Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vághatnék vissza a...

Hogyan vághatnék vissza a szomszédnak?

Figyelt kérdés
Fiatal pár vagyunk egy óriási társasházban, nem éppen a legjobb környéken. A szomszéd öregasszony álladóan magyaráz, hogy nem takarítjuk az ajtó előtti részünket, mert állítása szerint oldalról, ha odavetül a fény akkor látszanak a lábnyomok. Tehát ne ilyen mocskos, sáros valamit képzeljetek el. Mégcsak nem is piszkos. A lényeg, hogy a legújabb húzása, hogy a kitett (biztos, hogy ő volt) egy papírt a házirendről és szövegkiemelővel bekeretezte, azt a részt, hogy az ajtó előtti folyosórészt takarítani kell (mindezt persze elénk). Eddig arra gondoltam, hogy felmosom a kedvéért, de most már azért sem fogom. Nem szeretem a koszt, de az ajtó előtt komolyan még egy szösz sincs. Miért magyaráz, amikor a lépcsőházba egyesek belepiszkítanak? Mit lehetne csinálni? (Azért nem akarok az ajtaja előtt szándékosan sáros cipővel járkálni:)) Nincs jobb dolga??
2009. júl. 5. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Rossz szomszédság török átok!Vagy hogy is van a mondás?Szerintem jobb nem kekeckedni az ilyenekkel,mert egy rossz szomszédi viszony rendesen megkeserítheti az együttélést.Mosd fel azt a pár négyzetmétert és ha még mindig kötözködik akkor valami más baja van és nem tehetsz ellene semmit,egyszerűen nem vagy neki szimpi.Mi is laktunk 84 lakásos társasházban,ott is mentek ilyenek.Jobb a békesség.
2009. júl. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy ne vágj vissza, mert akkor sose lesz vége. Egyszerűen ne foglalkozz vele, nézz át rajta. Ha nagyon rikácsol,akkor vágd elé a felmosóvödröt, hogy akkor mossa fel úgy Ő hogy megfeleljen neki és lazán menj vissza a lakásodba.
2009. júl. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Eszembe jutott egy eset egy kolléganőmmel. Folyton megjegyzéseket tett, pl. hogy miért rendelhetnek tankönyvet a szerződéssel dolgozó kollégák a következő tanévre, hiszen nem biztos, hogy tanítani fognak. Az az ötletem támadt, hogy elismerem, hogy ő sokkal jobb, tapasztaltabb, és megkértem, hogy rendeljen helyettem.

Miért jutott eszembe? Mert úgy tűnik a szomszéd hasonlóan szőrszálhasogató. Nem tudom, mennyire oldható meg, de esetleg megcsinálhatnád, hogy megkérem, segítsen, hiszen előtte annyira szép a folyosó, mutassa meg vagy nézze végig, hogy hogyan takarítod, mondja meg, mit kellene másképp, ő biztosan jobban tudja. Fontos, hogy ne legyél gúnyos, tényleg úgy tűnjön, hogy neked ez fontos. Ha ezek után is kekeckedik, akkor meg mondd neki, hogy úgy takarítasz, ahogy tudsz, neked megfelel, kész, téma lezárva, hagyjon békén.

2009. júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Probald elterelni a szot, es amikor mondani kezdi a szoveget, fogd sietore, mondd hogy jaj, sietek munkaba, sietek be mert leeg az ebed, sietek ide-oda...blabla

Ne halld meg amit mond, csak koszonj hangosan kerdezd meg hogy tetszik lenni, lassa milyen kedves vagy, es mar lepjel is le!

Meglatod, ha meg sem hallod amit mond elobb-utobb eszreveszi, hogy tegedet a suket szovege egyaltalan nem erdekel, es megunja, hogy dumalhat neked, nincs ertelme.

Mi is emeletes hazban laktunk, es az alattunk lako idosebb holgy neha-neha szokott furcsan nezni, valamit morogni.

En mindig siettem, jo nagyot koszontem neki, es mar futottam is.

Nem kell neki visszavagni, hiszen annak semmi ertelme nincs, es ha visszavagsz akkor tovabb fogja folytatni a szovegelest.

Egyik fuleden be, masikon ki, amen!:)))

2009. júl. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem se vágj vissza!+hidd el azfogja idegesiteni őt a legjobban,ha nem fogalkozol vele, ha magyaráz rá se nézz tegyél úgy mintha ott sem lenne!
2009. júl. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!