Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hová menjek? Miért utál a...

Hová menjek? Miért utál a családom?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,gimnáziumi tanuló lány.Azt vettem észre,hogy módszeresen ki akarnak csinálni itthon.A napokban szerettem volna magamnak új telefont venni a saját keresett pénzemből,anyukámnak mondtam,menjen el érte.2 éve 15 éves telefont használok,aminek még csak színes kijelzője sincsen.A szüleim szerint ezt érdemlem.A nyarat szó szerint végigdolgoztam,a munkahelyemről az iskolába estem,hogy ne kelljen őket terhelnem.Elvettek a pénzemből,ezért sem szóltam.Eddig mindig 4,7-re kihoztam az átlagom,ez a legnehezebb évünk,amit fáradtan kezdtem el,úgy tűnik, 4,3 lesz a vége,amire a tanáraim azt mondták,kész csoda az én leterheltségemmel.Anyám ezért is szapul,hogy miért veszik észre rajtam,mennyit dolgozom,szedjem össze magam.Szerinte én semmirekellő vagyok és semmire nem fogom vinni az életben.Mit tegyek?Nagyon elkeseredtem.Úgy érzem,senki nem szeret.Csak a munkát szeretem,de azt is meg akarja nekem tiltani.Mit tegyek?Olyan elkeseredett vagyok.

2012. máj. 31. 20:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ne add oda nekik a pénzed. Hamarosan felnőtt leszel, állj a sarkadra! Nem mondom inkább, hogy üljetek le... Nem mindig segít. Ha nem veszik észre, hogy milyen okos lányuk van (mellesleg a 4,3-as átlag GIMNÁZIUMBAN nagyon jó!), vessenek magukra. Nem tudom, mi nem tetszik nekik abban, hogy te dolgozol meg a saját pénzedért. Legalább láthatnák, hogy felelősségteljes gyermekük van, büszkék lehetnének rád.... Talán egyszer majd megértenek. Sajnos pár szülő a hibát keresi a gyerekében, s akárhogyan is, de "megtalálják", elkönyvelik, hogy ez meg az nem jó, stb....
2012. máj. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég durva igen..

Ha mész egyetemre mindenképp menjél koleszba hogy legalább addig is távol legyél tőlük és lazíthass! Miért kell dolgoznod? Persze jó ha van egy kis pénzed de vannak alkalmi diákmunkák is! Neked arra lenne szükséged a barátaiddal szórakozz most kell élned nem 30 évesen! Mindenképp változtass az életeden és lazítsál szórakozzál bulizzál legyél minnél többet a barátaiddal,vagy ha van a pároddal! Nekem is szörnyű volt otthon a helyzet ennyi idősen,nekem ez vált be hogy mindig párommal voltam,csak este estem haza! Kitartást,nemsokára nagykorú vagy és a te szempontodból sok minden fog változni! Ne pénzeld őket ha ennyire görények!

Beszélni nem beszéltél erről velük? Én már úgy kiaakadtam volna,nem tudom te hogy bírod cérnával..:S

2012. máj. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ma nagyon kiakadtam.Kipróbáltam 2-3 alkalommal a dohányzást,és anyu azt hiszi,cigizek.Hiába magyarázom neki,hogy nem,és ez épp azért volt jó,hogy egy életre elrettenjek,˝lusta cigis k*rvának˝ hív,mert szerinte én nem tanulok,tegnap este is dolgoztam,elaludtam utána,de hajnalban felkeltem,hogy még javítsak az átlagon.Ez elvágta a cérnát,és kiabáltam meg minden,hiba volt,tudom,de kijött belőlem.Barátról nem is álmodozhatok,akim most van,sajnos nem keres valami jól,de ott dolgozik,ahol én diákmunkázom,így tudok vele találkozni.Amúgy tiltanak tőle is,péntekenként nem mehetek vele sehova,hétvégén is szerintük itthon a helyem.Azért dolgozom,mert megkapom,amit az iskolában nem: elismernek a tudásomért.Ingyen is csinálnám.Nagyon szeretem!
2012. máj. 31. 20:30
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Ne félj.Leszel te még sikeres.

A szüleid meg lesznek egyszer öregek.Eszedbe ne jusson ilyen emberekről gondoskodni és látogatni őket.

A kérdésedet látva pont olyan helyzetben vagy mint a legjobb barátnőm volt 4 éve.Totál ugyanaz.Neki sikerült elköltözni de a szülőkkel minden kapcsolatot megszakított.A szülők nem is keresik.Nagyon durva.

Nem is értem hogy létezhetnek ilyen szülők.

2012. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Elmondanád, hogy hol dolgozol, mit csinálsz a tanulás mellett, 17 évesen?
2012. máj. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom hogy ilyenek a szüleid és szerintem is a 4,3-as átlag igenis jó középiskolai szinten. Nem tudom hogy hogy lehet valaki ilyen, én is dolgoztam,de csak nyaranta általános iskolásként (13 éves kortól volt lehetőségem és akkor még lehetett) és gimisként is, tőlem is kértek néha pénzt ha megszorult a család, aránylag nekem is itt körül volt az átlagom, de rám büszkék voltak, meg járhattam bulizni, barátokkal is sok időt töltöttem. Sajnállak a szüleid miatt és kitartást. Egy komolyabb leülős beszélgetést próbáltál már összehozni velük? Megbeszélhetnétek a problémát úgy hogy nyugodt vagy, kerüld a bántó megjegyzéseket mert még így is könnyen kicsúszhat vmi amit sértésnek vehetnek stb. Nekem ezzel szinte minden ilyen nézeteltérést sikerült megoldani. Sok sikert.
2012. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Most próbáltam velük beszélni.Anyám szerint követelőzöm (annyit mondtam neki,hogy mobiltelefont szeretnék,mert nagyon sokszor nevetnek rajtam.Nem iPhone-t meg HTC-t szeretnék,hanem aminek alacsonyabb a törlesztőrészlete.És én fizetném,nekik semmit nem kéne.),és azt mondta,engem már meg sem ver,nem mocskolja be a kezét.A könnyeimtől alig látok,elmondtam neki,hogy az osztály egyetlen kitűnő angolosa lettem idén,erre azt mondta,magasról tesz rá,őt azok a tárgyak érdeklik,amitől csak 4,3 vagyok...Csak patakokban folynak a könnyeim,nem akar abbamaradni,nagyon fáj,hogy az én imádott szüleimtől ezt kapom.
2012. máj. 31. 21:44
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Kamu!
2012. jún. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kamu,hogyne.Ha nem tudsz segíteni,kérlek,legalább ne vádaskodj.
2012. jún. 1. 18:30
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás!

Az én szüleim is szinte mindig a hibát keresik bennem, tudom, hogy nagyon-nagyon rossz, DE van kiút!

Lassan felnőtt leszel, azt csinálsz, amit akarsz, és senki nem szólhat bele, milyen telefont veszel, mit csinálsz, kivel jársz, stb.

Tegyél félre annyi pénzt, amennyit csak tudsz és próbáld meg elhatárolni magad a szüleidtől!

Ez ellen nem nagyon lehet, mit tenni, én sem tudom megváltoztatni a folyton zsörtölődő anyámat, de mindig arra gondolok, hamarosan a magam ura leszek, lesz sok pénzem, szép lakásom és nagyon boldog leszek, ő meg majd irigykedni fog, hogy a sok szidás ellenére mégsem lett igaza és nem vagyok sem lusta, sem naplopó, hanem egy boldog, sikeres ember.

2012. jún. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!