Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egész családom cigizik.17...

Az egész családom cigizik.17 éve ezt szívom. Már én köhögök tőle. Mi mást tegyek?

Figyelt kérdés
A nevelőapám és anyu is cigizik napi 2 dobozzal mindkettő.Próbáltam már az ecetes szivacsot amit itt ajánlottak de anyu kiöntötte,mert hogy ecetszag van.Vettem ilyen kisebb szagelszívót amit anyu megint kitett mondván kicsi a hely nem fér el.Csap alá is tettem már a cigijüket de velem üvöltött.Cigifüstbe nőttem fel.Mikor anyu terhes volt velem akkor is szívta.Nem hajlandó még az ablakot se kinyitni.Már mindenem cigi szagú és kaparja a torkom a füst.17 éve ez megy.Mit tegyek?.
2012. jún. 8. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

szigeteld le a szobád és egyél és legyél ott.

Monddmeg a szüleidnek, ha ennyit nem tudnak megtenni érted, akkor önkéntes számüzetésbe vonulsz a szobádba.

2012. jún. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

1. Menj el tüdőszűrésre, ki fogják mutatni, hogy milyen rossz állapotban van a tüdőd. Hátha ez meghatja őket, bár nem hiszem.

2. Készülj úgy, hogy ha betöltötted a 18-at, elköltözöl.


Elég szomorú, hogy ilyen szülők vannak.

2012. jún. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Legyen az a bosszúd hogy te a büdös életben nem szoksz rá és nem is választasz magadnak dohányzó partnert soha.
2012. jún. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Kiöntötte az ecetes vizet, mert zavarta az ecetszag? Oltsd el a cigijét és mondd, hogy téged meg az a szag zavar! Rengeteg család van, ahol meg tudják oldani a dohányzást anélkül, hogy az egész lakás bűzlene, akiket én ismerek dohányosokat, nekik se cigiznek a gyerekeik, de ők ügyelnek rá, hogy ne legyen füst bent a szobában, nehogy zavarja a gyerekeket, csak a ház előtt cigiznek, pedig erős dohányosok. Szerintem ez így illendő, ha olyannal él együtt az ember, aki nem bírja. Próbáld ezt megmondani a szüleidnek! Vagy ha ez sem érdekli őket, nincs valami rokonod, akikhez elköltözhetnél? Leléphetnél valahova és megmondanád a szüleidnek, hogy amíg nincsenek tekintettel rád, addig nem mész haza.
2012. jún. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Mikor leszel 18 kedves kérdező,tűnj el onnan és vissza se nézz ha ilyen szüleid vannak...gondolom még isznak is!
2012. jún. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Könnyű mondani szegénynek, hogy költözzön el 18 éves korában, de hol éljen és miből? Ti el tudtatok volna költözni 18 évesen a szüleitektől? Nem mindenkinek van rá pénze, és biztos megélhetést nem olyan könnyű szerezni.
2012. jún. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ilyen szülőket csak otthagyni lehet!
2012. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mikor nincsenek otthon, szellőztesd ki az egész lakást. Aztán egyezzetek meg, hogy mondjuk csak a konyhában, az ablakoz közel cigizzenek. És mondd meg nekik hogy eleged van a cigiből, hányingert kapsz attól hogy mindened cigi szagú, félted az egészséged, és ha egy kicsit is szeretnek, megpróbálják nem előtted szívni.


Ha olyan aranyos szüleid vannak, hogy ennyit sem képesek megtenni a tulajdon lányuk egészségéért, akkor én magamat ismerve bevágnám a durcát. Ha ők nem tesznek eleget ennek a pici kérésnek, akkor te ne mosogass el, ne takaríts ki náluk, ne vásárolj be, dugd el a cigit, ne szólj hozzájuk, akármi. És nyugodtan nyitsd ki az ablakot amikor csak akarod! Majd rohangálnak utánad és becsukják, vagy mi? Ha ők gátlástalanul tönkre tudták tenni a tüdődet 17 év alatt, és még csak le se sz*rják a próbálkozásaidat amit a cigifüst ellen tettél, akkor neked miért kéne tűrni meg megalázkodni meg mindent megtenni hogy a kedvükben járj? Felháborító az ilyen, komolyan!!!

2012. jún. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Pfff, legalább az ablakot nyitnák ki... Na meg napi két doboz, ez tényleg rengeteg!

Próbálj velük beszélni, hátha megértik, ha nyugodtan, de határozottan mondod meg nekik, hogy TE nem dohányzol, ezért nem igazság az, hogy neked ettől függetlenül nyelni kell a füstöt. Ha kimenni nem akarnak, legalább állapodjanak meg abban, hogy a lakásnak csak az egyik helységében dohányoznak, és ott is szellőztessenek normálisan, mert ez így nem normális.

2012. jún. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Legalább azzal tiszteljenek meg téged hogy nem előtte szívják azt a vackot hanem kijelölnek egy fix helységet a házban és ott szívják, te meg nem mész oda és ennyi.

Egyébként én szüleim is erős dohányosok bár apám már leszokott róla mert félti az egészségét, anyám is már visszavett a dohányzásból alig megy el neki is napi 1 doboz plusz ő mindig vagy kimegy az erkélyre vagy egy olyan szobába gyújt rá ahol senkit nem zavar.

Egyébként ez is ugyanúgy káros még ha nem is dohányzol.

Ha a terhesség alatt cigizett is valóban akkor csoda hogy semmi bajod nem lett. Amikor az én sógornőm volt terhes a lányával egyáltalán nem gyújtott rá megbírta állni, úgy volt hogy terhesség után sem fog de sajnos vissza szokott, de ő még a gyerek közelébe sem megy a cigarettával sőt akkor a gyereket sem engedi oda.

Mi az hogy anyukád kidobja mert ecetszag van? Mi az hogy elrakja az elszívót mert sok helyet foglal? Nemhogy segítene azzal hogy legalább te ne szívd azt a fost még tesz is azért hogy csak azért is szívjad be. Szerintem még az sem érdekelné őt ha rászoknál mert bizony így is rá lehet ám, ha egyszer kipróbálod az is már bőven elég lesz. Ha teheted a cigaretta közelébe se menjél jobban jársz.

2012. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!