Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vigyek valamit a szomszédnak,...

Vigyek valamit a szomszédnak, vagy elég, ha még egyszer elnézést kérek?

Figyelt kérdés

Festik a házunkat. Ehhez ugye át kell menni a szomszéd udvarába. A ház elvileg üres, mert pár éve meghalt a bácsi, a lánya a mögötte lévő telken lakik.

Tegnap átcsöngetett hozzánk,hogy a festők kibontották a kerítést (nagyon rossz már egyébként a kerítés), és úgy mentek át, meg otthagytak valami üdítősflakont is! Hozzáteszem, teljesen igazat adok neki, mi mondtuk a festőknek,hol menjenek át, de nem ott mentek! Azért meg kifejezetten haragszom,hogy ott hagyták a szemetet. Bár ők azzal védekeztek,hogy a végén akarták eltakarítani, és látták,hogy üres a ház, gazos az udvar, úgy voltak vele,hogy két napig még nem zavar senkit a flakon!

Na mindegy, reggel még egyszer elnézést kértem. Akkor már elkezdte mondani,hogy már régebben is akart kérdezni,hogy milyen víz folyik nálunk elől. Mondtam,hogy semmilyen nem értem miről beszél. Hát kiderült, hogy az egy pvc cső, amit mi azért helyeztünk oda,hogy ne kelljen árkot hagyni az előkerteben, ez így szabályos. Mondtam a férjemnek,hogy már kezdett kicsit kötözködés szaga lenni, menjünk elébe a dolgoknak. Szerintetek vigyek neki valamit (sütit,csokit), vagy elég,hogy kétszer is elnézést kértem. Nem szeretnénk rosszban lenni vele!


2011. máj. 27. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legfontosabb, hogy tegyétek rendbe, amit szétszedtetek, vagyis a szétbontott kerítést csináljátok meg, és a szemetet is takarítsátok el!
2011. máj. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Ajaj szegénykém...rossz szomszédság,török átok!!!Nehéz lesz ezzel a szomszéddal jóban lenni,de ne legyen igazam.Nem kell venni semmit sem,és ne legyél ilyen jó ember-a mai világban ezzel csak elnyomnak..én is ilyen volam,jól meg is szívtam!
2011. máj. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lakik ott tényleg senki, akkor az a két elnézés kérés elég lesz :- )... De ha nagyon fontos, akkor vigyél egy tábla csokit
2011. máj. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Elnézést kértél, nem nagy ügy az egész, semmit nem kell vinned. Mondjuk én a szomszéd helyében nem csengettem volna be egy ott felejtett flakon miatt.
2011. máj. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Ajándékot felesleges. Elnézést kértél, annyi. Ha most ajándékozgatsz, elképzelhető, hogy vérszemet kap és rátok fog ragadni.Egészséges távol tartás a megfelelő.
2011. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

mit tennék? (jól érzed, a BÉKE nagyon fontos a jövőre nézve!):

1.elmondnám, hogy nagyon bánt, hogy megegyezés ellenére kibontották a kerítést

(nem kell hozzátenni, úgyis rossz volt. PAX.)

2.és megkérdezném: hogy tudnán helyrehozni?


p.s.:

megjegyzem még:a festőket be kell vonni: ők hozzák helyre

(ők tudják, hogy jogtalant csináltak, és egyébként meg ügyes fijjug azért, csak lezserek)

2011. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Én a szétbontott kerítést biztos rendbehoznám/rendbehozatnám és utána átmennék egy doboz bobbonnal, vagy egy üveg borral és még egyszer elnézést kérnék.

De én ilyen vagyok, nagyon nem szeretek haragban lenni senkivel.

Szerintem ez így teljesen korrekt dolog lenne és ha utána is kötözködik, na akkor hagynám a fenébe, mert azért baleknak nem kell lenni.

Szóval egy próbát még megér, de aztán ennyi.

L/24

2011. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%
A kerítést rendbehoznám, a flakont kidobnám. Ezen felül semmit a szomszédnak! Mit okoskodik a cső miatt? Semmi köze hozzá! Ha nagyon felidegesítene még fel is pofoznám...
2011. máj. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

A dolgok a gyökerüknél már rossz irányt vettek.

Elsősorban neked először engedélyt kellet volna kérni tőlük, hogy egyáltalán a festők átmehessenek.Már ne is haragudj, de én is egyből ellenséges fordulatot vennék és aztán még az élő fába is belekötnék ha egyszer csak se szó se beszéd arra mennék haza, hogy vad idegen"festők"rohangálnak az én udvaromban.

2011. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Anno még ő mondta,hogy nyugodtan menjünk át, ha kell,mert úgysem lakik ott senki! Most megint meg akartuk kérdezni,csak a fiáéknál volt,mint kiderült, ezért nem volt otthon!

Ja a kerítést a festők minden nap visszatették, mert kb. 10 perc!

Egyébként igazat adok neki, reggel le is szidtam a festőket a szemetelésért. Csak nem szeretném,ha egy hiba miatt most már minden baj lenne!

2011. máj. 27. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!