Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg senki,...

Miért nem érti meg senki, hogy rossz hatással van rá?

Figyelt kérdés

Apám ellenem fordult amikor tesómnak egy olyan kapcsolata lett ahol nem jöttem ki a másik féllel. Ennek több oka is van. Sokáig bújkált a házunkban, pénzt és egyéb dolgokat lopott. Egész nap csak fekszik, kupizik, kieszi az egész hűtőt majd elmegy.Nem dolgozik,nem tanul. Apa előtt megjátssza a kedves,barátságos személyt, miközben az egész városban csúnyákat terjeszt rólunk. Az apja lebukott lopásban.Az anyja munkanélküli. Hatalmaskodik tesóm felett. Elveszi a telefonját és annak veszi fel akit jónak gondol. Ha hazamegyek és ott vannak el kell mennie tesómnak, nehogy beszélni tudjunk. Bár már a tesóm se keres, nem kíváncsi rám. Ugyanígy viselkedik Anyukámmal. Ő kitiltotta a házból.Bár amikor ezt kijelentette anya, elkezdte lökdösni tesóm, hogy menjen el ő. Ekkor apám semmit nem tett, csak annyit mondott anyának miért beszélsz így.(Nem védte meg) Bár azóta szerencsére nem jön be hozzánk. Pedig tanult, jól élő család vagyunk. Soha senkit nem büntettek meg a családunkban. Kitűnő tanulók voltunk tesómmal most mindketten egyetemre járunk. Mégis hogy "szerethet" egy ilyen embert?? Hogy lehetne megszabadulni ettől a szó szerint értendő élősködőtől? Én már addig a pontig jutottam, hogy rábeszélem anyát váljon el és ketten költözzünk el. Nekem is van keresetem, anyának is. Meg tudnánk élni. Apámnak hiába mondom ezeket a dolgokat egyszerűen nem hisz nekem. A saját apám nem hisz nekem. Szomorú. Ez a kedves idegen személy ellenem fordította a tesómat az apámat és most a nagyszüleimet próbálja. Anyát szerencsére nem sikerült.

Léteznek ilyen emberek a világon. Egy ilyen ember tönkretette a családomat. Lehet így élni??


Köszönöm az értelmes válaszokat!


2012. jún. 11. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem idegen,hiába gyűlölködsz. A tesód szerelme,párja. Nincs rosszabb annál,mikor egy testvér belepofázik egy kapcsolatba,amihez semmi köze sincs.
2012. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Az egész családnak le kéne ülnie a tesóddal és beszélni vele. Sajnos sokszor van ilyen, hogy egy idegen szétzúzza a családot.
2012. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Régi nagy igazság:anyóshoz,apóshoz, és párunk szüleihez nem költözünk és hozzánk se költözzönk a párunk!


Próbálj mielőbb elköltözni otthonról....De egyedül...:(

2012. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek neked,sajnos léteznek ilyen undorító,élősködő emberek,az én családomban is volt egy ilyenre példa.Remélem,sikerül helyrehozni a dolgokat.
2012. jún. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Köszönöm a válaszokat!

Elsőnek: Azért írtad ezt, mert biztos te is egy ilyen ember vagy! :-)

2012. jún. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha már válaszadóként szólsz hozzá a saját kérdésedhez,akkor elmondom,hogy azért írtam ezt,mert volt szerencsém egy töketlen sráchoz,akinek a saját nővére tartott kiselőadásokat arról,hogy 28 évesen még korai a családi fészekből kirepülni,aztán ott telt be a pohár,amikor mind a kettőnket felhívott a lakására,hogy hármasban nyomatékosítsa ezt,és ott,az öccse előtt kérjen meg,hogy távozzak mellőle. Amikor pedig az öccse meg se védett,hanem csak annyit mondott,hogy ez a család kérése,a szülei is ezzel rágják a fülét,tehát jobb lesz így,onnantól kezdve én az ilyet nem tekintem férfinak,csak egy sz@ros gyereknek. Pedig előtte már gyűrűméretet vett az ujjamról,és elég gyenge a család nyomásához,akkor odavannak az álmaink. Énrám aztán ugyan egy rossz szavuk se lehetett,két egyetemi szakon tanultam,dolgoztam,nem buliztam (még vele se jártunk el sehova),nem cigizem,nem iszom. Gyereket is akartunk,és lett volna mire. Mi kell még? A szülők mindenhol gáncsoskodnak,az nem újdonság,de ha a testvér nem vállalja el a bíró szerepét a kapcsolatunkban,szépen alakultunk volna. Ugyanakkor ő sose szólt bele a testvére életébe,mert 'az ő dolga'. Ez irritált kegyetlenül,meg még az,hogy a legkisebbtől a legnagyobbig mindenki engem mustrált,mintha egy útszéli lennék. Kár,hogy nincs tesóm,én is ráküldtem volna cserébe,hadd szólogasson be neki. Szóval az is lehet,hogy mint okoskodó testvér,te is eltúlzol dolgokat,de még az is lehet,hogy igazad van. Ki tudja? Mi innen biztos nem. Egyet viszont tudhatsz: ha tesódnak nem jó,akkor majd magától fog kilépni belőle úgyis. Ha viszont nektek nem jó,akkor sorry,ez most nem a ti kapcsolatotok. Kivéve persze,ha tesód életét vagy egészségét veszélyezteti,de itt gondolom,nem ez áll fenn.
2012. jún. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szobatársaméról írtam, de lényegtelen.

Sajnálom, hogy veled ez történt. Gondolj bele mi lett volna, ha ez akkor történik amikor kismama vagy! Inkább ilyenkor derüljön ki. Viszont én leírtam, hogy milyen tesóm "párja". És az már durva, hogy elvárja tőle ne járjon egyetemre, hanem maradjon otthon vele. Mint egy elsős gyereket, be kellett rakni a kocsiba és elvinni, hogy vizsgázzon! Ha apától kap pénzt rögtön kizsigereli. Az ilyen nem társ csak hatalmaskodik. Csak leépíti tesómat.Annyit nem tudok szólni tesómnak, hogy a poharat a mosogatóba tegye, mert nekem jön!! Az én párom állt közénk!

Azt már nem is tudom minek tudjam be, hogy párszor megláttam, hogy ököllel veri a falat! Mint aki megkattant! Bementem hozzá, hogy baj van? És csak zokogott, semmit nem mondott. Mondom elmondod mi a baj vagy elmenjünk kineziológushoz? Hagyjam őt békén, tudja mit csinál! És azóta sem tudtam mi volt a baj és elvinni sem tudtam. Teljesen leépíti, nem volt ő ilyen...

2012. jún. 12. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!