Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez miért ennyire egyértelmű neki?

Ez miért ennyire egyértelmű neki?

Figyelt kérdés

Anyukám szeretne kiutazni gy bizonyos országba,mert a szerelme ott lakik és találkozni szeretne vele!2 hétre menne...a repülőjegy pedig olyan 140-150 ezer Ft!De mi nem keresünk annyit,hogy ezt meg tudnánk venni!Én vele élek.Kitalálta,hogy mivel most találtam munkát (1 év keresgélés után)én vegyek fel neki bakkártya kölcsönt,amit 2 évre adnak,annyit fizetsz havonta amennyit akarsz,a lényeg,hogy visszafizesd,de ha 2 éven belül nem megy,akkor havonta levonnak 4 ezer Ft-ot kamatként!De azt az én fizumból vonnák le,mivel van más hitel is é tuti nem tudná visszafizetni 2 éven belül!

Most van egy olyan lehetőségem,hogy kimenjek egy máik országba dolgozni 1,5 hónapra (a cég visz és fizet mindent)15 eurót kapnék naponta+a saját fizetésem,így nettóban elég sokat keresnék,100 fölött és mikor meghallotta rögtön rávágta,hogy akkor nem is kell hitel,majd megy abból a pénzből (ahogy számoltam egyszer keresek majd 130-at egyszer 103-at)!De én 21 vagyok és szeretnék végre összeköltözni a párommal és ez jó lehetőég lenne nekünk!Tudnánk venni egy csomó dolgot a lakásba,albérlet lenne,de a lényeg,hogy végre együtt!!!Fel sem merül anyában,hogy nekem is szüksége van a pénzre és én is szeretném már építgetni az életemet!

A párom nagyon mérges lenne,ha adnék neki és nem tudom mit tegyek,mert vagy összeveszek vele vagy anyával!Én szeretem anyát,de ez nekem már kicsit sok!Nekem tegnap még nem jött meg a fizum és kértem tőle a boltban egy sütit 130 Ft volt!És nem vett!!!Ennyit sem kérhetek tőle,de ő szó nélkül elvárná,hogy kifizessem neki a repjegyet meg a költő pénzt is!Mondtam neki nemrég,hogy nem szeretnék 21 évesen egy hitelt a nyakamba venni,erre jött a mártír szerep,hogy akkor nem megy sehová,majd marad itthon,szól a hapsinak,hogy hagyjuk a francba az egészet!Egy kicsit már zsarolásnak is éreztem!Mondtam neki,hogy majd meglátjuk,mert h minden jól megy jövő ilyenkor én már albérletben fogok élni és nem itt,erre bevágja,hogy ne reménykedjek,meg ne igyak előre a medve bőrére :S! Mit csináljak vele?Miért tekinti ezt természetes dolognak?Egyébként volt már félretett pénzem,nem is kevés és kivettem,hogy a közüzemi tartozásainkat kifizessük belőle,erre meg nem is fizette ki,az azóta is fennáll!Nagy nehezen összegyűjtöttem 50 ezret és most nincs belőle semmi,pedig én azt a gyermek(i)mnek tettem félre és szerettem volna még többet is gyűjteni neki(k)!Hát nem megy mellette!

De mikor a párom meghallotta,hogy mit is akar anya,akkor azt mondta,hogy már annyira kizsigerelt,hogy ezt ő sem tűri,ha adok neki egy fillért is,akkor ő elhagy!Szeret egyébként nem azért mondta ő...


2010. okt. 8. 04:52
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Bocsánat,ha néhol hiányzik egy betű...beragadnak a billenytyűim :S
2010. okt. 8. 05:01
 2/30 anonim ***** válasza:
89%
Én a szerelmednek adok igazat. Anyád nagylány már, oldja meg a problémákat. A pasijának meg eszébe sem jutott, hogy ja, adok már pénzt, hogy kigyere hozzám, mert nem biztos, hogy mindenki sz@rja a pénzt? Vagy a pasija csak b@szni tud?
2010. okt. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Ezt azért nem várja el tőle (amúgy adna neki),mert utána majd ő fog jönni ide és mi sem tudnánk neki viszont kifizetni a jegyet!
2010. okt. 8. 06:56
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos a mamad, Romeo-Julia!


