Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem lassan 1 éve munkanél...

A férjem lassan 1 éve munkanélküli, de nem hajlandó "bármilyen alja" munkát elfogadni. Meddig legyek türelmes?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves lányunk.

Az elején egyetértettem vele, hogy nem kell mindent elfogadni, de most már nagyon jó lenne ha dolgozna. Közben is keresgélhetne.


Nektek mi a véleményetek?


2012. jún. 5. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyagilag nem engedhetitek meg magatoknak a válogatást, akkor semeddig.


Mi a végzettsége, milyen munkát szeretne egyébként? És mi az, amit nem fogad el?

2012. jún. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

azért egy férfiban legyen annyi becsület, hogy dolgozik, ha már családja van. ha téglát kell pakolni, akkor azt.


tele vannak az állásportálok, ha mást nem legalább küldje szét a CVjét ahova csak tudja.

2012. jún. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

mit dolgozott előtte? milyen beosztásban?

És mik lennének azok az "alja" munkák?


Mondjuk lássuk be sok férfinak az önbecsülése is elveszik ha elvesztik az állásukat. Ha pl. előtte egy magas pozícióban voot mundjuk egy vezető beosztásban, hát akor bizony nagyon nehéz lehet elmenni utána egy boltba eladónak pl.


Félre ne értsetek, természetesen onnantól kezdve hogy ygerek is van bizony lejjebb kell adni az igényeket.


Akkor most csak te vagy a családfenntartó kérdező?

2012. jún. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Bankban dolgozott, irodában középvezetőként. De ez most elég esélytelen :-(

Van diplomája és jól beszél angolul és franciául.

Lett volna egy futárcégnél állás, az ügyfelekkel kellett volna tartani a kapcsolatot és egy biztosítónál szintén kapcsolattartói állás (nem értékesítés, a meglévő ügyfelekkel kellett volna foglalkozni). De kevés a fizetés, rossz a munkaidő :-(


Igen, most én dolgozok. Amikor 1 éves volt a lányunk, akkor jöttem vissza. Szegényt nagyon megviselte, mert addig szopott napi 3-4x, most már csak este tud.

2012. jún. 5. 09:28
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én diplomával is elvállaltam mindenféle munkát, mert kellett a pénz.
2012. jún. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk is ugyanez volt a helyzet, annyi különbséggel, hogy mi csak terveztük még a babát, mikor elbocsájtották. Szintén diplomás, nyelveket beszélő emberről van szó. Ő is képest volt ilyen-olyan indokkal elutasítani egy- egy állást, én pedig két helyen dolgoztam. Fél év után elégeltem meg az önsajnálatát, és elmondtam neki, ha egy hónapon belül nem talál BÁRMILYEN állást akkor szedje össze a cuccait és tartsa el az, aki akarja. Na..volt is belőle sértődés, nem szólt hozzám egy hétig. Aztán amikor látta, hogy nem viccelek, összeszedte magát. Először ilyen ügynök lett, de folyamatosan kereste közben az megfelelőt. Most vezető beosztásban dolgozik. Tehát szerintem nem kell tovább türelmesnek lenned, légy határozott, és mondd meg neki, hogy legalább a kislányát nézz, és emelje fel a hátsóját!
2012. jún. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Valahogy rendet kéne tenni a fejében, hogy nem azt a világot éljük, amikor őrá vár mindenki tárt karokkal. Nem értem mégis mire vár? Győzd meg, hogy ha elmenne dolgozni bárhova, több eséllyel találna jobb állást, mert lennének új kapcsolatai.
2012. jún. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Jézus úristen! Az én férjem jelenleg kapálni és szőlőt kötözni fog járni, napi 3600 Ft-ért. Mit meg nem adna egy olyan munkáért, amit a férjed alja munkának nevez.

Ha pénzt akar keresni, akkor adja alább.

Én végzettségem szerint irodavezető vagyok, de dolgoztam már hipermarketben 2 műszakban eladóként, jártam kapálni, almát szedni. És most is azon gondolkozom, ha lejár a gyesem, akkor a több műszakos munka kivételével (amit a gyerek miatt nem akarok), bármit elvállalok. Még a takarítást is.

Én a te helyedben már rohadtul nem lennék türelmes. Ez nem arról szól, mint nagyon sok embernél, hogy nem talál állást, hanem nem akar.

Az én férjemnél az jelentette az alja munkát, mikor tök messzire el kellett volna mennie hetekre birkákat őrizni és semmilyen tisztálkodási lehetősége nem lett volna. Azt hittem nálatok is ilyenről van szó.

2012. jún. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Semeddig,adj neki 2 hetet,különben eltarthatja magát a nemlétező segélyéből.


Párom is volt meló nélkül,diplomás,több nyelvet beszél,de nem épp olyan környéken lakunk,ahol üres állások hada van.1 hónapig keresgélt,aztán beállt pizzafutárkodni.Az egyik pizzarendelő által lett irodai melója,többször vitt ki oda pizzát,elbeszélgettek,még meg se hirdetett munkára felvették,azóta előléptették,jobban keres mint ahol a munkanélkülisége előtt dolgozott.

2012. jún. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjednek ez alja munka amit te mondasz akkor én felkötöm magam....

Így is nehéz helyzetben élünk kevés a munkalehetőség, a férjedben legyen annyi hogy ezeket elvállalja mert simán tudná csinálni, mások mit meg nem adnának egy ilyen munkáért hogy egész nap ülni kell az irodában telefonálni és nézni ki a fejedből. Én 3 műszakban dolgozok egy raktárban persze folyamatosba azt hozzá teszem nekem még hétvégéim sincsenek most meg holnap van a pihenő napom. Én sem akartam ezt a munkát elvállalni azok után amikor megszűnt a legjobb munkahelyem ahol imádtam dolgozni. De ha én el akarom tartani a feleségemet meg a 4 éves kislányomat és már a kis tesót is tervezzük és akkor mindegy mit de valamit dolgozni kell. Feleségemnek jó munkahelye van jól keres de az kevés lenne arra hogy mindannyiunkat eltartson. Sajnos ez van én a helyébe elgondolkoznék ezen. Mondd meg neki nyugodtan hogy van mondjuk 1 hónapja hogy találjon valamit, ha nem akkor vagy ő megy vagy ti mert nem vagy hajlandó még őt is eltartani.

2012. jún. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!