Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha Ti a férjetek/feleségetek...

Ha Ti a férjetek/feleségetek házában éltek, nem tartotok tőle hogy visszaél ezzel?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy veszekedés/vita alkalmával megkapjátok, hogy na ebből elég fogd a cuccod és mehetsz amerre látsz? Olyan kiszolgáltatottnak érzem magam. Ti nem? Sokkal jobb lenne, ha közös lenne minden, hogyan tudnám az igazi otthonomnak érezni így ezt a lakást? Mert így nem érzem!
2012. jún. 12. 08:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%

Ez csak technikai kérdés. Valakinek mennie kell, ha ilyen mértékű összeférhetetlenség van. Értelemszerűen az megy, akinek nincs jogilag köze a lakáshoz.


Ha közös, az mennyivel jobb, hogy még azon is mehet a vita, hogy akkor most ki menjen, ki maradjon?

2012. jún. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Nos ilen eshetöségre tartanák fent egy "menekülési utvonalat" mondjuk szülök barát rokon akievl meglehetne dumálni hogy összezördültem a párromal és meg kéne huznom valahol magamat! és ha veszekedésre kerül a sor akkor az első iylen kijelentésnél fognám magamat és cucolnéjk! Nehogy már ilyenekkel tudjanak terrorizálni!
2012. jún. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
79%

Ha igy érzel, akkor nincs értelme a házasságotoknak!


Itt NEM az a gond, hogy kié a ház, hanem az, hogy nem tudjátok, mi a házasság lényege.

2012. jún. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
63%
Én értem mit mond a kérdező. Jogos amúgy. Lehet ott szerelem meg ilyen, de láttam már olyat, hogy a feleség egyedüli gyerek volt, ő örökölt, és hát nem akarja eladni a családi házat, lakjanak ott. És később is az van, hogy azt a házat " az ő szülei építették" közben lehet, hogy nem két forintot már ő is ráköltött, de niincs nevén. És most hagyjuk ezt az 5 év utáni dolgot hogy minden közös....
2012. jún. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
De tudom mi a lényege, csak érdekelne más hogyan éli meg. Nekünk idáig ez nem volt probléma (én a feleség vagyok), de egy nagyon csúnya veszekedés volt nemrég és akkor mondta, hogy váljunk el és menjünk el (van egy kislányom is). Másnap már kibékültünk, de azóta ott motoszkál a fejemben hogy ezt bármikor megteheti. Lenne hova mennem, nekem is van lakásom, csak 200km-rel arrébb és borulna minden.
2012. jún. 12. 08:23
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
na jó hát mindegy. ez így másabb. az még gázabb, ha tényleg nincs más, csak abba van minden belerakva lakásba a lóvé. én ilyet biztos kikötnék az elején. Akárhogy ragaszkodik a szülői házhoz, mert nekem ennyi biztosíték kellene az tuti. sose lehet tudni hogy ha mondjuk én szeretek ki belőle vagy megromlik a kapcsi öt év után és ha nincs gyerek is, hogy én hagyjak ott öt év munkáját? azért legyünk okosak is ne csak szemellenzősön szerelmesek. nem?
2012. jún. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Az én lakásom eladás alatt van, és mindig hangoztatja, hogy alig várja hogy eladjuk és ne tudjak elmenni tőle. De úgy látszik bele kell szoknom a ténybe, hogy otthon érezzem magam.
2012. jún. 12. 08:32
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Igaz a másik oldalon vagyok,enyém a ház,igy átérezni nem tudom milyen,én azt tudom milyen félni attól hogy véletlen megsértem a párom.9éve elünk együtt,mindig kinosan ügyelek arra hogy ne éreztessem vele azt hogy ez az enyém.Amikor ugy volt hogy szakitunk akkor sem vágtam a fejéhez hogy pakolhatsz.Bár mindketten tudjuk kinek kellene mennie egy válás alkalmával kimondva ez sosem volt.Kellett 3-4év hogy azt tudja mondani a férjem hogy a házunk,nem érezte magáénak,szerencsére ez változott,mert nekem is rossz volt.
2012. jún. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Na jó nyílván könnyebb is, ha nem kell még házra is gondolni stb stb. De tényleg xar lehet. még az is amúgy nem? ha mondjuk már fél év után már magáénak is érzni azért az is fura lenne. ha már főnökösködne nem? mert van ilyen is. pl tesóm b.nője vett unszolására kocsit, ő használja és már kocsijának hívja, és már előre látjuk, ha szakítanak majd jön azzal, hogy mennyit ráköltött. közben meg senki nem kérte rá amúgy.
2012. jún. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Itt az ingatlan tulajdonjogát látom a legkisebb bajnak.


Amit írtál, hogy alig várja, hogy eladd a házad és ne tudj elmenni tőle...ez elég csúnya birtoklási vágyat jelent. No meg, hogy képes lett volna téged ÉS a gyereket kidobni.

Biztos vagy benne, hogy a kapcsolatotokban az a legnagyobb probléma, hogy kié az ingatlan?

2012. jún. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!