Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi esély van arra hogy...

Mennyi esély van arra hogy ugyan olyanok leszünk a gyerekeinkkel mint a szüleink velünk? (durva nevelés)

Figyelt kérdés

Nekem nagyon silány gyerekkorom volt,nem is részletezném,csak nagyon foglalkoztat a dolog,mert szeretnék kisbabát de félek hogy a szülők nevelésmódját folytatni fogom!Persze nem tudatosan....de nagyon félek tőle!Sokáig emiatt nem is akartam gyereket,de hát mégis csak nő vagyok,és vágyom egy kisbabára!

Hogy tudnám ezt legjobban kiküszöbölni?


2012. jún. 16. 08:03
1 2
 1/11 bdavid0815 ***** válasza:
Szerintem amit megtapasztaltál azt nem szeretnéd majd átadni a gyerekednek. Én sem szeretném. Szerintem ez attól is függ, hogy milyen személyiség vagy és mit gondolsz a világban mi a fontos. Talán még az is ide tartozik hogy hol és miben leled meg a boldogságot.
2012. jún. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 eNerdzsy ***** válasza:

Semmi sincs kőbe vésve.

Vannak szülők akik tovább adják a nevelési mintát és vannak akik épp azért mert felismerték annak hátrányait - nem azt a mintát adják majd tovább.


Tehát nincs okod aggódni. Egyébként nagyon sok függ a születendő gyermek természetétől is. Gondolj csak bele, hogy testvérek mennyire különböznek egymástól még akkor is, ha a szülők mindent megtettek, hogy egyformán neveljék (és szeressék) őket.


Sok sikert kívánok!

2012. jún. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerű, saját magadnak írj egy "ne csináld" listát. Tedd ki valahová, illetve kérd meg a párodat, hogy szóljon rád, ha bármit tapasztal a listán szereplő dolgokból.

Így, ha tudatalatt másolnád is a szülői mintát, idejekorán rád fognak szólni és tudatosan felülírhatod a rossz programot.

2012. jún. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Legyél nagyon tudatos. Sajnos a legtöbb ember úgy van, hogy felismeri a rossz szülői mintát - aztán azt adja tovább. Egyszerűen amikor adott helyzetben kell reagálni, automatikusan az jön elő az emberből, amit a szüleitől látott.


Jó ötlet, hogy írd le, mi az, amit másképp akarsz csinálni. És miután leírtad, dolgozd ki, hogy hogyan.

Én a párkapcsolattal jártam így, gondoltam semmi baj nem lehet, hisz tudom, hogy nem úgy akarom csinálni, ahogy a szüleim. Aztán jött a nagy megdöbbenés egy vita kellős közepén: mégis a szüleim utánzom. És miért? Leginkább azért, mert halvány fogalmam sem volt, hogy mégis mi mást lehetne tenni.


Ezt lehet megelőzni azzal, ha előre kitalálsz helyzeteket és megoldásokat.

Pl. mit csinálsz, ha a gyerek egész este sír, ha elveszi a másik kisgyerek játékát, ha verekszik, ha az ovistársa szoknyája alá kukucskál, stb. Érdemes többször átvenni, begyakorolni - így az éles helyzetekben majd az fog beugrani, amit te akarsz, nem pedig az, amit a szüleidtől láttál.

2012. jún. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sok múlik azon,hogy lesznek e egyéb nehézségek az életben és hogy milyen lesz a házasságod a férjeddel,mert ilyen dolgokra sok energia elmegy,nem biztos,hogy leszel olyan erős,hogy még azt is szem előtt tartsd,hogy ne add tovább a rossz mintát.Nekem ezt az én szüleim a szemembe is mondták.Tudják,hogy miben kéne változtatni,de se pénz,se idő.Ilyen a proli élet.Persze sok múlik a szándékon is.
2012. jún. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Semmi nem múlik a nevelésen.

Minden embernek megvan a saját személyisége és azon múlik minden.

Ezt már egy csomó hozzáértő is megmondta.

2012. jún. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50-50. Attól függ milyen az ember mentalitása, mert van aki a durva neveléstől azt mondja magában, ha nekem rossz volt neked is az lesz, én kibírtam akkor te is, (pl. nagyapám) és van aki azt mondja, hogy na ilyen nem leszek soha a gyerekkel(pl: én)
2012. jún. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is a listaírást tudnám javasolni!Ha áldott állapotban leszel,akkor lesz 9 hónapod megírni azt a bizonyos listát :)
2012. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
magam is anya vagyok. nekem nem volt jó gyerek korom, viszont nem irtam listát sem arrol mit ne tegyek, mert tapasztalatbol automatikusan tudtam mi lenne az ésszerü. nyilván ami nekem rossz volt, azt ahogyan az egyik kedves hozzá szolo irta nem fogod ugyan azt tenni, mert a szereteted és ebből kifolyolag a hozzá állásod a gyermekhez nem lesz olyan mint ahogy te hozád álltak a szüleid. kata
2012. jún. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Engem ugyan nem neveltek durván, viszont anyukám néha összehasonlított más emberekkel. Pl. gyerekkoromban a villamoson meglátott egy kislányt és ezt mondta: "Nézd, az a kislány milyen szépen öltözködik, te meg miért nem hordasz ilyen szép ruhákat?" Iskolás koromban sokszor összehasonlított a nálam jobban tanulókkal. Igaz, nem egy kitűnő tanuló voltam, de sosem kaptam rossz jegyeket, magatartás problémáim sem voltak. Meg sokszor tett olyan megjegyzéseket, miért nem járok ilyen-olyan tanfolyamra, miért nem vettem részt valamilyen pályázatra, ahol nyertem volna.

2 pályázaton nyertem már, a harmadik pályázatnál pedig az ötödik helyezett lettem, és otthon ezt mondta az anyukám: "Miért van, az, hogy az a fiú nyerte meg a díjat, te meg nem?" Apukám meg azt mondta neki: "Hagyjad már! Nem mindenki nyerhet. Fogadd el őt, mert ő a mi lányunk"


Szóval, az ő nevelési módszere olyan hatással volt rám, hogy úgy érzem, miatta van az egész, hogy nem akarok gyereket. Ráadásul nem szeretem a kislányokat. Valószínűleg az a villamosos eset miatt van, amit máig nem tudok kiverni a fejemből.

Az egyik rokonomnak van egy kislánya, akit szintén nem szeretek, és sokszor akaratlanul jön ki a "szerencsétlen flótás" megjegyzés. Szerencsére, sokan tudják, hogy ez mind az anyukám hibája, ezért nem haragszanak rám.


Bevallom, egyszerre rossz és jó érzés ez. Rossz, mert fájdalmat okozok annak az elkényeztetett gyereknek, a jó meg az, hogy továbbadom azt a fájdalmat, amit anyukámtól hallottam.


Apukám elfogad engem olyannak, amilyen vagyok. Ez persze, nem azt jelenti, hogy mindent rám hagy. Szigorú, de szerető szülő volt és sosem kényeztetett el engem. Anyukámmal együtt arra neveltek, mik az élet szabályai.

2012. jún. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!