Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya: "nem vagyok itthon és...

Anya: "nem vagyok itthon és éhezik a gyerek". normális?

Figyelt kérdés

itt vagyok barátom szüleinél tanulom a tételeket, az anya elment 4 órára valahova, barátom gyakorlaton van, egyedül vagyok a 11 éves fiú val, haza jött az anya kérdi a gyerektől hogy evett-e, azt mondta nem, és az anya elkezdte (persze nem előttem, de halhatóan) hogy ha ő nem jön haza akkor éhezne végig? meg nem etetik szegény gyermeket, nem lett megetetve bla bla bla.......

most megbocsás de ez normális??????? 11 éves gyerek!nem csecsemő vagy 5 éves ovodás!! van keze lába, mikróba kell rakni kaját és kész, vagy kenni egy szelet kenyeret,mert tudd. de a legjobb fogyatékos néma? ha annyira éhes nem bír szólni hogy kell neki enni segítsek..ahj csak felídegesített hirtelen



2012. jún. 19. 15:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális,túl önállótlen

öcsém is 11 éves,de jópár éve kiszolgálja magát,tavaly óta már a gázt is használhatja,de mikrót már nagyon rég.

2012. jún. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 yuda ***** válasza:
100%

Szülők sokan nem tudják, de a gyereknevelés egyik legfőbb célja, az életre való nevelés. Ebbe belatartozik, a munkára nevelés, az önállóságra nevelés. pl. amit említettél, tudjon magának korosztályának megfelelően valami ételt készíteni. Egy kenyér megkenése minden bizonnyal 11 éves korban menni fog.

Mondjuk ha te ott vagy, ehettek együtt, ebben nem látok semmi kivetnivalót, ha teszem azt te eszel, akkor odahívod a fiúcskát is. Máskor legyél kezdeményezőbb nyugodtan, mert lehet nem a te otthonod, de jót te

tenni bárhol lehet :)

gyerekek nem mindig kezdeményezőek, kell őket noszogatni, ..sőt sokszor úgy belefeledkeznek egy játékba, hogy enni, inni elfelejt. Ha van körülötte idősebb ember, időnként nem árt rákérdezni náluk, mert a gyerekek már csak ilyenek.

2012. jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem normális, 11 évesen én már otthon egyedül főztem magamnak. Oké, nem éttermi menüket, csak mit tudom én rántottát, fagyasztott fasirtot stb. Ennyire szerintem egy 11 évesnek már képesnek kell lennie. Azért vagy náluk, mert te vigyáztál a gyerekre? Ha igen, akkor szólhatott volna az anyja előre, hogy ekkor és ekkor adj enni a gyereknek, nem utólag kellene téged hibáztatni.
2012. jún. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem éhezett és igen abban a korban van, hogy odamegy a hűtőhöz és kinyitja.. vagy szól neked.

De abban, hogy így kiakadt az anyja én más problémát látok. Valami rejtett dühe agressziója van irányodban. Csak várta a felületet ahol beléd köthet. Biztos nem zavarod te ott őket?

2012. jún. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Higgadj le, vszínűleg hasonlóan gondolkodsz mint én :)

a barátom öccse 19 éves, idősebb nálam 1 évvel és ő is képtelen mindenre. Ha anyukája nem keni meg a szendvicset, v a barátom v én nem melegítünk neki kaját akkor nem eszik.

Azt hiszem itt vannak a bajok... én kb. 7-8 éves korom óta ellátom magam ilyen tekintetben, most meg már teljesen önnáló vok kb. 14 éves korom óta. Ha elutaznak anyuék kb. 1 napi kaja van itthon, akkor főzok magamnak ha elfogy :D náluk 1 heti kaja van, mert a kis Zoli nem képes semmire :) vt már olyan h 1edül vt otthon 3 napig, a hütő tele kajával és mire hazaértünk 3 pizzásdoboz várt, mert lusta vt megmelegíteni

2012. jún. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Életképtelent akar nevelni a gyerekéből.

Én sem asszisztálnék hozzá, nem vagyok a szolgájuk.

Ugyanakkor lehet, nem a barátod szüleinél kéne tanulnod, hanem otthon, ha ott ilyen a helyzet...

2012. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez nem neked szólt, hanem a gyereket próbálta rávenni az anyja, hogy legyen önállóbb. :)
2012. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

nah most erre csak azt tudom mondani hogy a volt párom 14 éveskisöccse az anyjának hisztizett mert éhes volt, de nem volt főtt kaja, hogy csináljon neki szendvicset... ha az anyja nem csinált akkor meg evett chipszet vagy ilyesmit ha talált, ha nem akkor inkább éhezett és tovább nyafogott :D


én meg szörnyülködtem hogy még ennyit se tud...

2012. jún. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
hetessel értek egyet, relax! a kissrácot korholta valósz., ez a kettőjük meccse, amit pont ugyanígy játszottak volna le, ha nem vagy ott
2012. jún. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

néha még eteti is és szájába adja az ennit, és csak pár hónapja mehetett egyedül suliba is ami 10 perc séta.

azaz eggyöt evés meg nem olyan, mert nincs étkező ott eszel ahol kedved szottyan( eleinte nekem is fura volt)

de mikor hozzám szól akkor mindig aranyosan kedvesen meg nevetgélve, szóval nem tudom hogy mennyire zavarom őket.

mondjuk elég fura.....nagyon is....idegbajos ...kisgyerek hozzá szól valamit ami nem is olyan rossz, elkezd ordítani mint valami nem tudommi..én meg barátom csak lesünk, állandóan csak órdit.... reggel 8 kor (hétvégén) tankként vonulnak be a szóbába ordibálva semmit tekintettel hogy alszunk, barátom rájuk szól h aludna még, csak azt kapja vissza a nőtől: minek ha én is fent vagyok? barátom ballagásra nem kapott semmit sem tőlük, meg tudnék mesélni…

úgy konkrétan nem tudom mennyire nem nekem szólt, mert gyakran beszél így, ha valami nem tetszik neki, de nem a gyereknek szólt, mert múltkor barátommal ordibált emiat..

2012. jún. 19. 16:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!