Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bebeszélem, hogy a párom...

Bebeszélem, hogy a párom hárítja a házasság témát?

Figyelt kérdés
Őt korábban jaj, terhes lettem, megtartom szöveggel már meg akarták fogni. Ez az előzmény. Mi 4 éve vagyunk együtt, jóban-rosszban, plusz ellátom őt minden téren és a gyerekét is, aki a legtöbbet velünk van. Én mondtam, hogy gyereket csak házasságba vagyok hajlandó szülni. Amit először megbeszéltünk időpontot, hogy majd jöhet a baba, már rég elmúlt. Mindig valamire fogja, miért nem lehet, én meg nem ugrálok, mert úgyis neki kell először lépnie, magamat nem kérhetem meg. Viszont ma beszélgettünk mindenféle anyagiakról, neki ha meghalna, a lényeg az lenne, hogy az életbiztosítása az ő gyerekeit fedezze, ami addig oké, míg a hitelünk le nem jár. De azt mondja, ha majd 20 év múlva lejár a hitel, és addig ugye szépen élünk együtt, talán gyerekünk is lesz, és ő meghalna, arra az esetre kapnék haszonélvezeti jogot, hogy a gyerekeket ne kelljen máshova vinnem. Egy dolog ami szemet szúrt, az az, hogy ő mégis azt hiszi, lehet gyereke tőlem anélkül, hogy elvenne. Innen gondolom, hogy igazából semmit sem akar, csak jó neki itt a kényelemben. Jelen pillanatban neki dolgozok, hogy jobban menjen a szekér, de ugye erről semmi papír nincs, vagyis itt ölöm belé az energiámat, pénzemet (mert máshol dolgozhatnék, úgy, hogy én kapom kézbe amit keresek) és ezt kapom. Amikor megbeszélném vele, hogy beszéljük meg, azt mondja folyton a hülye lelki válságomat kell hallgatni...(évente kb kétszer kérdezek rá hova tart a kapcsolatunk).
2012. jún. 13. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány éves vagy,de már elég rég együtt vagytok ahhoz,hogy simán lehetne a kapcsolatról beszélni.Ha ő nem akar,meg rébuszokba beszél és hárít,meddig csinálja ezt még szerinted?Meddig vársz?Ráadásul anyagilag is függsz tőle,ebbe nem mentem volna bele.Ha nem mondja meg mi az elképzelése,én lépnék.
2012. jún. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha terel, mellébeszél akkor nála nincs tervbe véve a házasság (de még ahhoz sincs gerince hogy ezt megmondja), vagyis felesleges rááldoznod az életed, a pénzed, a jövőd. Keress valakit akivel ugyanazok az elképzeléseitek a jövőt illetően.
2012. jún. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

"Amikor megbeszélném vele, hogy beszéljük meg, azt mondja folyton a hülye lelki válságomat kell hallgatni...(évente kb kétszer kérdezek rá hova tart a kapcsolatunk)."


Nem beszéled be, ez a srác nem óhajt téged feleségül, sem most, sem később. Hülye lelki válságod?? Még ahhoz is töketlen, hogy közölje, ne álmodozz esküvőről!

2012. jún. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 medve5 ***** válasza:
100%

Szinte biztos,hogy a meglévő gyerekek mellé nem akar még 1-et.Akár a pasid,akár nem ingyen ne dolgozz senkinek!!!!

Amúgy szerintem terel,mint pulikutya a Hortobágyon.

2012. jún. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ilyen ritkán hozod szóba a témát, ő meg ilyen stílusban reagál, én semmi jóra nem gondolnék.
2012. jún. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a viselkedésből az jön le, hogy esze ágában sincs téged feleségül vennie, de szerintem még egy gyereket sem szeretne.


Ő jól megvan: van egy barátnője, aki teljesen ellátja őt (mondjuk ez sose értem, hogy felnőtt, egészséges, munkaképes embereket miért kell teljesen ellátni) és a gyerekét is, ezen kívül ingyen dolgozik az ő vállalkozásában, amiből ha később szétmennének nem profitálma semmit.

Ez a helyzet nekem erősen kihasználásnak tűnik. Mindenesetre: akárhogyan is döntesz a párodat illetően, ingyen ne dolgozz neki. Meg senki másnak se. Az anyagi függetlenség nagyon fontos és ha lenne lehetőséged más helyen dolgozni (manapság nehéz munkahelyet találni) akkor inkább dolgozz rendes fizetésért. Vagy kérd meg, hogyjelentsen be, és papírozzátok le a munkaviszonyt. (azok alapján, amit leírtál, sejtem, hogy ebbe se nagyon fog belemenni, hanem kamudátumokat fog kitűzni, akárcsak a gyerekkérdésnél.)

2012. jún. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló a férjem sztorija, neki is van egy becsúszott gyereke. Emiatt eleinte ő se akart.

Viszont 2-3 év alatt feldolgozta a válást és előre is tud nézni.

A 4 évet ezért tartom soknak, mert ennyi idő alatt már irányba tud állni az ember, hogy mit is akar.

2012. jún. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, téged palira vesznek. Ennyire rajtad van még a lila köd, hogy nem látod?
2012. jún. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos hárít, feleségül sem akar venni és gyereket sem akar, számomra ez jött le.
2012. jún. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!