Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne ha csak egyetlen...

Mi történne ha csak egyetlen egy másodpercre is megszűnne a súrlódás?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ti mire juttok evvel a kérdésre.

Szerintem rengetek katasztrófa lenne.


2009. jún. 30. 18:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Drasztikus hatásfoknövekedés a gépiparban.:-)

Ja és megszűnne a fogalom, mint együttható!

Eggyel kevesebb konstans.

2009. jún. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A súrlódás maga igazából számtalan apró kölcsönhatás egy kalap alá vétele és leegyszerüsítése. Ha megszünne, akkor vele együtt meg kellene szünnie ennek a számtalan apróságnak is. Szerintem alapvetöen megváltozna a világ szerkezete azonnal...
2009. jún. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Abban a pillanatban megsemmisülne a Föld és a világegyetem ebben a formájában.
2009. jún. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Minden megszűnne létezni, fölrobbanna minden, a Föld megsemmisülne, de vele együtt a Naprendszer is, az egész világegyetem elhamvadna, az emberek szörnyű halált halnának, rettenetes kínok közepette, az állatok élve égnének el, a növények csonttá fagynának, a legszerencsésebbek azonnal elporladnának
2009. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
76%
Utolsó nagyon nagy! :D:D:D
2009. jún. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Utolsónak részben igaza van - de semi fagyás vagy kín nem lenne. Minden szétesne elég rövid idő alatt.
2009. júl. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 ceri ***** válasza:
100%
A súrlódás megszűnése a világegyetem alapvető törvényeinek megszűnését jelentené. Az 1 mp. viszont nem nagy idő. Fénysebességgel számolva sem változna túl sokat a világegyetem. Utána kéne számolni, hogy a különböző struktúrákgan milyen változások történnek ennyi idő alatt.
2009. júl. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, a Föld, a Nap most azért is nem omlik össze, mert a részecskék közti surlódás nem engedi. Ha ez akár egy másodpercig is megszűnne, rögtön összébb esne a gravitáció miatt. Sok csillag szerintem fel is robbanna. Szerintem a Földön csak azok az emberek élnék túl talán, akik nem mozognak, mert akik igen, azok abban a pillanatban belecsúsznának a betonba (lendülettöbbletüknél fogva), mert az súrlódás híján nem állítaná meg.
2009. júl. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha 1 másodpercre szűnne meg, akkor rengeteg közlekedési balesetet (kanyarokban kivágódó autók, eleső járókelők) leszámítva semmi sem történne. Ha hosszabb időre, akkor kihalnának az élőlények. A bolygókat a gravitáció egyben tartaná különben.
2009. júl. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Továbbgondoltam kicsit a dolgokat, és most arra a következtetésre jutottam, hogy a Földből egy fekete lyuk lenne. Az anyag szemcséi, atomjai közötti súrlódás is megszűnne, így azok egymásba csúszhatnának, azokat a gavitáció is csak összébb húzná, és lenne rá esély, hogy ez a súrlódás visszaállta után is folytatódna, mivel a Föld közepén esetlegesen fekete lyukká préselődött anyag folytatná a dolgot. De ki tudja, nem tom mennyire kellene összecsúsznia, lehet hülyeség az egész.
2009. júl. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!