Ennyire valtoznak az idok, mivel a ferfinek kellene jonni, es nem a mamadnak utazni pl., foleg egy olyan orszagba, ahol O idegen es ismeretlen. Bator a mamad, de kerd meg, hogy ezt sajat penzebol kell megoldania, mivel Te nem azert dolgozol, hogy ilyen baromsagokra szord el a keresetedet!

21 eves vagy es nagyon jol latod a dolgokat, ugyhogy kezd el a sajat kis eletedet kiepiteni, es eld az eletedet.

Ebben a korban mar muszaj "leepiteni" a mamadat, szeretheted es tisztelheted, segitheted, de ezek nem a penzrol szolnak.

A mamad eleg gyerekesen viselkedik, de Te ne avatkozz bele, magaddal torodj,

kolcsont eszedbe ne jusson felvenni, mert nincs ertelme!

2010. okt. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
74%
Egyebkent a parodnak tokeletesen igaza van, es ha netan emiatt elhagyna, a kovetkezo sem turne el!!!
2010. okt. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Azért neki kell mennie először,hogy a családja megismerhesse őt!Ez egy olyan ország,ahol az anyuka dönt a házasságot illetően :S és ha elfogadja őt,akkor jöhet az esküvő!Igazából először örültem neki,mert 20 éve nem volt senkije,elvált és persze szeretném boldognak látni de én az összes pénzem azért adjam oda,hogy ő egy gyönyörű országba menjen!Még ha én mehetnék azt mondanám,hogy jól van...ajándék!De nem értem miért csinálja és miért pont velem!?Van még 2 nővérem,ők már nem itt laknak,saját családjuk van!Én meg maradjak itt örökre?Csak attól félek,hogy direkt tönkre teszi majd az életem,ha nem adok pénzt...és ahhoz ő nagyon ért!
2010. okt. 8. 07:12
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan gondolja anyukád barátja, akkor vagy vegyen Ö fel kölcsönt, vagy ha van elég penze, akkor fizesse ki anélkül anyukád utiköltségét. Ha meg ennyit sem tud rászánni, akkor mi lesz, ha ott él anyukád?


Nem tudom, milyen országról van, szó, de ha ott az anyukának ennyire nagy szava van, akkor legalább is kétszer meggondolnám, hogy belevágjak-e anyukád helyében...


NEked nem kötelességed, föként, hogy neked kellene visszafizetni is, meg eten kivül is van már kölcsönöd. Ha emiatt utána bajba kerülnél, akkor ki segit rajtad? A barátodnak igaza van, ez nem a TE dolgod.

2010. okt. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kerdezo!

Minden orszagban a no donti el, hogy elfogadja-e a partneret ferjnek!

Elfelejted, hogy 2 felnott emberrol van szo, nem pedig tinikrol.

En egy szep es gazdag orszagban elek, s amikor ideutaztam a csaladlatogatas celjabol, akkor a parom fizette a koltsegeket, mivel Ok voltak Ram kivancsiak pl.

A Te helyedben En nem fizetnem ki ezt a koltseget, de ezt Te dontod el!

Szerintem a ffinak kellene allni a koltsegeket!

2010. okt. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%
Te lattad mar, beszeltel e ezzel a ferfiel? Meglehet h. lehet h. hatso szandeka van anyaddal kapcsolatban.Ki akarja csalni es utanna meg ne adj isten soha az eletben nem latod, hogy rosszabbat ne mondjak!Melyik orszagrol van szo!?
2010. okt. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Láttam már kamerában és persze "hátulról" figyelgettem őket,mert azért én is féltem anyát!De kétségtelen,hogy szereti őt..vagyis egymást!Muszlim vallású országról van szó ezért mondtam,hogy lényegében az anyós dönt,persze az nem Mo és a házasság után nincs beleszólása a dolgokba!!Marokkó...anya nem fogadná el a férfi pénzét!Persze ő nem is kért pénzt anyától,tehát nem hiszem,hogy arra megy ki a játék!Nem nekem van kölcsönöm,hanem anyának!
2010. okt. 8. 08:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!