Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pár éve egy tisztes középosztá...

Pár éve egy tisztes középosztáylbeli család voltunk, mindekettőnknek biztos jól fizető állása vaolt, mára viszont a válság miatt sokkal lejjebb adtuk az életszinvonalunkat, vannak így mások is?

Figyelt kérdés

Pár éve simán befizettük a számláinkat,tellett egy kis kikapcsolódásra ,házfelújjításra,ma viszont a férjem munkanélküli ,tologatott számlák,minden fillér számít .


Idáig elképzelésem nem volt,hogy milyen lehet így élni ,nagyon más lettem,hol van már a kiegynsúlyozott,folyton mosolygó,pozitív énem ...


A kiút nekünk a férjem külföldi munkavállalása,mások hogyan élik meg a mostani helyzetet ami az országban van ?


2012. jún. 18. 16:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Pont úgy élünk mi is, ahogyan ti. Kilátástalannak tűnik minden.
2012. jún. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanez..:)

És a "legjobb" az ilyenekben, hogy mindig azok a családok járnak így, akik tisztességesen dolgoznak.

2012. jún. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem voltunk gazdagok de a kaján, számlákon és a többi fontosabb dolgon kívül tudtunk nem fontos dolgokra is költeni. Most meg nagyon oda kell figyelni hogy mit csinálunk. Mi is csúszunk néha a számlákkal.


Nem úgy néz ki hogy jobb lesz...de a remény hal meg utoljára.

Jegyezd meg, hogy attól nem fizetődik be a számla és nem lesz több pénzed, ha ezen idegeskedsz! :)

2012. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én nagyon rosszul élem meg ezt a lecsúszást ,pláne ha a gyerekeimnek kell egyre több dologra azt mondani,hogy sajnos nem lehet .
2012. jún. 18. 16:20
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez. Futotta nyaralásra, két autó fenntartására, nem volt gond egy új ruha, cipő, havonta néhányszor étterem...

Most meg csúszunk a számlákkal, az autómat le kellett tennem, mert nincs pénzem javíttatni - pedig dolgozunk mindketten...

2012. jún. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak azért vagyunk így, mert gyereket vállaltunk és engem nem vettek vissza így volt 8 hónap amikor csak a férjem fizetése volt.

Nehéz volt hogy a boltban nézni kell az árakat, hogy a lányunknak nemet kell mondani :-( Szerencsére a megtakarításunk kitartott, így a számlákkal nem volt gond. Ha az nem lett volna....


Nektek meddig volt elég? A férjed mióta keres munkát?

Nekünk is sokan mondták a külföldet, de sajnos anyósom nagyon beteg, nem lehet magára hagyni. Ha nektek nincs ilyen "akadály" akkor szerintem menjetek.

2012. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Akik ugyanígy vagytok mennyire merül fel nálatok a külföldi munka,kitelepedés ?
2012. jún. 18. 16:24
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
hajaj...ne is mondd... soha nem éltünk nagy lábon,férjem átlag keresetes volt,de mindenünk meg volt! MINDENÜNK. Számlák után még volt némi pénzünk egy napokat kirándulgatni ország szerte,vacsorázni menni, moziba,hazajárni vidékre. Akkor 10 ezerből haza tudtam menni a szüleimhez,ma már két és fél évvel később több mint a duplája... (benzin,matrica,...) gyesen vagyok,a munkahelyem nem akar visszavenni,munkát meg nem kapok sehol. (már csak az éjjelibe is belementem, de a kutyának nem kellek)
2012. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"Nektek meddig volt elég? A férjed mióta keres munkát? "


Még mielőtt munkanélküliv vált volna ,már el is ment a megtakírításunk,előtte hónapban temettük el a férjem nagymamáját és fizettük ki az ápolás költségeit kb 400.000 Ft volt.

Aztán jött a hír,hogy elküldik a munkahelyről munaknélkülire,mert nincsen megrendelés,akkor még azt ígérték,hogy pár hónap múlva visszaveszik,így végkielégítést sem adtak !!!

2012. jún. 18. 16:27
 10/20 A kérdező kommentje:
Mindez fél éve volt és most megy a férjem ki hónap végén külföldre.
2012. jún. 18. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!