Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni? Valami...

Tudnátok segíteni? Valami tanács, tapasztalat? (vigyázat! Hosszú! )

Figyelt kérdés

Eljött az ideje, hogy kiírjam magamból a dolgokat. Pszichológushoz nem szeretnék menni, mert egy sztks beszélgetésnek semmi értelme, pénzem meg nincs egy normálisra.

Szóval. Lassan 19 éves lány vagyok és úgy érzem, hogy minden rossz. A bajok elég régre visszanyúlnak, sosem voltam kiegyensúlyozott. Közel nyolc hónapja kaptam rá lehetőséget. Barátom lett, akivel azóta is imádjuk egymást. A gond csak az, hogy anyukám és szülei teljesen a fiú ellen voltak. Kényszerítettek minden eszközzel, hogy szakítsunk. Barátom közben kiment Angliába, mert már megismerkedésünk előtt megvolt a repülőjegye. Túléltük azt a négy hónapot és minden rendben van köztünk. De közben olyan korszakot éltünk meg amit soha nem fogunk elfelejteni. A családom kiszekálta a lelkemet. Koholt hülyeségek miatt utálták őt, olyanok miatt, amiket később igazoltam is, hogy nem tehet róla. Félreismerték és én ittam meg a levét. Ellehetetlenítették, hogy tartsuk a kapcsolatot. Titkolózni kellett...stb. Kitartottam barátom mellett, még akkor is ha teljesen tönkretettek. A gyomrom kétszer kikészült stressz miatt, gyógyszert is kaptam rá, de anyám faarccal csak az érettségire fogta. Barátom hazajövetelekor, robbantottam a dolgokat és megmondtam, hogy ha engednek ha nem, bemegyek hozzá Pestre. Ehhez tudni kell, hogy Budapesttől nem messze lakom, kb 50 perc mire beérek. Nyilván nem rögtön támadólag kijelentettem ezt, hanem másfél héttel előtte felvezettem anyámnak a témát, hogy hazajön a barátom és majd találkoznék vele. Eljött a napja és egy órára akart elengedni itt helyben (falu->semmit nem lehet csinálni, az egyetlen értelmes hely, egy cukrászda is bezárt). Győzködtem és amikor láttam, hogy hajthatatlan, akkor a sarkamra álltam. Azóta még rosszabb lett a helyzet. Egy hónap kellett mire lecsillapodtak valamennyire a kedélyek. Anyai nagyszüleim a legrosszabbak. Imádtam őket, a mindeneim voltak, de pont nagymamám fúrta a legjobban barátomat. Mára eljutottunk odáig, hogy kvázi kitagadott, és azt mondta, hogy neki már csak egy unokája van (nővérem). Sőt, még a 18.-ik szülinapi ajándékomat is visszakövetelte. Az írásbeli érettségimet egy az egyben elrontottam, köszönhető az idegességnek, amitől nem fogott a fejem szinte semennyire.

Volt több tízezer forintom, ami még örökség volt dédimtől aki két éve meghalt. Anyám lefölözte, gondolom azért, hogyne tudjak elköltözni. Hivatkozott arra, hogy oltás kell (más téma, nem is érdekes). Az oltásból nem lett semmi, de a pénz nála maradt.

Apámról még nem beszéltem. Hosszú éveken keresztül ő volt a közellenség. Családomnak (anyám, nagyanyám) legnagyobb hátránya, hogy észrevétlenül úgy tudnak befolyásolni, hogy minden önálló gondolatod elvész. Ez nálam sosem működött 100%-osan, talán ezért is bántak velem máshogy, mint nővéremmel, aki elhitt mindent. Szóval elhittem, hogy apám a rossz, felvettem anyám nevét stb. De ugye fordult a kocka. Apám volt az egyetlen aki kiállt mellettem és segít. Ő már több mint 10 éve viseli a folyamatos megalázásokat és az "elnyomást",ugyanis anyám az úr a háznál, attól függetlenül, hogy apám keresi a pénzt. Régóta el akart válni édesapám, de sosem volt hozzá bátorsága. Most van hozzá a legközelebb. Biztatom óvatosan, hogy lépjen és akkor megoldódnának a gondjaink. De nem úgy tűnik aki képes lenne ezt meglépni.

Elköltözésre nekem két lehetőségem van: vagy helyi kollégiumba, aminek a hátránya az, hogy a szülői háztól nem kerülök sokkal messzebb, de legalább önálló életemet élhetném, apám anyagi támogatásával ("önálló"...), de egyetemre Pestre fogok menni szóval nem a legjobb megoldás. Vagy mehetnék albérletbe, ami legalább tízezerrel drágább mint a helyi kolesz, de ha dolgoznék akkor nem lenne gond, és ezt ugye már lehet Pesten. Barátomnál nem tudok lakni, kicsi a lakásuk, de nem is szeretnék. Nem tudom, hogy mennyire érdemes arra várnom, hogy apám meglépi a költözést. Nem tudom, hogy meddig várjak az egyéni elszabadulással. Július, augusztus? Nem érzem úgy, hogy ki tudnám bírni augusztus- szeptemberig. Alvászavaraim vannak, állandó feszültség és idegesség, állandó sírási kényszer. Félek, hogy rámegy a kapcsolatom erre, habár barátom mindenben mellettem van és támogat. Ami még a legrosszabb, hogy volt néhány dolog ami eltűnt itthon. Anyukámnak kulcsa, sétabot, némi pénz, oltás...és ezek rám meg apámra lettek fogva. De közben apámnak is eltűnt pl az autó kulcsa, nekem eltűnt bankkártyám, lakáskulcsom, naplóm (!!!)... És mivel ránk van fogva, ezért pl anyám zárja a saját hálószobáját, nővérem is, meg egy dolgozót, amiben ők ketten szokták tenni a dolgukat. Nővérem teljesen az anyai ág mellett van, nem segít, nem csinál semmit, csak gerjeszt néha veszekedést.

