Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbuktam a vizsgán, emiatt...

Megbuktam a vizsgán, emiatt ebben az évben már kizártak. Hogyan oldjam meg otthon hogy ne legyen már balhé?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok és most felvételiztem az egyetemre. A zeneire, viszont most sajnos megbuktam az alk. vizsgán. Emiatt már hangszeren nem bizonyíthatok és nagyon ki vagyok borulva emiatt. A családom amúgy se támogatja, hogy ilyen irányban tanuljak és a következő évi próbálkozástól már el akarnak tiltani. Én viszont nem akarok erről lemondani, mert hangszeren úgy érzem, hogy tehetséges lennék, csak annyi baj van, hogy ez a k.va elméleti rész nehezebben megy és énekelni meg egyáltalán nem tudok. Sajnos a szóbeli résznél buktam el ezzel.


Most emiatt várnom kell megint egy évet a jövő évig...s akkor már 28 évesen fogok felvételizni. Engem is nagyon bánt, hogy nálam 10 évvel fiatalabbak tanulnak ott én meg leszek az öreglány, de hát én akkor is a zene miatt megyek meg szeretnék valamit elérni is az életben. Nem akarok takarításból élni.


Azon gondolkodtam, hogy itt hagynék mindent, ha minden kötél szakad és akkor külföldön próbálnám meg. Nem tudom, hogyan mennek kint a dolgok. Hol nem fizetősek a sulik?


Engem már az se érdekel, hogy 28 éves leszek akkor és ha emiatt nem lesz családom, se gyerekem. Nekem csak a zene számít!


Előre is köszönöm a segítséget!



2012. jún. 5. 08:17
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
(Ja, azért ennyi idősen jöttem felvire, mert későn kezdtem a zenélést. Felnőtt fejjel kezdtem már.)
2012. jún. 5. 08:19
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozz külföldön, és tanulj.

[link]

2012. jún. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Akit zenei egyetemre felvesznek, az bizony gyerekkorában kezd el zenélni v őstehetség. Nem mindenki való ám egyetemre és nem mindenkiből lesz művész, aki úgy akarja.

Nem értem, h miért van a szülőknek beleszólása egy 27 éves ember életébe. Én is 27 vagyok, külön élek, dolgozom és most én is jelentkeztem suliba. Ha te 27 évesen még nem élsz önálló életet, nincs munkád (még ha takarítás is), akkor szégyelld magad. Miért törtetsz a szüleiden keresztül?

2012. jún. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Ez mit jelent, hogy ... "a családod amúgy sem támogatja"?


Eddig mivel támogatta? Úgy értsem, hogy mellette nem dolgoztál, és a családod állta a kiadásaidat, megélhetésed költségeit, és a jövőben erre nem hajlandó, vagy eddig is dolgoztál a suli mellett?

2012. jún. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint mégsem vagy olyan hiuper szuper jó hogy esélyed legyen a zenei karrierben. A szakemberek azért ezt el tudják döntani. Fogadd el döntésüket és lép tovább! Állíts új célokat magad elé, zenélj hobbiból, alapíts egy hobbizenekart. A zenéből amúgy is baromi nehéz megélni,még ha van belőle diplomája i az embernek, a piac is telítve van, . Tanulj valami olyat ami érdekel a zenén kívül.
2012. jún. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
27 évesen hogyhogy beleszólnak a szüleid? ők tartanak el? mert akkor nem a zenesulin kéne törnöd a fejed már nem azért..
2012. jún. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha ők tartanak el, tehát nem dolgozol, akkor hogy lehet az, hogy pont az elméleti részből buktál meg, amihez a tehetségnek semmi köze, csupán a szorgalomnak. Ha már ott is megbuktál, akkor mivel töltötted az idődet?


Ha pedig azért volt kevés időd a tanulásra, mert mellette dolgozol is, akkor milyen alapon szólnak bele a szülők, hogy te hol akarsz meló mellett tanulni?


Szóval mi a helyzet? Hogy is van ez?

2012. jún. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Ha nagy nehezen fel is vesznek, lesz egy csomó tantárgy, ahol majd szépen előjönnek az említett hiányosságaid és lemorzsolódsz a vizsgákon. Főleg akkor lesz ez rossz, ha már végigküszködtél 3-4 félévet.
2012. jún. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kodály Zoltán elintézte, hogy Magyarországon senki nem tanulhat - állami intézményben - hangszeres zenét elméleti/szolfézs képzés nélkül. Egy év előképző kötelezően megelőzi a hangszeres oktatást, felső szinten meg a szolfézs+összhangzattan+karének....kötelező része a képzésnek. Most az a kérdés, hogy csak hiányosságaid vannak - ezeket lehet pótolni jó magántanárral, bár egy felsőfokhoz már akár 11 év előtanulmányt kell behozni-vagy nem tudsz tisztán énekelni. Ez viszont KIZÁRÓ ok. Ebben a korban tiszta éneklésre nem lehet nevelni. Még 3-4 évesen igen. Vannak hangszeres játékból vizsgáztató központok, régen voltak legalább is, ahol csak a hangszereden vizsgázol, s adnak működési engedélyt pl mulatós zene gyakorlására. Bár ott is volt valami elmélet, mert háborogtak is anno a cigányzenészek, akik lehegedülték az angyalokat az égből, de nem ismerték a kottát, s ez akadály volt a vizsgáztatásnál. Érdeklődd meg, hogy külföldön kell-e elmélet a hangszeres képzéshez! Bár felső fokon kétlem, hogy ne kelljen, hisz ott már szakmai képzés folyik, akár oktathatnád is a hangszeredet - hazai szinten meg a kör bezárul, mert nem oktathatsz magas szintű elméleti tudás nélkül. Milyen hangszeres vagy?
2012. jún. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

7-es vagyok!

Egyáltalán nem akarlak lebeszélni a tanulásról! Tanulj, mert amit megtanulsz, az biztosan a tied!

Csak nem mindegy, hogy milyen körülmények között, milyen áron szerzed meg azt a tudást.

28 évesen már első, hogy eltartsd saját magad, tehát dolgozz, legyen saját életed, saját lakásod, és akkor mellette a szabad-idődben azt csinálsz, azt tanulsz, amit akarsz. És ha nem is lesz világhírű művész belőled, akkor is a zene, és a zenei ismeretek a tied, saját és szűkebb környezeted örömére még művelheted.


Amit a mai világban nem tehetsz meg, hogy elvárod, hogy szüleid még mindig eltartsanak, állják a költségeidet, miközben te a tanulás terén sem nyújtod a minimálisan szükségeset sem. (Még át sem tudtál csúszni, a vizsgán)

2012. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!