Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy házaspárnál anyagi...

Ha egy házaspárnál anyagi problémák, munkanélküliség lép fel, akkor jellemző lehet, hogy az addig turbékoló pár egymást kezdi marni, akár a válásig is juthatnak emiatt?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet jól átvészelni egy ilyen élethelyzetet amikor létbizonytalanságban ,tehetetlenül,a megszokottakhoz képest sokkal szerényebben muszály élni ?
2012. jún. 19. 16:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Kettejük személyiségén és kommunikációján múlik. De gyakori, hogy az ilyen helyzetek szétmarják a kapcsolatot.
2012. jún. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%

Jellemző lehet, bizony! Engem a kedveském azért csalt meg és hagyott el, mert munkanélküli lettem. Jóban-rosszban...akarom mondani, csak jóban tartott ki mellettem.


Hogy hogyan lehet átvészelni? Ha szeretem a másikat mindenféle önzés nélkül, akkor át tudjuk vészelni. Kitartás, bizakodás, munkakeresés, egymás támogatása. Talán ezek a kulcsszavak.

2012. jún. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom... Mi is ebben vagyunk, sajnos. Sokat veszekszünk, marjuk a másikat, sértegetjük... Most is előttünk áll egy próbatétel, elromlott a kocsi. A javítás több mint 100eft lesz. Elő KELL keríteni. De nem tudjuk honnan. Megbeszéltük, hogy ketten MINDENT meg tudunk oldani, nem jöhet olyan helyzet, amit nem!!! Ezért vagyunk egy pár, és össze KELL tartanunk, mert így minden könnyebb lesz! Azt a rohadt pénzt is elő fogjuk teremteni, ha kell a föld alól is. Össze kell fogni, és akkor jobb lesz. Amíg szeretet van, addig nincs elveszve semmi.
2012. jún. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos előfordul, igen.

Szokás ugye mondani, hogy a pénz nem számít, csak a szeretet... Hát, az az igazság, hogy ezt leginkább addig mondják az emberek, amíg nincsenek (komoly) anyagi problémáik. (Nem arra gondolok, hogy kéthetes tengerparti nyaralás helyett csak kétnapos bécsi kiruccanásra telik, hanem, amikor tényleg napi megélhetési gondokkal küzdenek, hónapokon, éveken át.)


Nagyon sok házasság ment már rá szerintem anyagi gondokra. :(

2012. jún. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nálunk folyton ugyanazok a mondatok ismétlődtek :Feleség :-"Most már csinálj valamit ,hgy találj munkát,mert ha nem fizetjük rendesen a hitelt a végrehajtó elviszi a házat"

Férj:-"DE hiszen keresek munkát és nem találok,nekem is nagyon rossz,visszább kell fognunk az igényeinket,majd megoldódik meglátod!"


Nálunk hónapokig tartott mindez és komolyan veszélyben volt a kapcsolat,mert pár hónapig még képes voltam támogatni,aztán összeomlottam,amikor már rettenetesen vissza kellett fogni a megszokotthoz képest mindent,sőt gyűltek az adósságok a szüleim felé akik kisegítettek bennünket,főleg a gyerekek miatt borultam ki,hogy nekik nem tudtam egy normál szinvonalat nyújtani amit megszoktak.


Iszonyú nehéz volt :,( !!!

Én képtelen voltam arra amit már sokaktól olvastam,hogy végig maradjak nyugodt és támogassam a másikat,kétségbeestem,bepánikoltam.

Most pedig kezdhetjük visszafizetni a felgyült adósságokat,még hónapokig eltart majd,mire rendbejövünk.

2012. jún. 19. 16:50
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

Jólétben a konfliktusokat is egyszerűbb kezelni, hisz nem vagy alapjáraton stresszes. Ha már eleve a léteden rágódsz hónapok óta (esetleg titkon a párodat hibáztatod, mert miért nincs állása, minek vett fel hitelt stb)bármilyen kis dologra hamarabb pöccensz.

A jó kapcsolatok ismérve szerintem az, hogy mennyire maradnak korrektek egymással szemben a nehéz időkben is.

2012. jún. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"hanem, amikor tényleg napi megélhetési gondokkal küzdenek, hónapokon, éveken át.) "


Engem idáig nagyon megkímélt az élet,a szüleim jó körülményket biztosítottak, olyan munkahelyem van amit szeretek és türhető a fizetésem ,most szembesültem először azza,hogy minden fillér számít és az étkezést sem tudtam megoldani minőségi szinten,a gyerekek szerencsére emiatt sosem panaszkodtak .

2012. jún. 19. 16:54
 8/23 anonim ***** válasza:
28%
OFF: Látom más is olvas Nabokovot :)
2012. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szégyenlem,de néha eszembe jutott,hogy nem bírom tovább és milyen lenne ha történne velem valami,aztán eszembe jutott a két gyerek és akkor összeszedtem mindig magam.
2012. jún. 19. 16:57
 10/23 A kérdező kommentje:

"Nabokovot "


Ezt hogy érted ?

2012. jún. 19. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!