Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire elítélendő,...

Tényleg ennyire elítélendő, hogy a férjem nélkülem ment nyaralni? Még ilyen esetben is?

Figyelt kérdés

Még februárban befizettük ezt a nyaralást, elintéztük a szabadságokat. Van egy 5 éves gyerekünk is, ő is velünk jött volna. Csakhogy én terhes lettem, és sajnos veszélyeztetett, így nem javasolta az orvos az utazást, én pedig nem szerettem volna kockáztatni, nehezen jött össze a baba, így hát azt mondtam, hogy én itthon maradok. Férjem át akarta adni a nyaralási lehetőséget a tesójáéknak, hogy akkor így ők is itthon maradnak velem.

Én viszont rábeszéltem, hogy menjen el nyugodtan, helyettem anyukájával, meg a gyerkőccel. Nem akartam, hogy most miattam üljön itthon két hétig, mert a szabiját nem lehetett átütemezni, ráadásul a kisfiunk is annyira várta már. Én ebben semmi rosszat nem látok, úgyis hányok egész nap, meg jóformán csak fekszem. Minek őrizgettek volna itthon? Nekem attól nem lett volna jobb, nekik viszont akkor idén nem lett volna nyaralás. Ezt pedig nem akartam.

Erre a barátnőim ma nekem estek, hogy mi az, hogy nélkülem elment nyaralni, mekkora egy fax, hogy én itthon szenvedek, ő meg vígan nyaralgat. Hiába mondtam, hogy én beszéltem erre rá, akkor meg azzzal jöttek, hogy köztünk már nincs szerelem, ha így elvagyunk egymás nélkül. De hát persze hiányzik, minden nap beszélünk skype-on, de én önzőségnek éreztem volna részemről, ha itthon marasztalom őket. Egy ilyen esetben miért rossz, ha nélkülem ment? Miért kell belemagyarázni minden hülyeséget? Vagy én látom rosszul? Kötelessége lett volna itthon maradni?

Még annyi, hogy ha itthon maradtak volna, a pénzt akkor sem bukjuk el, mert a testvéréék kifizették volna természetesen.



2012. jún. 8. 15:44
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, az valóban furcsa, ha férj és feleség külön megy nyaralni, elítélendőnek nem mondanám, de furcsa az biztos. Ennek ellenére a férjed otthon akart volna maradni veled. Te mondtad, hogy átadta volna a nyaralást a testvérének. Tehát egyáltalán nem önző, nem segg.fej, hiszen gondolt rád. Viszont te megbeszélted vele, hogy menjen nyugodtan és ráadásul nyomós oka is volt ennek, a kisfiad. Egyébként szerintem ha nem lenne a kisfiatok, akkor a férjed nem ment volna. Nem gondolom elítélendőnek és szerintem a barátnőid elég hülyén látják ezt a helyzetet. Nem hinném, hogy ettől kisebb lenne a szerelem, vagy rossz a kapcsolat. Ha téged nem zavar ez a helyzet, akkor nem gond, a többiekkel meg ne foglalkozz.


Egyébként jobbulást, és jó babavárást! :)

2012. jún. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőid hülyék,ne hallgass rájuk.Szerintem irigyek a jó kapcsolatotokra.
2012. jún. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
94%

Nem, neked van igazad. Ha csak a kérdést olvasom, akkor igen, elítélendő, de mivel valószínű a férjed is csak a fiad miatt ment el, így már nem.

A barátnőidre meg ne hallgass!

2012. jún. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
75%

Ha megbeszéltétek, és jó így mindannyiótoknak, akkor nem kell foglalkozni a barátnőkkel.

Off: egyébként az ilyen jellegű kérdéseknél érzem azt, hogy a kérdező (miután a leírásban először tömjénezte magát, hogy milyen megértő, jóindulatú feleség) csak azt várja, hogy a hozzászólók mélyen elismerják, hogy hú és há, milyen fantasztikus nő, anya, és feleség, és leborulnak a lábainál.

2012. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy gáz!


A férjem szeret búvárkodni, illetve vizen lenni. Én mozgó vizijárművön két perc alatt összerókázom magam (nemhogy egy hétig...), a víz alatt meg egyszerűen félek.


Ha ketten megyünk, akkor én kvázi szenvedek pszichésen és fizikailag is, ha ő itthon marad, akkor meg hiányérzete lesz. Úgyhogy búvárkodni nélkülem jár évente 1-2 hétre.

Nem látok ebben semmi rosszat, amikor visszajön, akkor kapok egy kipihent és kanos férjet, úgyhogy sok hátrányom nincs belőle :)

2012. jún. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Persze egyéb esetben eszünkbe nem jutna külön nyaralni. Ez sem annak indult, ezért nem értem a barátnőimet.
2012. jún. 8. 15:51
 7/47 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sem gáz. A férjed nem a haverjaival ment nyaralni,(ami gáz lenne) hanem a gyereketekkel és az anyukájával.
2012. jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

4-es

Húúú, hát most egyébként minden vagyok, csak mintafeleség nem. Sőt. Mivel szigorú ágyban fekvésre ítéltek hetekig (most már szerencsére nem, de pihennem kell sokat) ezért mindent a férjem csinált. Gyerek, háztartás, mindezt munka után, és egy rossz szó nélkül.

Szóval nem öntömjénezés akart lenni, dehogy. Csak olyan rosszul esett, hogy mindegy mi az indok, ez a különnyaralás csak elítélendő lehet a barátnőim szemében.

2012. jún. 8. 15:55
 9/47 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Szerintem semmi elítélendő nincs ebben, sőt. Jót tesz nekik is pihenés, meg Neked is. Az biztos rosszabb lett volna ha maradnak, mert ha a férjed nem is, de a kisfiad biztos arról beszélt volna egésznap, hogy nem mentetek. Így Te is jobban tudsz pihenni, mert nincs ott a család. Persze azért nem árt ha valaki rád néz, hogy tényleg jól vagy-e.

Mi augusztusra várjuk a tesót, de karácsonykor és egész januárban nagyon rosszul voltam, és külön örültem, hogy itt volt a család és lefoglalta az akkor 1 évesemet. A férjem is sokat segített.

Egy kicsit érdekes a barátnők reakciója. Ha nektek így jó, akkor minek kell beleszólni. A szerelemnek meg ehhez semmi köze.

Szerintem ne foglalkozz velük, inkább használd ki, hogy pihenhetsz.

2012. jún. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Leginkább az volt az indok, hogy hát ők bele is halnának, ha 2 hétig nem lehetnének a férjük/párjuk mellett. Én meg még küldtem is, és ebből következtették, hogy már nem szeretjük egymást.
2012. jún. 8. 16:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!