Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan rokonnal, aki egyetlen egy másodpercre sem marad csendben akárhol is vagyunk?

Figyelt kérdés
A sógorom állandóan beszél, értem én, hogy nem vagyunk egyformák, de akármiről is van szó, senki sem tud szóhoz jutni a családból, mindig ő beszél. Nagyon hangosan is beszél és van, amikor a gyerekeim megijednek, mikor hirtelen felemeli a hangját (nem haragból). Már próbáltuk neki mondani, hogy így meg úgy, de nem tud megváltozni. Hogyan segíthetnénk neki? Szerintem a milyensége nagyon közre játszik abban, hogy nincs párkapcsolata sem. Őszintén szólva, idegesítő tud lenni az állandó beszéd a jelentéktelenebbnél jelentéktelenebb dolgokról. Mást a családból nem is hallgat meg, a szavába vág.
2009. júl. 5. 04:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Ilyen nálunk is van, idővel az agyunkra ment már így minél kevesebbszer találkozunk.

Nem érti meg, hiába kéred meg rá, hogy változtasson kicsit.

Vagy vágj te is a szavába vagy tegyél rá sértőbb megjegyzést, hogy vegye már észre magát. Ha nem alakul így sem a helyzet akkor el kell kerülni, mást nem tehetsz. Nálunk is pont ugyanilyen az ember, ahogyan leírtad. Idegesítő...

2009. júl. 5. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos ez tényleg nagyon zavaró, mert egy normális témáról nem tudsz beszélni, hiába kérdeznek valamit a rokonok tőlünk, ő válaszol vagy témát vált...szerintem felnőtt embernek ez gáz és nem veszi észre, hogy magának árt a legtöbbet, mert a lányok is biztos, hogy ezért kerülik el. Ki tudna akár egy percig is ilyen ember mellett maradni, hisz sugárzik róla, hogy más véleménye abszolút nem érdekli?
2009. júl. 5. 05:56
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ne hívjátok meg és Ti se menjetek egy darabig, ahol Ő van. Ha rákérdez, akkor pedig nyugodtan mondjátok meg neki amit itt is leírtál. Alkalmazkodni mindenkinek kell és akarat kérdése, hogy odafigyeljen a többség érdekében.
2009. júl. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Engem is így hagytak magamra, távolodtak el tőlem: velem az a baj, hogy mindig őszinte vagyok, s ezt várom el másoktól is. Gondolnátok, hogy emiatt pszichiátriai kezelés szükséges? Pedig alapjában kultúráltan társalgok, de nem tűröm el a mellébeszélést, alakoskodást, "tapintatosságot". Ez már csak így van. Majd lesz Neked is egy ilyen vagy hasonló tulajdonságod, s máris magadra maradsz.
2009. júl. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
11:58: más ha valaki őszinte, mint aki szó szerint 1 másodpercre sem tud csendben maradni. Szerinted az nem arrogáns, aki állandó jelleggel beszélni akar és felnőtt ember létére nem képes egy mondatot sem végighallgatni más ember szájából? Az ilyen valóban kezelésre szorulna, mert valószínűleg az egójával van valami. Egyébként mindenki tud magán változtatni, ha akar...
2009. júl. 5. 12:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Vagy megmondod neki, így nyersen amit ide leírtál, hozzátéve, hogy lehet ezért kerülik el a nők is, és jól meg fog sértődni, aztán vagy kinyílik a szeme, vagy nem, vagy pedig elkerülitek, mert valóban baromi idegesítő az ilyen. Mást nem tudsz vele csinálni, mert magától nem veszi észre magát, akkor sem, ha célozgatsz, meg te is hangosan a szavába vágsz. Neki ez természetes, nem fog leesni a célzás.


Tényleg teljesen más az, ha valaki csak simán dumál, vagy valaki folyton őszinte.


Egyébként, ne csodálkozzon a válaszoló sem, ha eltávolodtak tőle, a megmondó emberkék nem túl népszerűek. Más tapintatosan őszintének lenni, hallgatni amikor kell, néha meg egy-egy kegyes hazugságot elengedni, meg folyton jól megmondani a magadét. Nem kérdés kinek a társaságában lennénk szívesen. Jó az őszinteség, de azok, akik túlzásba esnek nem épp népszerűek. Más részt, ha valaki idegesítő, hadd távolodjunk már el tőle...

2009. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szerintem is más a kettő és a válaszolótól azért is eltávolodhattak, ha olyan dolgokba szólt bele, amihez nem volt köze.


Igazából már tudja a sógorom az igazat, megmondtuk neki. Ő mindig arra hivatkozik, hogy nem tehet róla, az anyjától örökölte...de ne tudjátok meg, simán elbeszélne bárkinek egy hétig is egy másodperc szünet nélkül. Gondolhatjátok, hogy milyen az, mikor órákig beszél valaki és örülnél, hogy a családi összejöveteleken beszélgettek, ehelyett valaki lenyom egy 5-6 órás monológot, amibe véletlen sem szólhatsz egy szót sem. Na meg ami mindennek a teteje, hogy hirtelen úgy felemeli a hangját, hogy van, amikor a gyerek sírva fakad. Nem rossz a harmadik hozzászóló felvetése. Valójából azt gondoljuk a férjemmel, hogy nem ártana beszélni egy szakemberrel, mert ez már beteges. Szerintem valamit kompenzál az ilyen ember, nem?

2009. júl. 5. 13:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Olyan, mintha a 11:58-as hozzászóló az anyukám lenne :-(((

Ő ilyen, állandóan mondja, mondja, mondja. A munkahelyét, a szomszédjait, a családtagokat. Ha nincs új témája, akkor elmondja ugyanazt a sztorit még 42-szer....ha valaki megpróbálja átvenni a szót? Lesi, hogy mikor kottyinthat bele és ŐŐŐŐ folytatja is a témát. Már nem szólnak hozzá a munkahelyén, nem beszélnek vele a szomszédai...és ő meg van győződve róla, hogy azért, mert ő szókimondó és őszinte. Neki ami a szívén, az a száján... hát akkor jó nagy katyvasz van bent!

Nem változik. Próbáltam szépen, próbáltam csúnyán. Nem változik meg. Próbáltam kikerülni, kevesebbet találkozni vele. Felhívott minden nap telefonon, szombat-vasárnap kétszer is naponta. És mondta egy órán keresztül...

Egy évvel ezelőtt mondvacsinált okkal összeveszett velem, azóta nem tartjuk a kapcsolatot. Csúnya leírni, de nem hiányzik.

Az ilyen ember önző, másokat teljesen figyelmen kívül hagyó személyiség. Biztos, hogy zavar van a fejében.

2009. júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is úgy látom, hogy igazából az lenne a legjobb megoldás, ha megszakítanánk vele a kapcsolatot, de nem akarok fájdalmat okozni neki és vitát sem akarok a családban. Így is mondta a férjemnek, hogy nehezményezi, hogy keveset beszél hozzá! Nem beszél hozzá eleget, mikor nem is hagy senkit szóhoz jutni. Paradoxon.
2009. júl. 5. 13:32
 10/11 anonim ***** válasza:
A 11:58-as leírta, hogy pszichiátriai eset, a barátok, családtagok kerülik mint egy bűnözőt. Mivel egyedül él, teljesen magára marad minden értelemben. A megértés, a segíteni akarás meg sem fordul senki fejében. Miért ő az önző? Hiszen beteg!
2009. júl. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!