Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg minden lány hasonlít...

Tényleg minden lány hasonlít az anyjára?

Figyelt kérdés

A barátnőim hasonlítanak az anyjukra (gondolok itt a természetükre)

gondolom valamilyen szinten mindenki átvesz ezt-azt a szüleitől... de én nem akarok olyan lenni mint anyu.

Pl. ő nem engedi hogy feljöjjenek hozzám napközben a barátiam mert jaj, egy porszem van az előszobában, biztos azt fogják lesni.

állandóan takarít, ezzel szemben én elvagyok úgyis, ha nincs minden héten felporszívózva, letörölgetve minden, ha kicsit rendetlenebbül állnak a ruhák a szekrényben

a másik hogy ő mindenen idegeskedik én meg úgy vagyok vele hogy amit éppen nem tudok megoldani, arra biztos ráérek később, vagy addig segít más.

ő pl. nem szeret főzni, én imádok, meg kísérletezni is új kajákkal


2012. jún. 15. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, hála a jó égnek nem. Nagyon nagy bánatomra az én anyám nem olyan ember akiben bármire is hasonlítani szeretnék, így bár voltak hasonló dolgaink, mára már teljesen más ember lettem mint ő.
2012. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hál égnek én sem hasonlítok anyumra ...
2012. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A szülő mindig példa, vagy pozitív (ilyen szeretnék lenni) vagy negatív (na én ezt nem így fogom csinálni)

A kérdésed egy sztereotípia, és mint ilyen 50% igaz. Azaz egy lány vagy hasonlít az anyjára vagy nem.

Kérdésedre válaszolva: nem

2012. jún. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megijedtel, hogy olyan leszel mint o? Ne aggodj, nem leszel. Ha mar most nem vagy tisztasag manias, akkor kesobb sem leszel. Viszont valoszinu, hogy ha nagyon keresgelnel, talalnal valami hasonlot magadban es anyukadban. Akar pozitivat, akar negativat.
2012. jún. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én apukámra hasonlítok sokkal jobban. :)
2012. jún. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is inkább apu természete vagyok, de van benne anyu is :) Egyébként egy két dolgot leszámítva két különböző természet vagyunk ezért vitázunk is sokat.
2012. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3-assal egyetértek, hogy vannak pozitív és negatív példák, ezeket tudatosan választja az ember.

De vannak dolgok, amelyeket nem kezelünk olyan tudatosan, ezekben gyakran van hasonlóság. Például egyes gesztusok, vagy hozzáállás bizonyos dolgokhoz, vagy az önbizalom, vagy a hidegvér vagy forrófejűség. Az ilyesmiket tudat alatt is lemásolja az ember a szüleiről. Ha tudatosan vizsgálja magát valaki és felismeri ezeket, akkor tud rajta változtatni ha akar.

2012. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nem.
2012. jún. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is inkább apumra hasonlítok. Csakhogy 2 példát mondjak =)

Apum, és én is tudunk TV-n aludni (vagy lámpánál) - anyum nem

Apum, és én is inkább szeretünk főzni - anya nem mindig

2012. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Alapvetően természetben nem hasonlítunk, anyukám sokkal jobb, türelmesebb, toleránsabb természet, míg én türelmetlen, heveskedő típus vagyok. A szokásaink, szóhasználatunk, hanghordozásunk hasonlít, hiszen ő nevelt fel.
2012. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!