változtatni, hogy el is akarja mondani. Köszönöm a válaszokat. szép napot
2012. jún. 9. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!