Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom nem veszi komolyan...

A családom nem veszi komolyan hogy önértékelési gondjaim vannak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Soha sem szerettem magam, visszahúzódó vagyok stb. Néha rámjön és elkezdem elmondani a lelki gondjaim, erre az a válasz hogy: 1. Nincs neked semmi bajod 2. "Olyan rossz ezt hallanom, el sem hiszed...." 3. Nem tudom miért lettél ilyen.

És én sem tudom miért lettem ilyen, de nagyon félős vagyok, bizonytalan, nem érzem magam jó csajnak.


2012. jún. 15. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ne mondd el nekik.

1. Nincs neked semmi bajod -> "Nem értem a problémád, ezért azt gondolom nem is létezik."

2. "Olyan rossz ezt hallanom, el sem hiszed...." - Érzelmi zsarolás.

3. Nem tudom miért lettél ilyen. - Felelősség elhárítása.


Nagyjából így tudnám értelmezni a reakciókat.

Olvasd el ezt: Louise L. Hay - Éld az életed

és legyen önértékelésed, hogy ne legyen mit elmondani nekik. :)

2012. jún. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez a "nem tudom miért lettél ilyen" csak olaj a tűzre igaz?Semmi baj sincs veled,mindenki tetszik valakinek,és ne feledd,hogy ezek csak gondolatok amin kattogsz.Nekem pl. tetszel.
2012. jún. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én családom is dettó ilyen. Már nem mondok el nekik semmit, alig ismernek, maximum csak azt hiszik. Legalábbis elég sok meglepetést okoztam nekik az utóbbi időben, amit nem is gondoltak volna rólam, mert egyszerűen nem mondtam el nekik. Nem érdemes, úgysem értik meg. Csak nekem rossz, hogy minden este sírva fekszem le és már-már undorral jövök haza. Örülök, ha dolgozhatom és inkább ott vagyok s nem itthon.


Te se mondj nekik semmit, látod semmi értelme, mert nem fogják fel. Próbálj velük kevesebb időt tölteni és foglald el magad vmivel. Sajnálom, hogy Te is ilyen családban élsz, nem kellemes, ha az emberhez legközelebb álló emberek támogatják a legkevésbé...

2012. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!