Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a szomszédnak...

Hogy mondjam meg a szomszédnak, hogy nagyon zavaró, ahogy közlekedik?

Figyelt kérdés
Pár hónapja költözött fölénk egy fiatal nő, aki a lakásban és a lépcsőházban is hangosan kopogó cipőkben közlekedik. Az eddig jól alvó babám minden reggel és délután felébred rá, ill. minden hétvégén hajnalban, amikor a csaj hazajön buliból. Nem szeretnék vele összeveszni, de valahogy nagyon megkérném már, hogy próbáljon normális módon, csendesebben közlekedni...Volt már valaki hasonló helyzetben?
2010. febr. 23. 22:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
Úristen ez valahogy nehezen fog menni mert azért nem kérheted meg hogy mezitláb illetve a bejárati ajtónál vegye fel és le a cipjőt mert azért az egy cipő
2010. febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%
Kopogj be és mondd el ezt neki. Hogy legyen szíves papucsot cserélni, vagy hangszigetelt padlót letenni.
2010. febr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%
Mondd meg neki finoman, hogy a baba mindig felébred, amikor jön. Mondjuk nem lehet a nőnek megszabni, hogy milyen cipőben járjon, és azt sem lehet neki mondani, hogy vegye le ezt a cipőt, amikor elérkezik a lépcsőházhoz, de valahogy biztos meg lehet oldani.
2010. febr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de nem kell ironikusnak lenni. Másnak is van olyan cipője ami kopog, és mégis tud benne menni. Szerintem elég röhej, hogy a harmadikon meghallom, ahogy elindul a földszintről felfelé,. Az meg alap, hogy a lakásomban nem cipőben közlekedek...
2010. febr. 23. 22:10
 5/28 anonim ***** válasza:
92%
Hát ezt szerintem sajnos nem lehet nagyon megoldani, mert nem valószínű, hogy jó néven venné, ha arra kérnéd, hogy vegye le a cipőjét a lépcsőházban. Én is sokat járok magassarkúban, és a lépcsőházban tényleg nagyon kopog. Pláne, hogy az visszhangzik is, meg kő van. De hát én sem tudok vele mit csinálni, harisnyában meg mégsem mehetek végig a lépcsőházon.
2010. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
85%
Aki társas házban lakik, ott sajnos van ilyen!
2010. febr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszi. Tudom, hogy gáz, hogy szólni szeretnék neki ilyen dolog miatt, csak már dühít a tehetetlenség. Hogy hallom, hogy közeledik, a pici pedig felsír. Én is magas sarkúban járok, de a lépcsőkre nem lépek teljes talppal, így nem kopog...
2010. febr. 23. 22:15
 8/28 anonim ***** válasza:
46%
Hol laksz te valami faluban? Szerintem a város zaja sokkal nagyobb mint egy cipőkopogás, ráadásul az egész nap tart... Ennyitől felébred a babád? Eddig sirí csendben tartottad vagy mi?
2010. febr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%
Ez a társasház átka... Én csak az tudom neked mondani, hogy a picik azért könnyebben tudnak alkalmazkodni ehhez, pl. én kiskoromban egy szobában aludtam a szüleimmel, akik mindketten úgy horkoltak, hogy ma már nem bírnék ott megmaradni ha arról lenne szó, de anno úgy aludtam, mint a bunda. De az szerintem csak rosszul jönne ki, hogy ilyenért szólsz neki, mert ha megsértődik, csak azért is trappolni fog... Amit tehetsz, hangszigeteld le jobban a gyerekszobát, ha van rád mód.
2010. febr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%
22:25-ös, attól még, hogy valaki városban él, nem biztos, hogy zaj van. Én Pécsen lakom, városnak éppen város, nem is kicsi, de ahol én lakom, ott csönd van, pláne mert egyik ablakom sem a parkolóra néz, csak a parkra. Itt maximum a liftet hallani, ahogy jön-megy.
2010. febr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!