Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyok a rossz? MINDIG?

Miért én vagyok a rossz? MINDIG?

Figyelt kérdés
Már beleuntam anyunak segíteni itthon bármibe mert addig szépen beszél velem amíg kell a segítségem aztán utána meg mintha a kutyája lennék. Most kint bőg hogy én semmit nem csinálok itthon.Felhívta a tesóm feleségét hogy jöjjön segíteni meg mittudom én. Mikor elmondom neki hogy mért nem segítek azt mondja takarodj be a szobádba nem érdekel,szívtelen vagy,olyan vagy mint az apád...Direk bunkó tudja hogy sírni tudnék ha apuval hasonlít mert mondtam már neki mégis mindig felhozza.És így várja el hogy segítsek neki. Más meg azt hiszi hogy én vagyok a bunkó mert nem segítek neki semmibe.Persze ha ilyen velem.Nem fog kihasználni.Szerintetek kinek van igaza????
2012. jún. 14. 13:46
 1/6 szkii válasza:
Ha jól veszem ki a szavaidból, elváltak a szüleid? Vagy legalábbis nem túl jó a kapcsolatuk, ugye? Hány éves vagy? És anyukád?
2012. jún. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

1. Szerintem kérés nélkül kellene segítened

2. Anyukád valóban csúnyán beszél veled :( Nem csodálom, hogy rosszul esik neked.

2012. jún. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zokniszörny ***** válasza:
36%

Szerintem egy anya tiszteletből is megérdemli a segítséget. Gondolj bele, ezzel a szereteted is kifejezheted iránta. Miért nem segítesz neki egyáltalán? Nem is értem. Ha te ezt kihasználásnak érzed, az rég rossz. Gondolom, ő tart el, dolgozik, végzi a házimunkát, főz rád, biztosan jól esne neki, ha a mosogatást megcsinálnád ilyenkor, vagy mondjuk arra jönne haza, hogy a nappaliban felporszívóztál.


És nehogy azt hidd, hogy anyuka lennék. Otthon lakom a szüleimmel. Anyu bármit kér tőlem, azonnal megcsinálom, duma nélkül. Pedig én se vagyok elájulva tőle, mikor van egyéb dolgom (tanulok a vizsgáimra), és akkor jön a kiáltás, hogy kislányom, gyere, mosogass már el, vagy teregesd ki a ruhát. De megcsinálom, mert megérdemli. Pedig van, hogy mi is veszekszünk, (elég gyakran egyébként), és van, hogy a pokolba kívánom az ugráltatását.


Ha azt akarod, hogy javuljon a kapcsolatotok, ahhoz neked is változtatnod kell a hozzáállásodon. Úgy nem megy, hogy nem tekintesz magadba.

2012. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Közted és anyukád közt nincs verseny, sosem volt és sosem lesz, lényegtelen kinek van igaza, ezért kettötök közé feszíteni ezt a kérdést értelmetlen.

Anyukád most elveszett és magányos, segitségre szorul. Mivel más nincs aki segithetne neki csak te itt az ideje hogy egy napra te legyél a felnőtt és a mai nap te támogasd őt.

Szeretnél végre felnőtt lenni? Itt a lehetőség, tedd félre a sérelmeidet, menj oda anyukádhoz, öleld és puszilgasd meg és biztositsd a támogatásodról, még akkor is ha ő hibázott. Mert most neki erre nagy szüksége van.

Most egy napig te lehetsz a felnőtt a családban, gyakorold milyen, egyre többször lesz rá szükség.

2012. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Az anyukád lelkében nincs minden rendben. Hiába ANYA, jól esik "beléd törölni a lábát". Amennyire csak bírod, próbáld meg nem a szívedre venni a dolgot.
2012. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
94%
Hát, nem tudom, mennyi idős vagy, én 24 vagyok és már nem élek az anyámmal, de velem ugyan ezt csinálta és így, 24 évesen felnőttként is tudom, hogy nekem volt igazam, amikor hasonló dolgokat gondoltam, mint te. Főként az én igazamat bizonyítja, hogy amikor nekiálltunk kifesteni a kamrát, én voltam a legédesebb tündérbogár a világon, elment 5 perc után, hogy mindjárt jön, közbe meg lefeküdt aludni, én meg 15 évesen padlótól plafonig kimeszeltem az 5 négyzetméteres kamrát, amíg ő aludt. Aztán mikor felébredt és látta, hogy nem pakoltam vissza a polcokat, meg a befőtteket, ordítani kezdett, hogy egy lusta kis g...eci vagyok és mindent egyedül kell csinálnia. Ugyan ez van, ha a hiteléről van szó. A múlt hónapban felhívtam kifelé menet a bankból, hogy "szia anya, befizettem a törlesztődet, neked már nem kell ebben a hónapban". Felsorolta a villanyszámlát, a vízdíjat, a közműt és még minden mást, amit csak fizetnie kellett, én meg megjegyeztem, hogy szomorú, de a következő két hétben a párommal 20 ezer forintból fogunk élni fizetésig, nem tudok most többet segíteni. Erre is megkaptam, hogy én egy irigy majom vagyok és a saját anyámon nem vagyok hajlandó segíteni. Szóval nem mindig az anyának van igaza...
2012. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!