Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy itt mindenk...

Miért van az, hogy itt mindenki azt hangoztatja az egyik kérdésben, hogy házasság csak szerelemből szülessen, a másik kérdésnél meg ha megcsalta a másik, akkor azonnal hagyja el?

Figyelt kérdés
A nagy szerelem nem múlik el a megcsalással. Valóban szerelmesek azok, akik egy ilyen lépés után kirakják a másikat? Ilyen gyorsan tűnne el a szerelem? Egy pillanat alatt?
2011. jún. 19. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Inkább azt mondanám, hogy sok esetben nincs is az a nagy szerelem.. mert ha volna, akkor nem menne egyik-másik félre... ebbe nem gondoltál bele? :)
2011. jún. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
aki olyan hű de nagyon szerelmes megse csalja a másikat...még jó h utána ki is tenném...
2011. jún. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért? Ha te szerelmes vagy a férjedbe és imádod, megcsalod? Szerintem nem fér össze a kettő. Általában akkor történik a megcsalás, ha elmúlt a szerelem és megromlott a kapcsolat.
2011. jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De most konkrétan a váalszadókra gondolok. Akik számára az egyik kérdésnél a szerelem szent dolog, a házasság alapja, és amúgy a házasság is szent dolog, de a másik kérdésnél rögtön azt írják az első problémára (nem is feltétlen csak megcsalásra, csak ilyet olvastam az előbb), hogy váljanak. Itt hol a házasság szentsége? Meg a következetesség?

Lehet, hogy rosszul látom a dolgot, de nem értem.

2011. jún. 19. 09:30
 5/12 A kérdező kommentje:

Ja mondjuk én csaltam már úgy meg a párom, hogy imádtam. Csak megrémített, össze akart költözni és eljegyezni, és még fiatal voltam, menekültem, nem akartam megkomolyodni...

Ő megbocsátotta, megértette. A megcsalás amúgy pocsékul sült el, le is léptem a felénél, mert rájöttem, hogy csak a párom jár az eszemben. Ennek több éve.

Szóval lehet, hogy emiatt is látom másként, de nem is az a fő gond, hanem a következetlenség.

2011. jún. 19. 09:31
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

A szerelem attól szerelem, hogy EGY embert szeretsz fenntartások nélkül, és ő a legtökéletesebb számodra mindenféle szempontból. Tehát eszedben sincs megcsalni.

A megcsalással nem a szerelem múlik el azonnal, hanem a bizalom. Enélkül viszont egy kalap sz@rt sem ér tovább sem a szerelem, sem bármilyen más kapcsolat.

2011. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
éppen ez az... ha valaki szerelmes, NEM CSALJA MEG a párját... tehát értelemszerűen, a másik fél is rájön erre, hogy valójában nem is szereti őt a párja, tehát igen, ha van esze, kidobja mint macskát kakkantani...
2011. jún. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem következetlenség.

Sőt következetesség.

Házasodjanak szerelemből és addig tartsák fent a házasságot amíg a szerelem tart. (és nem igaz,hogy minden szerelem elmúlik,25 éve vagyunk házasok és nagyobb a szerelem mint amikor összejöttünk. Egyszerűen nem hagytuk hogy a mindennapok felzabálják és unalomba süllyedjen se a szex se a házasság)

Ha valaki megcsalja a másikat,akkor ott vége valaminek.

2011. jún. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Azért a szerelem és a teljes közöny közt vannak fokozatok. Az emberek se feketén és fehéren működnek.
2011. jún. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha két ember igazán szereti egymást akkor nem kell félni attól hogy egyik megcsalja a másikat.
2011. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!