Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Totális zűrzavar, elhidegülés,...

Totális zűrzavar, elhidegülés, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult lesz...

A párommal 5 éve vagyunk együtt és már együtt is élünk 3 éve. A "gondok" 1 éve kezdődtek, kezdetek a dolgok megszokottá válni, egyre többet veszekedtünk, én is változtam ..stb. Most már ott tartunk, hogy már pl.: 4 hónapja nem is feküdtünk le egymással és ez miatt lelkiismeret furdalásom van, mert nem miatta, hanem miattam alakult ki ez a helyzet. Egyszerűen az utóbbi egy évben annyira a feje tetejére állt az életem, hogy sokszor a munkából 9-10 felé értem haza, és arra sem volt erőm hogy egyek, nem ám hogy szexeljek. Így aztán elmaradt kettőnk között..mára már teljesen elhidegültünk egymástól és nem tudok ezzel a helyzettel mit kezdeni. A szexet pedig nem csak vele nem kívánom, hanem úgy általánosságban, szinte már eszembe sem jut... A legrosszabb az egészben, hogy a párom annyira nem is érzékeli ezt, mert ő még mindig teljesen olyan mint az elején, azt gondolja hogy minden szép és jó, és annyira szeret, hogy még azt is lenyeli, hogy nem szexelünk már jó ideje. Hiába mondom neki, hogy úgy érzem gondok vannak, és néha a szerelem nem elég.. Sokszor már csak azzal felbosszant hogy vitatkozni sem tudok vele, mert ő mindent olyan higgadtan kezel, és áh.. Gondoltam már arra is, hogy kettőnknek már nincs több esélye, de ahogy megfogalmazódott benne és ez tudatosult is, abban a pillanatban folyamat előtörnek a közös emlékek és a sírás kerülget, és rájövök hogy tényleg szeretem még, és próbálom elképzelni a jövőmet, de nélküle már szinte nem is tudom. Ilyenkor mindig elhatározom hogy helyrehozom valahogy a dolgokat, aztán csinál valami apró hülyeséget és szabályosan már a falat kaparom attól hogy egy helyen kell lennem vele. Egyszerűen nem tudom hogy mit tehetnék.. nincs senki akivel erről beszélhetnék, mert a barátaink mind abban a hitben élnek hogy a mi kapcsolatunk tökéletes, és ha megemlítem h összevesztünk, akkor kb annyival lezárják, hogy "ugyan már, pont ti? ne viccelj! :)"


Nem akarom hogy siránkozásnak hasson, csak ha valaki esetleg hasonló cipőben jár, akkor elmondhatná hogy ő hogy jutott ezen túl..

Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. jún. 13. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre az jutott eszembe, hogy külön kellene költöznötök egy időre. Meglátnád idővel, hogy tényleg ő hiányzik-e vagy csak megszokás volt. Tudom, közhely, de x év után összekeverhető a megszokás, ill. félelem az újtól a szeretettel.
2012. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyik nap amikor ráértek szeretkezzetek egy jót és utána, mennyetek el valami élményfürdőbe, sétáljatok, vagy csináljatok bármit amit szerettek...


Kívánom hogy minden jöjjön rendbe köztetek!

2012. jún. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vagy külön költöztök és meglátjátok hogy alakulnak a dolgok

Vagy váltasz más téren, pl.: munkahely, lakás.. A munkahelyi környezetváltozás is jó hatással lehet, persze elég drasztikus, pláne a mai válságos helyzetben :) de talán ha kikerülsz a megszokott mókuskerékből, új feladatok tárulnak eléd, amelyeket le kell gyűrnöd, a férjed melletted áll és segít, az összehozhat benneteket.. de ugyanilyen trainig lehet a lakhelyváltoztatás, már fél siker ha mindketten belementek. Tudom idő és pénz jó lakást találni, ami mindkettőtöknek megfelelő árban, fekvésben, parkolásban...


Kutya, gyerek rossz ötlet lenne, így sincs időtök egymásra, nem hogy egy harmadik félre.. :)


És nem utolsó sorban, nem gondolkodtál egy kis lazításról? Lehet elég lenne elutaznotok egy kis időre (hosszú7vége vagy hetes nyaralás) ott nem kell stresszelni, ki tudtok kapcsolni és talán újra egymásra tudtok hangolódni. Sokszor ám egy meghitt vacsi is csodákra képes.


Ha nagyon akarod ezt a kapcsolatot úgyis megtalálod a megoldást (magadtól), ha meg nem, marad a szétcuccolás és a különmaradás.

Ne a bartokkal törődj, ha igaz bartok lennének, látnád a szemeden hogy nincs minden rendben. A párod meg túl papucs, az enyém már tuti cirkuszt csinált volna 1 hónap után ha nincs szex, biztos nem hagyná, hogy kikészítsem magam a mukámmal és így elhidegüljünk egymástól. neki is változtatnia kell, nem csak neked.

Az írás alapján elég távol vagytok egymástól, lépésenként közelítsetek egymás felé mert fordítva sül el.


Esti filmajánló: Tűzbiztos házasság (fireproof)


és a könyv:

[link]

2012. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a tanácsokat!! Utolsó válaszoló: ez a film most nagyon betalált, köszönöm. :)
2012. jún. 13. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!