Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öngyilkos lett az édesapám....

Öngyilkos lett az édesapám. Hogyan lehet ezt elfogadni?

Figyelt kérdés

2 hete történt.3 éve elköltözött,napi szinten beszéltünk minden este csak dumáltunk a nagy semmiről,röhögtünk a telefonba.Havonta jártam le hozzá egy hétvégére.


Úgy volt hogy jön haza hozzám.Reggel 9 kor felhívott telefonon hogy most indul értem,pakoljam be a cuccaim,2 óra múlva ideér.Délben már kezdtem aggódni hogy hol lehet,hívtam telefonon de ki volt kapcsolva. Fél egykor becsengettek a rendőrök és közölték velem,hogy édesapám egy 3 méteres betonfalba hajtott autóval 180 km/h-val.Az autóban megtalálták a végrendeletét és egy búcsú levelet.

Abban leírta hogy én vagyok a mindene,a legfontosabb dolog az életében és hogy azt kívánja teljesüljön minden álmom,amit valaha is elképzeltem.


Hogy lehet ezt feldolgozni hogy nem köszönt el? Meg volt beszélve hogy megyünk horgászni és moziba!!!


20/L


2012. jún. 18. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
őszinte részvétem:((((azt szokták mondani majd az idő segít,de nem hinném.
2012. jún. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

"Az autóban megtalálták a végrendeletét és egy búcsú levelet. "


Nekem ennél a pontnál sántít a sztori, de nagyon remélem, hogy ilyennel nem viccelsz, úgyhogy részvétem.

2012. jún. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Részvétem. Ismerősöm apja motorbalesetben halt meg,anyák napján.Nagymamánál voltak vidéken,amikor jöttek haza,ő ártatlanul halt meg.
2012. jún. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Miért ne lenne igaz? A lakásában is már minden bőröndökbe volt neki összepakolva amikor el kellett mennem a ruháiért.


Előre kitervelte.

2012. jún. 18. 23:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!


Fogadd el úgy, hogy ez volt az ő utolsó kívánsága: meghalni.


Próbálj arra gondolni, hogy most már van egy "őrangyalod", aki föntről fog neked segíteni (ő írta, hogy te vagy neki a legfontosabb és azt kívánja, hogy teljesüljön minden álmod).

Nem tudom mennyire vagy spirituális beállítottságú, de én sokszor éreztem azt, hogy valamilyen lehetetlen helyzetből úgy jöttem ki, hogy valaki föntről segített és én mindig valamelyik elhunyt szerettemre gondoltam ilyenkor.


A miérteken ne rágódj! Azon se, hogy mit beszéltetek előtte. Főleg azon ne, hogy mit csináltál volna, ha elmondta volna a tervét.

2012. jún. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, részvétem. Ismerek egy srácot, aki érettségi előtt járt így, ahogy te. Nagyon erős volt, nem maradt otthon sokáig a gondolataival, folytatta az álmait, talán pont az édesapjáért is. Mintha érte még jobban el akarta volna érni azt, amit szeretne. Színötös lett az érettségije, pár éve diplomázott az ELTE-n. Büszke vagyok rá és az apukája is az lenne. Pedig borzasztóan nehéz lehetett, ahogy most neked. Ha elfogadsz egy tanácsot, ne felejteni akarj, mert az lehetetlen. Próbáld meg elfogadni a helyzetet és együtt élni a vele töltött szép emlékekkel. Sok erőt és kitartást kívánok neked.
2012. jún. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, őszinte részvétem! :(

Átérzem a helyzeted, tudni akarod miért tette.

Ne hánytorgasd fel a múltját, biztos oka volt a tettének. A miérteket meg főleg felejtsd el, illetve a terveidet is vele kapcsolatban. Nagyon nehéz tudom és könnyű leírni -mondani- a dolgokat. Amúgy ugyan azt szerettem volna leírni, amit az #5-ös és a #6-os váalszoló megfogalmazott. (Szerintem szebben is.) Most már gondolj rá szeretettel, a bűneit felejtsd el és fogadd el, lehet hogy ez volt az utolsó kívánsága. Gondol arra, hogy fentről vigyáz rád és mindig ott lesz a bajban veled. :) Kitartást és foglald le magad valamivel, de azért tudd hol a határ.(Mármint ne őrülj bele a munkába.) Emlékezz vissza a jó emlékekre, a szép időkre. Sírd ki magad, az segít. (De lehetőleg ne hallgass szomorú zenéket, kapcsold el a TV-t, a rádiót ha ilyet hallanál. Lehet, hogy ez évekig így lesz, de akkor se erőltesd magadra a szomorúságot és a bánatot.) Valamint a fájdalom idővel enyhülni fog. (Persze először csak kismértékben és csak hónapok után, de 1-2 év múlva már más lesz.) Ugye 1 évet kell "próbaként" kiállni, a szeretett személy halála után, immár nélküle.

Még egyszer őszinte részvétem és tényleg nagyon sajnálom!

2012. jún. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!