Kiborító ami itthon megy. Nem tudok koncentrálni, nem tudok vidám lenni. Nincsen pénzem, nincsen hobbim, még csak azt sem tudom, hogy mivel szeretnék felnőttebb koromban foglalkozni.

Ha valaki volt hasonló helyzetben, vagy valami jó ötlete akad, kérlek írjátok le. A költözéssel kapcsolatban is várnék tanácsokat.

Köszönöm!


2012. jún. 10. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
mivel nincs pénzed, a koleszt választanám. Érdekes, hogy pont azok a dolgok tűnnek el, amivel el tudnátok menni otthonról...szerintem nem bánod meg, ha elmész otthonról, de fontos lenne, hogy legalább apád támogasson lelkileg, anyagilag, akkor is, ha ő ott marad.
2012. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudnál apáddal összeköltözni - így ő elválhatna, neked meg könnyebb lenne az albérlet kérdése?
2012. jún. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy összeköltöznék apámmal, de nincs elég bátorsága elmenni itthonról...


Az egyik "legjobb" részt kihagytam: anyám nem vásárol, minden ilyet apámra hagy, de elvárja, hogy emellett az összes pénzt hazaadja. Két napja pl már se kenyér se tej se vaj nem volt otthon, mert apámnak nem volt ideje vásárolni. Ha anyámnak vagy nővéremnek kell valami, akkor átmennek nagyszüleimhez (egy ház, két lakás) és megkapnak mindent. Régen anyum vásárolt...

2012. jún. 10. 14:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát, akkor az a legjárhatóbb út, ha még kis időt rászánsz és lelket öntesz apádba. Az ő érdekében is.
2012. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdetnek a kollégiumot kéne megpróbálnod. Ha apukád közben rászánja magát, akkor meg költözhetnél hozzá. Nekem nem volt ilyen rossz a helyzetem, de én is egyre messzebb próbáltam lenni a családtól, önállóság szerzés céljából. Most már az ország másik felén lakok kollégiumban. Másrészről koli mellett is dolgozhatnál, és ha biztosabbnak tűnik a fizetésed, meg helyed, akkor kisebb albérletet is kereshetnél
2012. jún. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te, nekem erre az jutott eszembe, h ami nálunk volt, az ehhez képest kismiska.


19 éves vagy. Nem? De. Vagy egy barátod. Nem? De.

Elakarsz menni? Igen.

Van bátorságod belevágni? Igen.

Bp-en akarsz lenni? Igen.


Beszélj a pároddal, h egy hónapot ott tudsz-e náluk lenni, mialatt te diákmunkát keresel (Rébusz és társai), s hogy utána te elmész albiba( ahol laktok 5-en, és csak 10ezret kell fizetned kb).


Vagy egyszerűen apukádtól kérj pénzt, mondd h lelépnél, ide, meg oda, és hogy ezt meg azt szeretnél csinálni, s hogy majd visszaadod a pénzt, csak egy-két hónapra kéne.


Utána keresel egy albérletet, ahol többen laknak, beszélsz velük, meg minden (ezt anyádnak nem kell elmondanod), összepakolsz és lelépsz.


Tádám.


Vágj bele, és meglátod milyen gyorsan menni fog! (Rendőrség nem fog visszavinni, mert már nagykorú vagy :) ) Anyád meg megpukkadhat

2012. jún. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért nem olyan egyszerű ám ez.. Most érettségiztél, tehát felvételiztél is Pestre, tegyük fel hogy felvesznek...

Ezesetben én előre gondolkodnék, ha ilyen rossz lenne a helyzet, már holnap elköltöznék a koliba és egész nyárra diákunkát vállalnék. Ugyanis ha Pestre mész és nem támogatnak anyagilag, akkor neked fog sokba kerülni, sztem nyáron gyűjts pénzt szeptemberre, mert Pest drága hely. Albérlet kell, ennivaló kell, innivaló kell...

Szerintem apukáddal beszélj, de ne próbáld semmmiről se meggyőzni, mert a végén még rád fogja kenni anyukád, hogy miattad akar elválni apukád..

2012. jún. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy pénz nélkül semmilyen irányba nem tudsz menni apukád nélkül...Valahogy vegyél erőt magadon és bármilyen munkát is,de vállalj el! Ha kell menj le a balatonra idény munkára,ahol lehet esetleg szállást is kapni.Bár nagyon nehéz egy egyszerű cukrászdába is bekerülni.Én azt mondom vállalj el mindent és személyesen menjél el jelentkezni,menj be különböző cégekhez.Áruházak,gyárak,bármi! Sajnos ha otthon maradsz,akkor biztosan 0-24ig csak a gondok jönnek és elhatalmasodnak és rossz dolgok történnek :( Sajnálom, hogy ilyen az életed és anyád,a nagyszüleid....Hihetetlen :(
2012. jún. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyerekek!Koliba is csak aug végén vagy szeptemberben tudna költözni,hiszen nyárra nagyon ritka,hogy ott lehet lakni!...szóval a koli nyárra felejtős...
2012. jún. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!