Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kell viselkedni egy...

Hogy kell viselkedni egy olyan kapcsolatban, ahol a pasinak már van egy gyereke?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 2 hónapja összejöttem egy 29 éves sráccal, aki egyedül neveli a 3 éves kisfiát. Nem voltam még ilyen helyzetben, teljesen más, mint egy átlagos kapcsolat. Nagyon aranyos a fia és rajta is látom, hogy jó apa. Csak attól félek, hogy lesznek olyan pillanatok, amiket majd jól kell tudnom kezelni. Pl. a fiával nem tudom, hogy viselkedjem, mint egy barát, vagy néha tanító jelleggel is közelíthetek-e. Ha együtt vagyunk 3-an, akkor nem ignorálom a kisfiút, hanem játszom vele, beszélek hozzá és olyankor mindig mosolyog vagy nevet. Viszont olvastam olyat, hogy az apuka barátnőjének nem kell a gyerekkel foglalkoznia, mert semmi köze hozzá. De akkor meg idegen lennék számára és nem tudna velem megbarátkozni, nem?

Akik voltak vagy jelenleg is ilyen helyzetben vannak, tudnának nekem pár "baráti" tanácsot adni ezzel kapcsolatban? Mikre érdemes odafigyelni egy ilyen kapcsolatban, miket nem szabad soha tenni.


2012. jún. 16. 09:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

ha 2 hónapja vagytok együtt az nagyon kevés.

a gyerekre semmiképp ne szólj rá.meg ez majd kialakul idővel h mit szabad és mit nem.

az apaval nyugodtan megbeszelheted ezt,h még nem volt ilyen párod,ennyi,ez nem ciki,h nem tudod.sokszor egy anya se tudja h bánjon mit kezdjen a sajat gyerekevel.

2012. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha barátnő vagy, akkor légy a gyermeknek barátja. Ha majd feleség leszel, akkor is maradj a kicsinek a barátja. Majd amikor ő azt mondja neked, hogy úgy érzi, mintha te az ő anyuja lennél, akkor valahol nála előrébb léptél a ranglétrán. De még akkor is maradj a barátja.


Ha valamire meg kellene tanítani, ne felülről kezeld, hanem "ereszkedj le hozzá", légy vele egy szinten, és úgy beszéljétek meg a dolgokat. Sokkal inkább elfogadja a baráti tanácsot, mint a felnőttek utasításait. Ettől függetlenül számíthatsz arra, hogy néha-néha megkapod, hogy nem vagy az anyja, nincs jogod beleszólni a dolgaiba.

2012. jún. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy rászólok, mert nem lenne okom rá, csak úgy összességében a hozzá való viszonyomban, meg egyéb külső tényezőkben vagyok bizonytalan, egy ilyen kapcsolat teljesen más és másképp kell alkalmazkodni.
2012. jún. 16. 09:56
 4/21 A kérdező kommentje:
Illetve még az is a problémám, hogy ő sokat szeretne velem lenni, mindennap órákra és olyankor lelkiismeretfurdalásom lesz, hogy azt az időt a fiától veszem el. És mindig kérdezem, hogy a fiára ki vigyáz, vagy voltak-e ma már együtt, mert ha nem, akkor olyan rossz érzésem lesz.
2012. jún. 16. 09:59
 5/21 anonim ***** válasza:
20%
de gáz vagy. 20 évesen igy elkurni az életed xD
2012. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
És igazából azért vagyok ilyen bizonytalan, mert mikor a szüleim elváltak és apunak lett barátnője, háttérbe szorítva éreztem magam, hogy vele többet van és engem elhanyagolt, meg együtt mentek mindenhova. És ezért én ebben a helyzetben a legalkalmazkodóképesebb akarok lenni, mert hiába vagyok "új barátnő", én ezt már átéltem és épp ezért úgy akarok vele együtt lenni, hogy a fiának se származzon semmi hátránya belőle.
2012. jún. 16. 10:06
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Viselkedj barátként vagy "nővérként" a kisfiúval.

Tanítgatni lehet, tekintettel a korotokra, hiszen te felnőtt vagy, ő meg kisgyerek.


A többi nevelési dolgot (rászólhatsz-e, stb) meg beszéld meg az apjával.

Esetleg csináljatok sok közös programot, amit a kisfiú is élvez - állatkert, erdőben sétálás, pancsolás, stb.

2012. jún. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem "kúrtam el" az életem, csak meg kell tanulni jól kezelni a dolgokat.
2012. jún. 16. 10:09
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy viselkedj vele barátként. Játssz vele, foglalkozz vele sokat.

Meg szabad kérdeznem, hogy mi van az édesanyjával? Elváltak vagy meghalt esetleg?


Szabályok, rendszerek már most is vannak a kisgyerek életében, én azt mondom, üljetek le a pároddal, mondja el neked, mik ezek a szabályok és ezeket te is tartasd be a kisgyerekkel.

2012. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Neked nincs semmiféle teendőd, nem igényel a szituáció semmilyen különleges bánásmódot a részedről a kicsivel szemben. 2 hónap nagyon rövid idő, még az apukával sem ismeritek egymást eléggé, nagyon képlékeny még a dolog. Ne nyomulj a gyerekre, legyél vele barátságos, de ne akard vele elmélyíteni a kapcsolatot. Az se biztos, hogy egyáltalán az apjával együtt maradsz, 20 évesen szinte te magad is gyerek vagy még, minden bizonnyal nem ez a fickó sem az első, sem az utolsó palid. Nem szerencsés, ha a gyerek esetleg túlzottan kötődni kezd hozzád, aztán apuka rádun vagy épp te unsz bele abba, hogy 20 évesen más gyerekét pesztráld.
2012. jún. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!