Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretetből házasság vagy...

Szeretetből házasság vagy szerelemből házasság?

Figyelt kérdés

6 éve vagyok együtt a párommal. Szeretem őt, de nyilván már nem szerelemből, inkább legjobb barátomként tekintek rá.

Eléggé komolyan gondoljuk a kapcsolatunkat, szeretnénk összeházasodni, családot alapítani. Nagyon szeretem őt, nem szeretném elveszíteni, mégis mindenem odaadnám azért hogy egyszer igazi szenvedélyes szerelmet élhessek át. Szeretnék sokat csókolózni, ölelkezni, szeretkezni, bulizni, beszélgetni, tervezgetni, élni... de a mostani párom sajnos nem vágyik ilyesmire, neki jó ez a "nyugalom" ami számomra sajnos inkább csak unalom. Akkor is lehetünk boldogok hogyha szeretetből házasodunk?


2012. jún. 10. 17:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

igen, de ehhez az kell, hogy valaki előtte kiélje magát.

te egyértelműen nem élted ki.

2012. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Szóval van a te+ő =mi élet smit akartok

meg van a te egyedül vagy mással ami szerint mindent oda adnál s teljesen másról szól.

Amondó vagyok, jó a langyos káposzta de nem egy életen át, úgy hogy esetleg a szomszéd rántothúsára nyáladzol a káposztád mellől.

Te csak nyugvó pontot akarsz egy strart vonalat ahonan ha jön jobb elugratsz. Nos a házasság, gyerekek nem egy várakozó start pont hanem egy egész életes játékmező amit végig jársz csak max nem veszed ezt észre (nem tudom miért).

(Istenne adja de tételezzük fel belemész, jön gyerek, élet 5-10 év együtt. Te unod de maradsz testileg hűségesen de mekkora pofára esés lenne ha ő meg érezné valami nem oké s Ő dobbantana mellőled válással vagy szeretőfelé hasonló dumával? Az hogy esne?)

2012. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
Mindenki szeretetből házasodik, vagyis úgy mondom, hogy az a tartós házasság ami szeretetből való házasság, mert gondolj bele, keresel mást, szenvedélyes, őrült lángoló szerelem....pár hónapig...mindenki lenyugszik egyszer, mindenki és kész, másképp nem is lehet nagyon családot alapítani. Azok a házasságok amik mély szeretetből és mély érzelmekből születnek azok az igazán tartósak, a szerelem csak arra kell, hogy összejöjjön 2 ember a többi utána dől el, viszont úgy nem kellene házasodni szerintem, hogy nem ugyanarra vágyik 2 ember....
2012. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%
nálunk nem múlt el a szerelem, csak hullámzik, néha őrült és szenvedélyes, utána kicsit csendesebb. Csak szeretetből nem házasodnék, sőt ha elmúlna valószínű válnék. de 25 éve nem múlik.
2012. jún. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

a szeretetből született házasság sokkal erősebb kötelék. nem szabad nagy fellángolásból összekötni az életünket valakivel, mert nagyon csúnya arcraesés lesz.


nem élted még ki magad. ameddig nem élted át a mindent felborító szerelmet, addig ne kösd össze az életedet senkivel.

nekem már megvolt ez, másokkal is, és a párommal is. most már alábbhagytak a nagy lángolások, de örülök, hogy vele kapcsolatban is vannak ilyen emlékeim. 4 éve vagyunk együtt, ez már igazi, mély szeretet, ami ideális alap a családalapításhoz.

2012. jún. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
A szerelem mindig elmúlik, csak összekeverik a szeretet különböző izzóságú fokozataival.
2012. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%

Mivel mást akartok, itt az a probléma.


Személy szerint nem hiszek abban, hogy a szerelem elmúlik. Ami elmúlik az nem szerelem. Így házasságot, párkapcsolatot csakis szerelemből. Én legalábbis. Próbáltam mér nélküle, de soha többé nem adom ennél alább. Nem éri meg. Nekem.

2012. jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

én a szeretet mellett szavazok.

a szerelemmel pórul jártam, cserébe csak megaláztatást, bántást kaptam, eldobtak mint egy rongyot.

nem dobnék el pár pillanatnyi ölelésért, röpke szenvedélyért valakit, akivel szeretet köt össze, nem lángoló őrület.

a kezdeti szeretetből, amit olyannyira lebecsülnek sokan, alakulhat ki később a mély szerelem, ami a dédszüleinket egy életen át összetartotta.

2012. jún. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%
Azért mert gyávák vagytok és nektek nem jött össze, le kell pontozni azt, aki nem futamodik meg? Nagyon értelmes. #7
2012. jún. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Lehet ők gyávák, de nem hisztisek és hülyeségeken hisztiznek ;) amúgy honnan veszed hogy megfutamodnak? :)
2012. jún. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!