Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyértelmű, hogy eladnátok a...

Egyértelmű, hogy eladnátok a lakásotokat, hogy közösen vegyetek egy nagyobbat? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. 5 éve vagyunk együtt. 4 és fél éve élünk együtt az ő lakásában. Én, a nő 36, ő 40 éves.


Nekem és neki is van egy 50nm-es lakása a belvárosban.

Ő szeretne nagyobb lakásban élni. És úgy gondolja ennek a legjobb módja, hogy eladjuk mindkét lakást és veszünk az árukból egy nagyobbat.


Nekem ez az ötlet nem tetszik. Mert ezzel szerintem "felélnénk" a vagyont, ahelyett hogy hozzáadnánk.


Szerintem értelmesebb csak az egyiket eladni és kölcsönből megtoldani. Hosszutávon ezzel "gazdagodunk".


Mindketten munkaképesek vagyunk. Nekem van jó munkám. A kölcsönhöz csak az kéne, hogy ő valami értelmesebb munkát találjon magának.


Ti mit gondoltok erről?

Eladnátok mindkét lakást?



2012. jún. 12. 16:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Szia!!

Van gyerek is?

Mert ha nincs semmi értelme kettőtöknek egy "nagyobb" lakásra.

:)

2012. jún. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

SZia!

Nincs gyerek. Lehet, hogy nem is lehet saját.Esetleg örökbefogadás.

Egyenlőre elférünk simán, bár persze mindig jobb a nagyobb :-).

De abszolut elférünk.

Tervben van a gyerek, de nem egyszerű a dolog...nem vagyok 100%-as egészséges nő sajnos. De azért próbálkozunk.

2012. jún. 12. 17:00
 3/28 anonim ***** válasza:
27%
Én inkább kiadnám albérletbe mindkettőt vennék egy nagyobbat akár hitelre és a bérleti díjból fizetném a hitelt.
2012. jún. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%

én a sajat lakásod nem adnam el a helyedben az biztos.

adja el ő az övét,a tied add ki albiba.

2012. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
46%
Én sem adnám el az enyémet.(Ki tudja mi lessz 4-5 év múlva?) Kiadnám albérletbe, és abból a pénzből beleszállnék a nagyobb lakás rezsijébe. Ő akar nagyobb lakást, akkor teremtse elő ő, hisz ő a férfi.
2012. jún. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem ti hány évesek vagytok?


Az a helyzet, hogy nekem nagyon fontos a biztonság.

Egy saját lakás biztonságot ad. Semmi esetre sem adnám el a sajátomat, hogy beledobjam a közösbe, aztán elússzon a maradék.

Egyedül úgy, hogy az enyémet eladjuk és plusz kölcsönből hozzáadunk, hogy lehessen nagyonn lakás. Aztán valahogy papíron rögzítve lenne, ki mennyit adott bele a nagyobb lakásba.


Azt hittem majd mindenki azt írja, hogy ez bizonyíték arra, hogy nem gondolom komolyan a dolgot a pasival.


De érdekes, hogy mégsem ezt írjátok. Azért is gondoltam hány évesek vagytok? Régen azt hiszem egyértelmű lett volna, hogy eladják a lakást és minden megy a közösbe.


Valahogy én nagyon ragaszkodom az anyagi függetlenségemhez. Más is így van ezzel?

2012. jún. 12. 17:11
 7/28 anonim ***** válasza:
78%

Hasonló nálunk a felállás, az enyémben élünk, az övé ki van adva, szintén belvárosi lakások.


Mi el fogjuk adni és a kettőből veszünk egy nagyobbat. Nem gondolom, hogy ezzel kevesebb lenne, mert most pont hogy pang a piac, ergo hiába adjuk el relatív olcsón a lakásokat, kisebb lesz a különbözet is. Szerintem pont hogy jó befektetés most.

Egyedüli fékező tényező, hogy jelenleg még nem dőlt el, hogy külföldre megyünk-e néhány évre.Ha igen, akkor addig nem adjuk el, mert kiadás szempontjából a két kisebb éri meg.


Mondom ezt úgy, hogy 5 évig dolgoztam az ingatlanpiacon, úgyhogy van rálátásom a témára.

2012. jún. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy eladnám, 30 vagyok.


Ha téged megnyugtat, akkor írjatok egy szerződést, amiben rögzítitek a beletett vagyont, vagy akár a tulajdonrészt ennek arányában jegyezzétek be - ha nem vagytok házasok, ez a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldást (ilyen esetben nincs külön ügyvédi munkadíj).

2012. jún. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Már töbször is emlitetéke löttem de minek eladni mikor ki is lehet adni?? És a 2 lakáésbol befolyo pénzt rá lehet forditani egy nagyob lakás törlesztöjére??, vagy én vagyok ennyire hülye aki igy gondolkodik? És igy a kecske is jollakik és akáposzta is megmarad! ezáltal nem felélitek a jelenlegi vagyont hanem gyarapodtok!
2012. jún. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Bocsi, az még megkérdezhetem, hogy te ugye a férfi vagy?


A dologhoz még hozzájön, hogy én nem érzem hogy ő bármennyire is biztos lábakon állna anyagilag. És nem azért, mert nincs jó végzettsége.


Csupa idióta melót vállal. 2 diplomája van, 4 nyelven beszél, van munkatapasztalata és mégis minimál bérre bejelentett állása van, hülyébnél hülyébb helyeken.

Miközben simán lehetne jó munkahelye. Minden képessége megvan hozzá.


Szóval szerintem ez még pluszba elbizonytalanít. Pénz területén semmiféle terve/elképzelése nincs. Nem takarít meg, nem tervez a jövőbe.

2012. jún. 12. 17:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!